YETERLİ ANNE- BABA: “Her çocuk davranışının altında anne-babasının imzasını taşır.”.

Dilek SÖYLEMEZ
11

‘Ne zaman çocuğumun bir davranışını düzeltmek istedim;
İşe, önce kendi davranışımı düzeltmekle başladım.’ D.S.

Bu e-kitapta daha çok ebeveyn tutumları ve çocuklarda görülen bazı davranış sorunları ile nasıl başa çıkacağımız hakkında bilgileri derlemeye gayret gösterdim. Yazılar farklı platformlarda paylaşıldığı için kullanılan dil ayrı olabilir. Bölüm olarak kendi içinde değerlendirmeniz tavsiye edilir.

Ebeveynlik yolculuğu ömür boyu devam eden bir yolculuktur. Bu yolda karşılaşılan güçlüklerin bir kısmı kendi çocukluğumuzun tekrarı olabilir. Ancak bu sefer roller değişmiştir. Bu nedenle bazı yazılar çocuğa bakarken bazı yazılar ebeveynin kendisine bakmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Umut ediyorum bu e-kitapta size farklı bakış açısı kazandıracak bir pencere açabilirim.

Çünkü bir psikolojik danışman anne demiş ki: ne zaman çocuğumun bir davranışını düzeltmek istedim; işe, önce kendi davranışımı düzenlemekle başladım.
Read more
Collapse

About the author


1979 Bursa doğumlu olan Dilek Söylemez, 1998 yılında Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu bitirdiği yıl yeniden üniversite sınavına girerek, İstanbul Üniversitesi Rehberlik Psikolojik Danışmanlık bölümünü kazandı. 2002 yılında PDR bölümünden başarı ile mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen olarak görev yapmaya başladı.

Eğitimi hayatı boyunca Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde özel eğitim gerektiren çocuklarla, özel kurumda insan kaynakları bölümünde, çeşitli dershanelerde kariyer ve yönlendirme gibi pek çok alanda staj imkânı buldu.

Çalışma hayatında ise, göreve başladığı çeşitli okullarda Rehberlik Servislerinin kuruluş aşamasını tamamlayıp, veli ve öğrenci seminerleri gerçekleştirdi. Mesleğe başladığı ilk yıllar, İstanbul’un Beykoz İlçesi’nin pek çok okulunda öğretmen ve velilere madde bağımlılığı, yaşam becerileri, çocuklarda davranış sorunları konularında eğitimler düzenledi.

Halen, öğrenciler ve aileleri ile bireysel ve grupla psikolojik danışma hizmetlerine; bağımlılık, iletişim ve davranış sorunları alanında seminerlerine devam eden yazarımız evli ve iki çocuk annesidir.
Read more
Collapse
4.4
11 total
Loading…

Additional Information

Publisher
Dilek SÖYLEMEZ
Read more
Collapse
Published on
Jan 1, 2018
Read more
Collapse
Pages
74
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best for
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.