Şarkı Sözleri

SEDAT KARTAL
41
Free sample

Şarkı sözü yazmanın yaşadıklarınızla bir ilgisi olmak zorunda mı bilmiyorum. Ancak şarkı sözlerinin melodik tınılarını duymadan içinizden geldiği gibi yazdığınız o sözlerinizin müzikle birleştiğinde duyacağınız hazzın ruhunuzun özüne dokunacağını biliyorsunuz çoğu kez.
Read more
Collapse

About the author

Avukat, Bisikletçi, SK Blog Sahibi

İstanbul’da doğdu. Çocukluğunun, ilk ve orta okul yıllarının bir kısmını İstanbul’da yaşadı. Lise eğitiminin ardından İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdi. Stajyer avukatlara ceza ve ceza usulü hukuku alanında eğitimci olarak konferans ve seminerler verdi. Bisiklet sporu merakı yanında basılı ve dijital medya alanında dergi editörlüğü ve görsel yönetmenlik yaptı. Webmaster site tasarımcılığı ile kendi kişisel blog ve avukatlık sitelerinin tasarımlarını  hazırladı. Hukuk yazıları, hayata dair makaleler, hikaye ve roman denemeleri yanında şarkı sözleri ve şiirler yazdı ve halen yazmaya devam ediyor.

 

Read more
Collapse
4.2
41 total
Loading…

Additional Information

Publisher
SEDAT KARTAL
Read more
Collapse
Published on
Feb 3, 2018
Read more
Collapse
Pages
26
Read more
Collapse
Features
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Fiction / General
Fiction / Literary
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.