Küçük Elisa: [Zaman Yolcusu]

eKitap Projesi via PublishDrive
106
Free sample

Elisa, 7 yaşında küçük bir kızdır ve gerçeği aramak için bir gün evden çıktığında, ormanda kaybolur ve takip ettiği siyah bir tavşan, onu çok eski bir su sarnıcına götürür. İçine girdiğinde sihirli bir aynayla karşılaşır ve aynaya dokunduğunda bir anda kendini 400 yıl önceki bir zamanda bularak, bir zaman tünelinde kaybolur. Buraya geldiğinde kim olduğunu ve nereden geldiğini hatırlayamaz, fakat karşısına çıkan ve isminin Seyyaholduğunu söyleyen adamın gerçekte kim olduğunu araştırmaya başladığında, kendini bambaşka bir öykünün içinde bulur.

Şimdi, o aslında gelecekten gelmiş olan bir zaman yolcusudur ve tekrar geldiği yere, geleceğe dönmek için çok zorlu bir mücadeleye girişecek ve zaman makinasını tekrar çalıştırmayı başararak Agartha denilen bilinmeyen bir yeraltı ülkesine gidecek ve orada bir zamanlar bir kraliçe olduğunu ve esas isminin –Alice– olduğunu öğrenince çok daha şaşıracaktır. Üstelik, bununla da kalmayıp orada yüzyıllar ötesinde kaybettiği ailesini, anne ve babasını tekrar bulunca, çok daha sihirli ve bambaşka duygusal bir hikaye başlayacak ve hikayenin sonunda Elisa ailesini bulduğunda, aslında onların da bir zaman yolcusu olduğunu garip bir şekilde öğrenince çok şaşıracaktır..


"..Hayatta hep eksik bir şeyler kalır. Ya yapılmamış bir iş veya kavuşulmamış bir insan. Belki, de en son kalan parça hayatımızın da tüm anlamını içerir ve o yüzden hep saklıdır” dedi Elisa, konuşmasına başlamadan önce. Öyle ki, bazı an gelir, hayatımızın geri kalanını o eksik elmas parçayı aramakla geçirmek zorunda kalabiliriz. Çünkü, o son parça olmadan, hiçbir şey anlamını tamamlamaz.."


İşte, aynen bunun gibi, Alice’in de –Elisa– olmadan önceki hayatının gerçek anlamı ve kayıp parçası neydi? Bunu mutlaka öğrenmeliydi. Ama bunun için çok uzun bir yolculuktan geçmesi gerekiyordu.


Eminim, Elisa ile olan bu ilginç seyahatlerimi ve onun içinden çıktığı bu sihirli kitabı okudukça, siz de buna katılacaksınız ve "gerçek" üzerinde yeniden düşünmeye başlayacaksınız..


Unutmayın!


Bu evrendeki her şeyin bir hayali bir de gerçek görüntüsü vardır...

Read more
Collapse
4.2
106 total
Loading...

Additional Information

Publisher
eKitap Projesi via PublishDrive
Read more
Collapse
Published on
Jul 8, 2017
Read more
Collapse
Pages
76
Read more
Collapse
ISBN
9786059496773
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Juvenile Fiction / Time Travel
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
 Kadınların beyinlerinin iletişimle ilgili bölümleri erkeklerin beyinlerindeki ilgili bölümlere göre çok daha büyük ve aktiftir. Aynı zamanda diğer bir insanın duygu düşüncelerini anlamayı -yani empati kurmayı- sağlayan ayna nöronlarının sayısı da kadın beyninde belirgin şekilde daha fazladır. Bu sayede kadınlar iletişimde ve diğer insanları anlamada erkeklere nazaran çok daha başarılıdırlar.Ama bütün bunlar kadınların her davranışı doğru okuyup doğru analiz ettikleri anlamına gelmiyor; özellikle de söz konusu erkekler olduğunda. Kadın dünyayı kadın gözünden yorumlar. Oysa erkeğin, hem beyin yapıları hem de düşünce yapılarında önemli farklar bulunur ve olaylara farklı yaklaşıp farklı yorumlarlar. 
Kadının erkeği gerçekten anlayabilmesi doğuştan getirdiği yeteneklerini bilgiyle birleştirmesiyle mümkündür. Aksi takdirde çok güvendiği tahminlerinin hangilerinin hatalı olduğunu anlayamayacaktır.
   Erkek bir kadına ilgi gösteriyor olsa da her erkek aynı anda çok sayıda kadını beğenebilir ve onlara ilgi gösterebilir. Aynısı elbette kadınlar için de geçerlidir, kadınlar da birden fazla erkeği beğenir ve ilgi duyarlar. Peki bunların bazıları neden tutkulu aşklara dönüşürken bazısıları uzaktan bir hoşlanmayla sınırlı kalıyor? 
İşte bizim için önemli olan sorulardan birisi de bu. Ve hoşlanmayla sınırlı kalmamasını nasıl sağlayabilir, sonraki aşamalara nasıl geçebiliriz?
Elbette erkekleri etkilemek artık sadece utangaç bir bakış veya ona iyi davranmakla ve onun anlının yazısı olduğunu ümit etmekle -çoğunlukla- mümkün olmuyor.
Ya da bir erkek neden bir başkasından değil de senden -ya da senden değil de bir başkasından- hoşlanır? Aynı soruyu farklı şekilde sorarsak: Bir erkeğin senden hoşlanmasını nasıl sağlarsın? Bilimsel araştırmalar bize bunların tesadüfi şeyler olmadığını fizik, kimya yasaları gibi bazı işleyiş kuralları olduğunu söylüyor. Öyleyse bu konuda iyi olmak için de öncelikle bu kuralları iyi bilmemiz gerekiyor. 
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.