Sonun Başlangıcı: Kişisel Gelişim

Murat KAPLAN
9
Free sample

 'Sonun Başlangıcı' başlangıç niyeti ile netice arasındaki doğal sürece dikkat çeken, aynı zamanda farkındalıklı hayatın güzellikleriyle sizleri baş başa bırakan, 'Hiç' ve 'Hatırla ve Unut'tan sonraki serinin üçüncü kitabıdır.  
Read more
Collapse

About the author

  İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine lisans eğitimi yaptı.

İlki (yurtdışında ve tezli) 'Yabancı Dil Öğrenim Metodları' [kelime öğretimi], ikincisi (ülkemizde ve tezsiz) 'İngiliz Dili ve Edebiyatı' konularında olmak üzere iki yüksek lisans çalışması yaptı.

Yurtdışında 'Edebiyat Destekli Dil Öğretim Metodları ve Eğitim Pedagojisi' üzerine doktora yaptı.

NLP ve iletişim eğitimleri aldı.

Biri Kanada, diğeri İskoçya'da olmak üzere iki doktora üzeri çalışma (Post Doc.) bursu kazandı.

18 yıl süren Geleneksel Çin Savaş Sanatları Eğitimi sırasında etkili iletişim, çin tıbbı, yüz okuma ve karakter analizi, kriz yönetimi ve davranış okuma konularında eğitimler aldı ve bu konularda çeşitli uluslararası kurumlara eğitimler verdi. 

Birçoğu yurtdışında olmak kaydıyla çok sayıda saygın kurumda düzenlenen mesleki eğitimleri başarıyla tamamladı.

Psikoloji alanında diploma programını başarıyla bitiren Kaplan, Sosyoloji alanındaki diploma programını ve 'Klinik Psikoloji' çalışmalarını devam ettirmektedir.

Lisans eğitimi sürerken Berlitz Dil Okullarının mesleki gelişim eğitimlerine katıldı; aynı kurumda stajer olarak birebir eğitimler verdi.

Lisans eğitiminin ardından yüksek lisans yapmak üzere yurtdışına gitti.

Bulunduğu ülkelerde birçok British CouncilPeace CorpseUSIS gibi organizasyonların mesleki gelişim programını başarıyla tamamladı. 

Yurtiçi ve dışında görev yaptığı üniversitelerde Eğitimden Sorumlu Müdür YardımcılığıKurucu Dekanlık ve Rektör Yardımcılığı gibi idari görevler yaptı.

İtalya-Polonya-Belçika ortaklı bir AB yüksek lisans projesinde 'Proje Yöneticisi' olarak çalıştı, İtalyan ve Polonyalı proje ortaklarıyla program planlama ve tasarımları yaptı; yüksek lisans programında yöneticilik yaparken aynı zamanda iletişim dersleri verdi.

Bir bireysel dil öğrenim modellemeleri ve tasarımı yöntemi olan (Individual Learning Modeling and Designing'ILMoD'u geliştirdi. 

Öğrenci, veli ve okul üçgeninde daha sağlıklı ve etkin iletişim becerileri kazanmaya yönelik profesyonel bir eğitim ve danışmanlık ürünü olan ANA BABA OKULU'nu kurdu.

İkisi yurtdışında biri ülkemizde olmak üzere 3 Yabancı Diller Okulunun kuruculuğunu yaptı. 

Polonya'nın Varşova kentindeki görevi sırasında Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nin ve Konfüçyüs Sınıfları'nın kuruculuğunu yaptı.

Ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarına yabancı dil danışmanlığı yaptı.

Uluslararası Polis Birliği bünyesinde ülkemizde ve yurtdışında çeşitli eğitimler verdi.

Bulunduğu ülkelerin özel birimlerinin personellerine iletişim, hayatta kalma, yönetim ve ilgili konularda eğitimler verdi.

2 kez TED Talks bünyesinde düzenlenen TEDx Conference ve bir kez de yerel Mini TED Talk etkinlikliğinde konuşmacı olarak katıldı.

Birçoğu yurtdışındaki üniversitelerin ilgili bölümlerde ders kitabı olarak da okutulan 10'un üzerindeİngilizce, Rusça ve Kazakça akademik kitap yayınladı.

Akademik kitaplarının yanı sıra kişisel gelişim kitapları yayınladı. (HiçHatırla ve Unut)

2002 yılından bu yana yeminli tercüman olarak görev yapma yetkisine sahiptir.

Spor dergileri ve online bazı gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. 

Halen Antalya Bilim Üniversitesi YDYO Müdürlüğü ve Üniversite içerisinde çeşitli idari görevlerini devam ettiren Kaplan, Antalya'da kendi kurmuş olduğu eğitim danışmanlık şirketinde bireysel ve kurumsal iletişimNLPbireysel dil öğrenme modellemeleri danışmanlığıbireysel ve kurumsal Ch'an terapileri (Çin evren bilimi temel prensipleri çerçevesinde bedensel, zihinsel ve ruhsal dönüşüm rehberliği), savaş sanatları prensipleri ışığında bireysel, kurumsal ve aile danışmanlıkları yapmakta ve farkındalık atölyeleri ve geleneksel Çin Tıbbı ve Qigong/Taiji eğitimleri vermekte ve Klinik Psikoloji alanında araştırmalarını sürdürmektedir.

AIESEC Antalya danışmanlar kurulu üyeliği ve eğitmenliği yapmaktadır. 

Evli ve 5 çocuk babası olan Kaplan, iyi derecede İngilizceRusçaLehçe ve Kazakça, orta derecede Almanca ve temel düzeyde Çince konuşabilmektedir.

Read more
Collapse
5.0
9 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Murat KAPLAN
Read more
Collapse
Published on
Aug 31, 2017
Read more
Collapse
Pages
331
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
English
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.