Ukolébavka

Cooboo, Albatros Media a.s.
2
Free sample

„O lásce už jsem neměla žádné iluze Přicházela a odcházela, ranila, a někdy taky ne Lidé nemají být spolu navěky, bez ohledu na to, co se zpívá v písních“  Remy nevěří v lásku, a ostatně proč by měla? Její matka se se popáté vdává a její otec, kterého nikdy nepoznala, ji zanechal jen jednu ubohou píseň – Ukolébavku, kterou si lidé tak často a tak absurdně nechávají hrát na svatbách Remy ale věří na zábavu, a tak o kluky nemá nouzi, s kamarádkami chodí pařit a vůbec si užívá života Přesně podle plánu, s cynismem, nadhledem a jistou dávkou blahosklonnosti nad city ostatních Pak se ale v jejím životě objeví Dexter a snaží se jí převrátit život vzhůru nohama Otázkou je, zda o to ledová královna Remy vůbec stojí… 
Read more
Collapse
4.5
2 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Cooboo, Albatros Media a.s.
Read more
Collapse
Published on
Jul 3, 2014
Read more
Collapse
Pages
376
Read more
Collapse
ISBN
9788074476303
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Czech
Read more
Collapse
Genres
Juvenile Fiction / Girls & Women
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.