Dönüşüm (Vampire Mektuplari’ın 1. kitabı)

Morgan Rice
11,628

TURNED, on kitaptan oluşan ve en çok satanlar listesinde ilk sıradaki THE VAMPIRE JOURNALS (Vampire Mektuplari) serisinin ilk kitabı.   

TURNED’de (Vampire Mektuplari’ın birinci kitabı), 18 yaşındaki Caitlin Paine annesi tekrar taşındığında yaşadığı kenar mahalleden çıkmak ve tehlikeli New York şehrinde liseye başlamak zorunda kalmıştır. Etrafındaki tek ışık saçan şey gördüğü anda ondan hoşlanan Jonah’tır. 


Ancak, aralarında bir romantizm başlayamadan Caitlin birden kendisinin değişmekte olduğunu fark eder. İnsanüstü bir güç, ışığa karşı hassaslık, aşırı yeme gereksinimi gibi anlayamadığı bazı hisler onu geçirmeye başlamıştır. Ona ne olduğunu anlamaya çalışır ve bu uğraşları onu yanlış zamanda yanlış bir yere sürükler. Gözlerini açtığında gizli bir dünyadadır ve ayaklarının altında New York şehrinin devasa yeraltı dünyası uzanmaktadır. Bir vampire savaşının ortasında, iki tehlikeli cadılar meclisinin arasında sıkışmıştır.

Tam bu anda Caitlin, kendisini karanlık güçlerden kurtaran gizemli ve güçlü bir vampire olan Caleb’le tanışır. Caleb’in kayıp eserin bulunmasında Caitlin’in yardımına ihtiyacı vardır ve Caleb’in de Caitlin’in sorularını cevaba kavuşturması gerekmektedir. Birlikte tek bir önemli soruyu cevaplayacaklardır: Caitlin’in gerçek babası kimdir?

Ancak Caitlin, kendisini iki adam arasında çıkmaza düştüğünde Caleb’le arasında başka bir şey şekillenmeye başlamaktadır: yasak aşk. Her ikisinin de hayatını riske edecek ve birbirleri için her şeyi riske edip etmeme konusunda karar vermelerini gerektirecek ırklar arası bir aşk…


"TURNED, genç okuyucular için mükemmel bir hikâye. Morgan Rice, tipik bir vampire hikâyesinin nasıl olabileceğini gösteren şaşırtıcı kurguyla iyi bir iş çıkarmıştır. Canlandırıcı ve eşsiz anlatımıyla TURNED, pek çok Genç Yetişkin paranormal hikâyelerde bulunan klasik unsurları taşımaktadır. Vampire Journals Serilerinin ilk kitabı bir kız üzerinde yoğunlaşmaktadır.. sıra dışı bir kız! TURNED kitabını okuması kolay bir kitap ancak olaylar çok hızlı gelişmektedir. Hoş ve sıcak paranormal aşk romanları okumayı seven herkese tavsiye edilir.
--The Romance Reviews 


“TURNED, başladığım andan itibaren beni içine çekti ve bir daha bırakamadım.. Bu hikâye, hızlı gelişen ve başından sonuna aksiyon yüklü sıra dışı bir maceradır. Kitapta bir an bile sıkılacağınız yer yok.  Morgan Rice okuyucuya böyle bir kitap sunarak muhteşem bir iş çıkardı. Ayrıca Caitlin’i destekleyerek umutsuzca onun gerçeğe ulaşmasını isteyen bir okuyucu kitlesi yarattı.. Serinin ikinci kitabını merakla bekleyeceğim.” 
--Paranormal Romance Guild 

“TURNED, kısa olduğu için başka kitaplar arasında kaldığında okuyabileceğin zevkli, hoş ve esrarlı bir kitaptır….Kesinlikle eğleneceksiniz“ 
--books-forlife.blogspot.com 

"TURNED, TWILIGHT (Alacakaranlık) ve VAMPIRE DIARIES (Vampir Günlükleri)’e kesinlikle rakip olacak ve son sayfaya kadar elinizden bırakamayacağınız bir kitap! Macerayı, aşkı ve vampirleri seviyorsanız bu kitap tam size göre!" 
--Vampirebooksite.com 

“Rice, eseri öne çıkaran mükemmel bir betimleyici niteliğini kullanarak bizleri başından itibaren hikayenin içine çekmeyi başarmıştır.. Güzel kurgulanmış ve çabucak biten TURNED, hafif ama eğlenceli bir hikaye arayan okuyucular için  ilk sıraya yerleşecek vampire serisi için harika bir başlangıç.”
--Black Lagoon Reviews

VAMPIRE JOURNALS serisindeki diğer tüm kitaplar da raflardaki yerini aldı. Morgan Rice’ın yeni üçlemesinde kıyamet sonrasını anlatan kitap ARENA ONE: SLAVERUNNERS (Survival üçlemesinin ilk kitabı) da satışa sunulmuştur. Ayrıca Morgan Rice’ın yeni çok satan fantezi serisi A QUEST OF HEROES (Sorcerer’s Ring’in ilk kitabı) da satıştadır—ÜCRETSİZ indirilebilir! 

Read more

About the author

Morgan Rice Hakkında Morgan efsanevi fantezi serisi, çok satanlar listesinde birinci olan ve on kitaptan oluşan THE SORCERER'S RING serisinin yazarıdır. Serinin ilk kitabı A QUEST OF HEROES ise ücretsiz indirilebilir!

Morgan Rice altı dile çevrilen ve on kitaptan oluşan yetişkin gençlere daha fazla hitap eden en çok satanlar listesinde birinci sırada olan THE VAMPIRE JOURNALS serisinin yazarıdır.

Morgan ayrıca gene çok satanlar listesinde olan kıyamet sonrasını anlatan etkileyici THE SURVIVAL TRIOLOGY üçlemesinin ilk iki kitabı olan ARENA ONE ve ARENA TWO’nun da yazarıdır. Morgan yorumlarınızı dört gözle bekliyor, istediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz.

www.morganricebooks.com 

Read more
3.5
11,628 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Morgan Rice
Read more
Published on
Apr 5, 2014
Read more
Pages
150
Read more
ISBN
9781939416735
Read more
Features
Read more
Language
Turkish
Read more
Genres
Fiction / Action & Adventure
Fiction / Fantasy / General
Fiction / Fantasy / Paranormal
Fiction / Romance / Fantasy
Fiction / Romance / Paranormal / General
Fiction / Romance / Science Fiction
Fiction / Romance / Time Travel
Fiction / Science Fiction / General
Juvenile Fiction / Action & Adventure / General
Juvenile Fiction / Fantasy & Magic
Juvenile Fiction / Love & Romance
Juvenile Fiction / Paranormal
Juvenile Fiction / Science Fiction
Read more
Content Protection
This content is DRM free.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
SEVILMIŞ,  en çok satanlar listesindeki THE VAMPIRE JOURNALS serisinin ikinci kitabıdır. Serinin ilk kitabı TURNED’dür ve çevrimiçi olarak okuyuculara ücretsiz sunulmuştur. 

SEVILMIŞ’da (Vampire Journals serisinin ikinci kitabı olan), Caitlin ve Caleb olası insan ve vampir savaşını engelleyecek tek bir amacı gerçekleştirmek üzere bir araya gelirler. Savaşın yegâne amacı kayıp kılıçtır. Vampir ırkının kadim ilmine gore var olup olmadığı kesin olmayan bir mezar bulunmaktadır. Bu mezarın varlığını kanıtlamak için ve hatta mezarı bulmak için öncelikle Caitlin’in atalarının izi sürülmelidir. Caitlin gerçekten de seçilmiş kişi midir? Araştırmalar Caitlin’in babasının bulunması ile başlar. Babası kimdir? Neden kızını terk etmiştir? Araştırmalar genişledikçe Caitlin’in kim olduğu ile ilgili şok edici gerçeği keşfederler. 

Öte yandan efsanevi kılıcı arayan tek kişi onlar değildir. Blacktide Coven da kılıcı istemektedir ve Caitlin ile Caleb’ın izinden çok da uzakta değildir. Daha da kötüsü Caitlin’in küçük erkek kardeşi Sam babasını bulma konusunda ısrarcılığını sürdürmektedir. Ancak Sam zaman geçtikçe kendini çok farklı bir noktada, vampire savaşının ortasında bulur. Peki yaptıkları araştırmayı tehlikeye atacak mıdır? 

Caitlin ve Caleb’ın serüveni onları tarihi mekânlara bir fırtına gibi sürüklemektedir. Hudson Vadisi’nden Salem’e, tarihi Boston’dan bir zamanlar cadıların asıldığı Boston Common tepelerine giderler. Bu yerler vampire ırkı için neden bu kadar önemlidir? Caitlin’in sahip olduğu kişilikle ve onun ataları ile neden bu kadar ilgilidirler? 

Ancak vampire ırkı amacına ulaşamaz. Caitlin ve Caleb’ın birbirlerine besledikleri duygular aşk tomurcuklarını oluşturur. Öte yandan yasak aşkları, başarıya ulaşmak için bu güne kadar yaptıkları her şeyi yok edebilir… 


SEVILMIŞ, TURNED kitabının devamı olmasına rağmen bir yandan da bağımsız bir kitap gibi de görülebilir. Kitap 51,000 kelimeden oluşur. 

“SEVILMIŞ, Vampire Journels serisinin ikinci kitabıdır ancak en az ilk kitap kadar etkileyicidir. İçersinde maceradan, aksiyona, romantizmden gerilime kadar pek çok duyguyu içermektedir. Harika bir devam kitabıdır ve Morgan Rice’dan çok daha fazla kitap beklemenize neden olacak seviyededir. Eğer ilk kitabı beğendiyseniz kemerlerinizi bağlayıp ikinci kitaba başlayın. Kitap devam kitabı olarak yazılmıştır ama Rice’ın ustaca üslubu sayesinde ilk kitaptan bağımsız olarak da okuyabilirsiniz.” 
--Vampirebooksite.com 

“THE VAMPIRE JOURNALS serisinin kurgusu gerçekten harika ve özellikle de SEVILMIŞ gece elinizden bırakamayacağınız bir kitap. Sonu da öyle heyecanlı bitiyor ki kitabı bitirir bitirmez bir sonrakini almak isteyeceksin. Görebileceğiniz gibi bu kitap seri için çok önemli bir adımdır ve A+’yı hak etmektedir.” 
--The Dallas Examiner 

“Morgan Rice SEVILMIŞ adlı kitabında ne kadar iyi bir hikâyeci olduğunu bir kez daha kanıtladı… SEVILMIŞ kitabının en güzel taraflarından biri gerçek tarih ile bağlantılar kurmasıdır. Gerçek tarih ile kitap arasında bağlantı kurmaya başladığınızda karakterlere neler olacağını daha çok merak ediyorsunuz. İnanıyoruz ki SEVILMIŞ her yaştan vampire/fantezi tarzını seven okura hitap etmektedir. Romantik sahneler 13 yaşından küçük çocuklar için de uygundur ve hiç bir şekilde olumsuz cinsel içerik bulunmamaktadır. SEVILMIŞ konu olarak ilk kitaptan çok daha derindir. Karakterleri çok daha iyi bir şekilde açıklar ve hem karakterleri hem de konuyu daha iyi anlamamızı sağlar. Hikâye akıcı bir şekilde ilerler ve sonu şok edicidir ve Heyecanın en üst noktasındayken hikâyenin sonu gelir. Kitaptan oldukça keyif aldım ve ilk kitaba nazaran daha çok beğendim. Bir sonraki kitabı da merakla bekliyorum.” 
--The Romance Reviews 

THE VAMPIRE JOURNALS serisinin üçüncü kitabı da satışa sunuldu! Morgan Rice'ın yeni üçlemesi THE SURVIVAL TRILOGY, kıyamet sonrasını anlatan tüyler ürperten eseri okuyuculara sunuldu. Ve Morgan'ın yeni efsanevi fantezi serisi, çok satanlar listesinde birinci olan ve on kitaptan oluşan THE SORCERER'S RING satışa sunuldu. İlk kitap A QUEST OF HEROES ise ücretsiz indirilebilir. 

"Harika bir yeni kitap dizisi! Kaçırmayın! " 

--Morgan Rice, 1 Numaralı Çok Satan VAMPİR GÜNLÜKLERİ’nin Yazarı 

Rachel Wood, babasının transfer olmasıyla, Pennsylvania’daki köklerinden ayrılıp, New York’un varlıklı banliyölerinden Westchester’da, 10.sınıftayken yeni bir liseye başlamak zorunda kalıyor. Yeni arkadaşlar edinmek, bir erkek arkadaş sahibi olmak, kötü kızlar ekibinden uzak durmak ve bu kadar saldırgan bir dünyada nasıl hayatta kalacağını çözmek için çabalarken, kendini işler boyunu aşıyor. İçki içmenin ve ilaçların neredeyse standart olduğu ve sosyal baskıların onu her yönden sıkıştırdığı bu yeni dünyada yönünü bulmakta zorlanıyor.

Kurtuluş ondan hoşlanıyor gibi görünen futbol oyuncusu Rob şeklinde ortaya çıkana kadar her şey Rachel için yanlış gidiyor görünüyor. Fakat tam aralarında bir romantizm doğmak üzereyken oğlanın davranışları kafasını karıştırıyor.

İşler dibe vurduğunda Rachel, Benji adında gizemli bir oğlanla tanışıyor. Benji okuldan, yalnızlığı seven, diğer çocuklardan uzak duran ve Rachel’ı motosikletiyle gezmeye çıkartıyor. Lunaparkta birlikte unutulmaz bir akşam geçiriyorlar fakat işler korkunç şekilde ters gidiyor ve Benji Rachel’ın hayatını kurtararak onu şoke ediyor.

Rachel Benji’nin diğer herkesten farklı olduğunu biliyor ve onun hayatının aşkı olduğunu görüyor. Ve aralarındaki romantizm derinleştikçe onun hakkındaki sırrı öğrenmek için her şeyden vazgeçip vazgeçmeyeceğine karar vermek zorunda kalıyor…

Dizinin 2. Kitabı (ALINMIŞ) ve 3. Kitabı (ISIRILMIŞ) da mevut.

 “FELSEFE YÜZÜĞÜ ani bir başarı için her şeye sahip: entrika, karşı entrika, gizem, yiğit şövalyeler, kırık kalpler ile dolu çiçekli aşklar, aldatma ve ihanet. Sizi saatlerce eğlendirecek ve her yaştaki okuyucuyu memnun edecek. Tüm fantezi okurlarının kütüphanesinde bulunmasını tavsiye ettiğimiz bir kitap.” 
--Books and Movie Reviews, Roberto Mattos Amazon’da 400’ün üzerinde 5 yıldız ile 1 numaralı çok satan! 

1 numaralı Çok Satan yazarı Morgan Rice, büyüleyici bir fantezi serisinin ilk kitabıyla karşınızda. KAHRAMANLARIN GÖREVİ (FELSEFE YÜZÜĞÜ SERİSİNİN 1. KİTABI) Yüzük Krallığı’nın eteklerinde küçük bir kasabada yaşayan, 14 yaşındaki çok özel bir çocuğun etrafında dönen destansı bir yaklaşan çağ hikâyesi. Dört kardeşin en küçüğü, babasının en sevmediği, ağabeylerince nefret edilen Thorgrin, diğerlerinden farklı olduğunu hissediyor. Bir gün büyük bir savaşçı olup Kralın adamlarına katılmayı ve yüzüğü Kanyon’un diğer tarafındaki yaratık ordularından korumayı düşlüyor. Yaşı gelip de babası tarafında Kralın Lejyonuna katılmayı denemesi yasaklandığında hayırı cevap olarak kabul etmiyor ve tek başına yola koyuluyor: Kralın Meclisine ulaşmaya ve ciddiye alınmaya karalı… 

Fakat Kralın Meclisi kendi aile dramları, iktidar savaşları, ihtirasları, kıskançlık, şiddet ve ihanetleri ile uğraşıyor. Kral Macgil oğulları arasından bir veliaht seçmek zorunda ve kadim Hanedan Kılıcı, güçlerinin kaynağı, el sürülmemiş bir şekilde, seçilmişin gelmesini bekliyor. Thorgrin bir yabancı olarak geliyor ve kabul edilip Kralın Lejyonuna katılmak için savaşıyor. 

Thorgrin kendisinin de anlamadığı gizemli güçleri olduğunu fark ediyor, özel bir yeteneği ve özel bir kaderi olduğunu… Tüm engellere rağmen kralın kızına âşık oluyor ve yasak ilişkileri çiçek açıyor; güçlü rakipleri olduğunu fark ediyor. Güçlerini anlamak için çabalarken kralın büyücüsü onu kanatlarının altına alıyor ve ona, hiç bilmediği, Kanyon’un ötesinde, hatta Ejderha diyarının da ötesinde çok uzaklardaki annesinden bahsediyor. 

Thorgrin tehlikeye atılıp, olmak için can attığı savaşçı olmadan önce eğitimini tamamlamak zorunda. Fakat bu çok uzun sürmez ve kendisini, biri aşkını tehdit eden ve onu, tüm krallıkla birlikte alt edecek soylu entrikaları ve karşı entrikaları içine çekilmiş bulur. 

Sofistike dünya tasarımı ve karakter yaratımıyla, KAHRAMANLARIN GÖREVİ, arkadaşlar ve âşıklar, rakipler ve talipler, şövalyeler ve ejderhalar, entrikalar ve politik hileler, yaklaşan çağ, kırık kalpler, hile, ihtiras ve ihanetlerin destansı hikâyesi. Bir onur ve cesaret, talih ve kader, büyücülük hikâyesi… Her yaştan ve her cinsiyetten kişileri etkileyecek olan bu fantezi bizi asla unutmayacağımız bir dünyaya götürüyor. Ve 82,000 kelime. 

Serinin 3 – 14. kitapları da yayında! 

“Başlangıçtan itibaren ilgimi çekti ve bir daha da bırakmadı… Bu inanılmaz macera daha başlangıcından itibaren çok hızlı ve macera dolu. Bir tek boş an bile bulamayacaksınız.” 
--Paranormal Romance Guild {Dönüşüm}

“Hikâye akışına gizem ve entrika öğelerini katabilen esprili bir fantezi! Kahramanların Görevi cesur olmak ve büyüme, gelişme ve mükemmelliğe götüren hayat amacını fark etmekle ilgili… Dolgun fantezi maceraları, ana karakter, cihazlar ve Thor’un hayalci bir çocuktan hayatta kalmak imkânsız koşullarla yüzleşen bir genç yetişkine evrilmesine odaklanmış enerji dolu karşılaşmalar arayanlar için… Sadece girişi bile bu destansı genç yetişkin serisinin neler vadettiğini gösteriyor.” 
--Midwest Book Review (D. Donovan, eKitap İnceleyicisi)
ISIRILMIŞ’ta (Vampir Efsaneleri 3. Kitap), Rachel Wood uyandığında kendisini eski bir kalede bulur. Yalnızdır. Artık bir vampire olduğunu anlar.

Rachel cevaplar aramaktadır. Nerede olduğunu, oraya nasıl geldiğini, Benji’nin nerede olduğunu ve kendisine ne olacağını öğrenmek istemektedir. Yeniden insan olmak, evine dönmek ve bütün her şeyi geride bırakmak istemektedir.

Fakat artık çok geçtir.

Kalede diğer vampirlerle tanışır, yeni arkadaşlar edinir ve bir vampir olmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmeye başlar. Daha önce hayal bile edemeyeceği güçlere sahip olduğunu öğrenir.

Fakat bütün bunlar yeterli değildir. Evini, okulunu ve arkadaşlarını özlemektedir ve kaçar.

Geri döner, tüm arkadaşlarını görür, ailesiyle kavga eder ve okula geri dönüp normal hayatına geri dönmeye çalışır. Hatta hala kendisine karşı hisleri olan ve onu Cadılar Bayramı balosuna davet eden Rob’la yeniden buluşur.

Fakat normal hayat artık Rachel’a göre değildir. Çok hızlı değişmektedir ve vücuduna olanları kontrol edememektedir. Artık eskiden olduğu kişi olmadığını anlar. Evi şeytani cadılarca yağmaya uğrayınca, ailesi onu evden atar ve gidecek hiçbir yeri kalmaz.

Bu sırada Violet ve halkı Rachel’ın peşinden gelmektedir. Onu, Benji’yi bulup öldürmek için kullanmaya kararlıdırlar. Benji, onları yaklaşan savaştan koruyabilecek ünlü Mavi Tablet’in peşindedir. Ve Rachel Benji’nin tehlikede olduğunu öğrendiğinde onun tarafında olması gerektiğini fark eder. Onunla olmasına hiçbir şey engele olamayacaktır; yaşamla ölüm arasında karar vermek zorunda kalsa bile…

ISIRILMIŞ Vampir Efsaneleri dizisinin 3. Kitabı (1. Kitap YEMİNLİ ve 2. Kitap ALINMIŞ) ve ayrıca tek başına bir roman.

 “Büyüklere Masallar” adlı kitabımız, fabllardan oluşmaktadır. İçerisinde manzum şekilde (şiir biçiminde) yazılmış 33 tane masal, fabl bulunmaktadır. Kitabın gençler ve genç kalanlar için de uygun olduğu düşünülmektedir. Mecazlı anlatımlara yer verilen kitaptaki masallar şunlardır: 1.TOPRAK OLMAK 2.İLKBAHARA DOĞRU 3.GÖLÜN AKİBETİ 4.ATEŞTE ODUN OLMAK 5.ARAYIŞ İÇİNDEKİ KARINCA 6.ZORLU YOLCULUK  7.DAR YOLA GİREN ARABA 8.SİNCAP VE TEKNESİ 9.MARTININ DUYULMAYAN SESİ 10.FISILTI 11.NEYİ DÜŞÜNÜYORSUN? 12.KANGURUNUN KENDİNE VERDİĞİ SÖZ 13.GÜÇLÜ NEHİR 14.KAVANOZDAKİ ŞEKER 15.KİTABIN AHENGİ 16.KARINCANIN DOĞRUSU 17.SİNCABIN YANLIŞ ÖFKESİ 18.KRALIN ZAYIFLIĞI 19.BÜLBÜL İLE GÜLÜN AŞKI 20.MUTSUZ TAVŞAN 21.GÜÇ VE GÜZELLİK 22.AMAÇSIZ KANAT ÇIRPMAK 23.DALGIN MAYMUN 24.İYİ GÜNLERİN ARDINDAN 25. TEL ÖRGÜLER 26.İHMALKARLIĞIN SONU 27.SIRANIN SONU 28.KOLAY VE ZOR 29.HEMEN YAP 30.SAATÇİ FARE 31.AYNADAKİ GÜNEŞ 32.IŞIĞA YOLCULUK 33.SAHİLDEKİ ÇÖPLÜK

İyi okumalar...

(Kitabı indirirken istenenlerin yazarla bir ilgisi yoktur. Bilgileri google istemektedir.) Etiketler: Ücretsiz, Türkçe Çocuk kitapları, gençlik kitapları, fabllar, ücretsiz Türkçe kitap, kitap oku, kitaplar, çocuklar için kitap, gençler için kitaplar, şiir kitabı, manzum fabllar, çocuk şiirleri, ücretsiz kitaplar, popüler kitaplar

wattpad sitesinde YEDİDEN YETMİŞ YEDİYE FABLLAR adlı kitabımı ücretsiz olarak okuyabilirsiniz. Google 'da veya site içi aramada kitabın adını yazarsanız kitap gelecektir. Yazar adı YILMAZ77 olarak geçmektedir. Adresi:

https://www.wattpad.com/story/85907490-yediden-yetmi%C5%9F-yediye-fabllar

Wattpad'deki bir diğer kitabım: "Şehir Efsaneleri ve İnan Abi" Karikatür kitabıdır. Adresi:

https://www.wattpad.com/450690147-%C5%9Fehir-efsaneleri-ve-inan-abi-karikat%C3%BCr-kitab%C4%B1

“Morgan Rice has come up with what promises to be another brilliant series, immersing us in a fantasy of valor, honor, courage, magic and faith in your destiny. Morgan has managed again to produce a strong set of characters that make us cheer for them on every page.…Recommended for the permanent library of all readers that love a well-written fantasy.”

--Books and Movie Reviews, Roberto Mattos (regarding Rise of the Dragons)

KNIGHT, HEIR, PRINCE is book #3 in Morgan Rice’s bestselling epic fantasy series OF CROWNS AND GLORY, which begins with SLAVE, WARRIOR, QUEEN (Book #1).

17 year old Ceres, a beautiful, poor girl from the Empire city of Delos, finds herself alone at sea, drifting towards the mythic Isle Beyond the Mist—and towards the mother she never met. She is ready to complete her training, to finally understand her power, and to become the warrior she was meant to be. But will her mother be there to greet her? Will she teach her all she needs to know? And will she reveal all of the secret of Ceres’ identity?

In Delos, Thanos, thinking Ceres is dead, finds himself wedded to Stephania, and immersed deeper in a court he cannot escape from and in a family he hates. He also finds himself in the midst of the erupting Revolution, which culminates in a daring attack on the Stade. As the one person who can stop—or aid—it, he will have to choose whether to put his own life at risk.

With the kingdom collapsing, foes moving in on all sides, and assassination attempts abounding at court, Thanos cannot know who to trust. He is stuck in a game of pawns and kings, of traitors and queens, and it may be Ceres, after all, who is destined to change it all.

Yet after a series of tragic misunderstandings, the romance that seemed fated may just slip away from both of their fingertips.

KNIGHT, HEIR, PRINCE tells an epic tale of tragic love, vengeance, betrayal, ambition, and destiny. Filled with unforgettable characters and heart-pounding action, it transports us into a world we will never forget, and makes us fall in love with fantasy all over again.

“An action packed fantasy sure to please fans of Morgan Rice’s previous novels, along with fans of works such as The Inheritance Cycle by Christopher Paolini…. Fans of Young Adult Fiction will devour this latest work by Rice and beg for more.”

--The Wanderer, A Literary Journal (regarding Rise of the Dragons)

Book #4 in OF CROWNS AND GLORY will be released soon!

A bundle of the first 3 books in Morgan Rice's #1 bestselling THE VAMPIRE JOURNALS series--all for an incredible price of just $7.99! It makes for a great introduction to the series--or a great gift!

In TURNED (Book #1), eighteen year old Caitlin Paine finds herself uprooted from her nice suburb and forced to attend a dangerous New York City high school when her Mom moves again. The one ray of light in her new surroundings is Jonah, a new classmate who takes an instant liking to her. But before their romance can blossom, Caitlin suddenly finds herself changing. She is overcome by a superhuman strength, a sensitivity to light, a desire to feed--by feelings she does not understand. She seeks answers to what s happening to her, and her cravings lead her to the wrong place at the wrong time. Her eyes are opened to a hidden world, right beneath her feet, thriving underground in New York City. She finds herself caught between two dangerous covens, right in the middle of a vampire war. It is at this moment that Caitlin meets Caleb, a mysterious and powerful vampire who rescues her from the dark forces. He needs her to help lead him to the legendary lost artifact. And she needs him for answers, and for protection. Together, they will need to answer one crucial question: who was her real father? But Caitlin finds herself caught between two men as something else arises between them: a forbidden love. A love between the races that will risk both of their lives, and will force them to decide whether to risk it all for each other... 

In LOVED (Book #2 in the Vampire Journals), Caitlin and Caleb embark together on their quest to find the one object that can stop the imminent vampire and human war: the lost sword. An object of vampire lore, there is grave doubt over whether it even exists. Caitlin and Caleb s journey takes them on a whirlwind of historic locations from the Hudson Valley, to Salem, to the heart of historic Boston the very spot where witches were once hung on the hill of Boston Common. Why are these locations so important to the vampire race? And what do they have to do with Caitlin's ancestry, and with who she's becoming? They may not even make it. Caitlin and Caleb's love for each other is blossoming. And their forbidden romance may just destroy everything they ve set out to achieve . 

"TURNED is an ideal story for young readers. Morgan Rice did a good job spinning an interesting twist on what could have been a typical vampire tale. Refreshing and unique, TURNED has the classic elements found in many Young Adult paranormal stories. Book #1 of the Vampire Journals Series focuses around one girl one extraordinary girl!...TURNED is easy to read but extremely fast-paced....Recommended for anyone who likes to read soft paranormal romances. Rated PG."
--The Romance Reviews 

"THE VAMPIRE JOURNALS series has had a great plot, and LOVED especially was the kind of book you will have trouble putting down at night. The ending was a cliffhanger that was so spectacular that you will immediately want to buy the next book, just to see what happens. As you can see, this book was a huge step up in the series and receives a solid A."
 --The Dallas Examiner 

"BETRAYED is a great installment for this series. Morgan Rice has really come up with a winner in this series. It is fast paced, filled with action, love, suspense, and intrigue. If you haven't read her first two novels, read them and then get your hands on BETRAYED. I read these books in order, but each of these books are also designed to read individually, so even if you haven't read the first two, pick up BETRAYED. I'm sure you will end up getting the first two - they are all definitely worth a read...or two!"
 --VampireBookSite 

 “THE SORCERER’S RING has all the ingredients for an instant success: plots, counterplots, mystery, valiant knights, and blossoming relationships replete with broken hearts, deception and betrayal. It will keep you entertained for hours, and will satisfy all ages. Recommended for the permanent library of all fantasy readers.”
—Books and Movie Reviews, Roberto Mattos (regarding A Quest of Heroes)

“[An] entertaining epic fantasy.”
—Kirkus Reviews (regarding A Quest of Heroes)

“The beginnings of something remarkable are there.”
—San Francisco Book Review (regarding A Quest of Heroes)

A JOUST OF KNIGHTS is Book #16 in the Bestselling series THE SORCERER'S RING, which begins with A QUEST OF HEROES (book #1)—a free download with over 500 five star reviews on Amazon!

In A JOUST OF KNIGHTS, Thorgrin and his brothers follow Guwayne’s trail at sea, pursuing him to the Isle of Light. But as they reach the ravaged isle and the dying Ragon, all may be just too late. 

Darius finds himself brought to the Empire capital, and to the greatest arena of them all. He is trained by a mysterious man who is determined to forge him into a warrior, and to help him survive the impossible. But the capital arena is unlike anything Darius has seen, and its formidable foes may be too intense for even he to conquer. 

Gwendolyn is pulled into the heart of the family dynamics of the royal court of the Ridge, as the King and Queen beg her for a favor. On a quest to unearth secrets that can change the very future of the Ridge and save Thorgrin and Guwayne, Gwen is shocked by what she discovers as she digs too deep.

Erec and Alistair’s bonds deepen as they sail further upriver, into the heart of the Empire, determined to find Volusia and save Gwendolyn—while Godfrey and his crew wreak havoc within Volusia, determined to avenge their friends. And Volusia herself learns what it means to rule the Empire, as she finds her precarious capital embattled from all sides.

With its sophisticated world-building and characterization, A JOUST OF KNIGHTS is an epic tale of friends and lovers, of rivals and suitors, of knights and dragons, of intrigues and political machinations, of coming of age, of broken hearts, of deception, ambition and betrayal. It is a tale of honor and courage, of fate and destiny, of sorcery. It is a fantasy that brings us into a world we will never forget, and which will appeal to all ages and genders.

THE GIFT OF BATTLE (BOOK #17 IN THE SORCERER'S RING), the finale of the Sorcerer's Ring, is now also available!

And book #1 in Morgan Rice's new epic fantasy series, RISE OF THE DRAGONS (KINGS AND SORCERERS--BOOK 1), is now available!

“A spirited fantasy ….Only the beginning of what promises to be an epic young adult series.”
—Midwest Book Review (regarding A Quest of Heroes)

“[An] entertaining epic fantasy.”
—Kirkus Reviews

“Action-packed …. Rice's writing is solid and the premise intriguing.”
--Publishers Weekly

 “The beginnings of something remarkable are there.”
--San Francisco Book Review

A LAND OF FIRE is Book #12 in the Bestselling series THE SORCERER'S RING, which begins with A QUEST OF HEROES (book #1), a free download! 

In A LAND OF FIRE (BOOK #12 IN THE SORCERER’S RING), Gwendolyn and her people find themselves surrounded on the Upper Isles, besieged by Romulus’ dragons and his million man army. All seems lost—when salvation comes from an unlikely source.

Gwendolyn is determined to find her baby, lost at sea, and to lead her nation-in-exile to a new home. She travels across foreign and exotic seas, encountering unthinkable dangers, rebellion and starvation, as they sail for dream of a safe harbor.

Thorgrin’s finally meets his mother in the Land of the Druids, and their meeting will change his life forever, make him stronger than he has ever been. With a new quest, he embarks, determined to rescue Gwendolyn, to find his baby, and to fulfill his destiny. In an epic battle of dragons and of men, Thor will be tested in every way; as he battles monsters and lays down his life for his brothers, he will dig deeper to become the great warrior he was meant to be.

In the Southern Isles, Erec lies dying, and Alistair, accused of his murder, must do what she can to both save Erec and absolve herself of guilt. A civil war erupts in a power struggle for the throne, and Alistair finds herself caught in the middle, with her fate, and Erec’s, hanging in the balance.

Romulus remains intent on destroying Gwendolyn, Thorgrin, and what remains of the Ring; but his moon cycle is coming to an end, and his power will be severely tested.

Meanwhile, in the Northern province of the Empire, a new hero is rising: Darius, a 15 year old warrior, who is determined to break off the chains of slavery and rise up amongst his people. But the Northern Capitol is run by Volusia, a 18 year old girl, famed for her beauty—and famed also her barbaric cruelty.

Will Gwen and her people survive? Will Guwayne be found? Will Romulus crush the Ring? Will Erec live? Will Thorgrin return in time?

With its sophisticated world-building and characterization, A LAND OF FIRE is an epic tale of friends and lovers, of rivals and suitors, of knights and dragons, of intrigues and political machinations, of coming of age, of broken hearts, of deception, ambition and betrayal. It is a tale of honor and courage, of fate and destiny, of sorcery. It is a fantasy that brings us into a world we will never forget, and which will appeal to all ages and genders. 

Books #13--#17 in the series are now also available!

“A spirited fantasy ….Only the beginning of what promises to be an epic young adult series.”
--Midwest Book Review

“A quick and easy read…you have to read what happens next and you don’t want to put it down.”
--FantasyOnline.net

“It will keep you entertained for hours, and will satisfy all ages.”
--Books and Movie Reviews 

©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.