Türkiye'de Ordu ve İnsan Hakları İhlalleri

Propaganda Yayınları
19
Free sample

 Aslında bir kitaptan çok bir rapor, bir derleme olan bu çalışmayı, Hollanda‘da bulunan Study Center on Turkey adlı organizasyonun sağladığı küçük ölçekli bir finansal destekle sevgili arkadaşım Ayşegül Kuru ile birlikte hazırlamıştık. Her ikimiz de İzmir Savaş Karşıtları Derneği’nin (İSKD) aktif üyeleriydik. Antimilitarist bir yaklaşımla ve haklı haksız ayrımı yapmadan tüm savaşlara karşı çıkanların bir araya geldiği bu dernekte vicdani ret, şiddet karşıtlığı (şiddetten arınmış politik eylem), Kürt sorunu ve Türk - Yunan sorunu başlıca çalışma konularını oluşturmaktaydı. Vicdani reddin, savaşa karşı bireysel bir direniş olmasının yanı sıra, eğer politik/kitlesel bir boyut kazanırsa savaşın son bulmasını sağlayacak başlıca etkenlerden biri olabileceğini düşünüyorduk. Bunun için yapmamız gereken pek çok şeyden biri de zorunlu askerlik ile sürmekte olan savaşın karşılıklı etkileşim içinde bireylerde ve toplumda yol açtığı ağır tahribat ve travmayı görünür kılmak olacaktı. Bunu en iyi şekilde savaşa katılan askerlerin, hatta imkan olsa gerillaların, yaşadıkları ağır ve travmatik deneyimleri anlatmalarını sağlayarak yapabileceğimizi düşündük.
Read more

Reviews

2.7
19 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Propaganda Yayınları
Read more
Pages
171
Read more
ISBN
9780987936653
Read more
Language
Turkish
Read more
Genres
Political Science / Human Rights
Read more
Content Protection
This content is DRM free.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2017 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.