Simurg ile Zal

Yusuf Özcan
2
Free sample

Aradığım bir dize var onu bulmak için yazıyorum, tüm sevgimiz kelimelerin insicamına. Ezelden birbirine sevdalı kelimeleri, bir araya getirmek şiirdir.

‘Sen beytü’l gazelsin, şiirine gel…’ dizesi ile karşılıyor.

Hece ölçüsü ile yazılmış şiirleri içeriyor, farklı hece kalıpları kullanılarak bir şiir müzesi haline getirildi.

Şairin ikinci şiir kitabı.

Sitare ve Nüveyre bölümlerinden oluşmaktadır.

Sitare(Yıldız) 62 şiirden oluşuyor.

Nüveyre(Parıltı) dörlüklerden oluşuyor,  60 şiir içeriyor.

106 sayfada 122 şiiri saklıyor.

https://ozcanyusuf.wordpress.com/

'Bir şiir:

Ey Nefsim

Sen bir gözünü kapat
İlham ardından gelir
Ya da bak, etmez ispat
İtham ardından gelir

Sen gül, şen kahkahanla
Neş’e ardından gelir.
Ya da boğuş zindanla
Köşe ardından gelir.

Sen ikram et kârsız
Kazanç ardından gelir
Ya da saldır nadarsız!
Utanç ardından gelir.

Sen çiçek açmana bak
Yaprak ardından gelir.
Ya da mezara bırak
Toprak ardından gelir

Sen bilgini bir anlat
Uyan ardından gelir.
Ya da herkese halat…
Şeytan ardından gelir.

Sen yürü nezaketle
Rıza ardından gelir.
Ya da dur meskenetle
Ceza ardından gelir.

İster de, ister sakla
Yazan ardından gelir.
Ya da kendini akla
Mizan ardından gelir!'

 

Read more
Collapse

About the author

 Kitapları:

Mülhim (2013)

Simurg ile Zal (2018)
Read more
Collapse
5.0
2 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Yusuf Özcan
Read more
Collapse
Published on
Dec 19, 2018
Read more
Collapse
Pages
106
Read more
Collapse
ISBN
9786056395215
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Juvenile Nonfiction / Poetry / General
Poetry / European / General
Poetry / Medieval
Poetry / Middle Eastern
Poetry / Subjects & Themes / Family
Poetry / Subjects & Themes / Inspirational & Religious
Poetry / Subjects & Themes / Love & Erotica
Poetry / Subjects & Themes / Nature
Young Adult Nonfiction / Poetry
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
 TAKDİM
Kıymetli Okuyucularımız;
Açılışımızdan bu güne kadar geçen beş yıllık sürede, yaptığımız samimi çalışmalar ve kazandığımız başarılar ile okulumuzu ziyadesi ile tanıttık. Tekirdağ'a örnek bir eğitim kurumu kazandırmanın sevincini yaşıyoruz.
Mesleki alandaki çalışmalarımız ile Süleymanpaşa ve Tekirdağ'ın dışından da bölgemizde tercih edilen bir kurum haline geldik. Milli Eğitim Bakanlığımızın yapmış olduğu ortak sınavlardaki başarılarımız ile velilerimizin akademik beklentilerini karşıladık.
Okur Yazar Buluşmaları, Gençlik Söyleşileri, Konferanslar, Tiyatro Etkinlikleri, Musiki Korosu çalışmaları ve öğrencilerin tamamının katıldığı yarışmalar ve programlar ile Sosyal yönümüzü zenginleştirdik. Yedincisini bu yıl çıkaracağımız okul dergimiz ve bu güne kadar yayımladığımız üç okul kitabımız ile kültürel çalışmalarda diğer okullara rol-model okul olduk.
Bilimsel çalışmalarımız ve bilimsel yayınlarımız, halkımız tarafından hayranlıkla karşılandı. İlk yıllardan itibaren sportif başarı dereceleri, bizleri gururlandırdı.
ELİF edebiyat dergisi ile başlayan kültür yayınlarımız, öğrencilerimizin eserlerinden oluşan kitaplar ile devam etti. İlk okul kitabımız. Çocuklarımızın
Kaleminden Sevgili Peygamberimiz oldu. Bu kitapta öğrencilerimiz. Peygamberimize olan özlemlerini anlattılar. İkinci okul kitabımız. Minik Yüreklerden Damlalar'da, değerlerimizi konu alan öyküler öğrencilerimiz tarafından kaleme alındı. Üçüncü okul kitabımız. Nesilden Nesile İmam Hatipliler'de ise, ilk mezunlarımız ve onların velileri tarafından ilk dört yılın değerlendirmesi yapıldı.Geçen yıl ilk defa kültür yayınlarımızın yanı sıra, TÜBİTAK Bilim Fuarı çalışmalarımızı da kitaba dönüştürdük.
15 Temmuz'un Minik Yürekleri isimli bu iki cilt okul kitabımız, kültür ve yayın hayatımıza katkı sağlarken, aynı zamanda tarihe de tanıklık edecek bir eser oldu. Çocuklarımız bu kitapta, 15 Temmuz'daki darbe girişimi ve sonrasında yaşananlar ile ilgili duygu ve düşüncelerini kaleme aldılar. Anı, hatıra, mektup ve şiir türlerinde yazılan eserler ile öğrencilerimiz 15 Temmuz gerçeğini en iyi şekilde anlamış oldular.
15 Temmuz'da halkımızın kazanmış olduğu zaferi tebrik ediyorum. Bu zaferin kazanılmasında canlarını veren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.
Bu kitap için, giriş yazısı yazan başta Sayın Valimiz, Mehmet CEYLAN'a, kitabın hazırlanmasında büyük emek sarf eden, yayın kurulumuza, maddi yardımlarını esirgemeyen Okul Aile Birliği Başkanımız, Hatice OĞUZ ve yönetimine teşekkür ederim. Duygu dolu satırları yazan, öğrencilerimizi de tebrik ederim.
 

Abdullah ŞENOL 

Okul Müdürü

©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.