Aşkın Kimyasından Sevginin Simyasına: İlişki Yönetimi

Dr. Nurettin AYDIN (dr.nua)
15

Ne var ki aşktan başka, sıradan insanları değme şairlere dönüştüren, romanlar yazdıran, filmlere, destanlara, nesilden nesle anlatılan efsanelere konu olan? Sanattan ve edebiyattan aşkı çıkarsalar geriye ne kalır? HİÇ! Aşk sanattaki gize, tuvaldeki ize, saza, söze ruh verendir. Gerisi oran, gerisi matematik, gerisi muhasebeci hesabı… Sözden aşkı çıkarsalar HİÇ kalır!

Multi-disipliner bir sosyal bilimci olan yazar bu çağı “ilişkilerin kriz çağı” olarak nitelemekte ve “hiçbir aşk hâkim karşısına çıkarılmamalı” hassasiyeti ile bu kitapta aşk ve evliliklerde yaşanan sorunlara bir merhem sunmayı amaçlamaktadır.

Read more
Collapse

About the author

dr.nua Dr. Nurettin Aydın Hakkari’nin bir dağ köyünde doğdu, çocuk yaşta babasını kaybettikten sonra, yatılı okullarda okuyarak eğitim hayatına başladı ve halen dokuzuncu üniversite diploması için aktif öğrencidir.

1996 yılından buyana devlet memurluğundan arta kalan zamanlarında bölgesel kalkınma amacıyla hayvancılıktan arıcılığa, ceviz bahçesi kurmaktan küçük işletme projelerine 30’u aşkın proje hazırladı, uyguladı ve bunlar sayesinde 300’ü aşkın aileyi iş sahibi yaptı. Bu amaçla kalkınma kooperatifleri, dernekler, şirketler kurdu ve yönetti. Eş zamanlı olarak yenilenebilir enerji alanında ve bilişim alanında birkaç patent belgesinin sahibi olacak kadar bilimsel araştırmalarını da sürdürdü.  Halen çeşitli sosyal girişimleriyle dünyayı daha iyi bir yer yapmak için çalışmaktadır.

Read more
Collapse
4.3
15 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Dr. Nurettin AYDIN (dr.nua)
Read more
Collapse
Pages
118
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Family & Relationships / Activities
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
 Günlük hayatta her birimiz kendi gerçekliğimizle sarmalanmış bir koza içinde yaşarız. Her birimizin kişiliğini oluşturan o kozanın nelerden ve nasıl oluştuğunu pek de merak etmeyiz. Neden başka bir kişilikte değil de bu kişilik? Neden başka bir hayat değil de bu hayat? Başka bir coğrafya değil de bu coğrafya? Neden başka bir zaman değil de bu zaman? Başka bir aile değil de bu aile? Çoğunlukla kader deyip geçeriz bu soruların cevaplarına. Kendi mevcut kozamıza o kadar alışmışız ki, onu o denli ezber haline getirmişiz ki, bazen hayatımızdan şikayet etsek de, başka hayatlar dilesek de, aslında kozamızın dışında başka bir hayata hiç de hazır değilizdir. Hazır olmadığımız gibi anlayışlı ve tahammüllü de değiliz. Biz kendi kozamızı kendi doğrumuz yapmakla kalmamış, neredeyse kendimiz için evrensel tek seçenek, dünyayı anlayacak tek anlayış biçimi haline getirmişizdir. Fakat bir gün, hiç hazır olmadığımız bir gün, beklenmedik bir biçimde ezberimizi bozacak, kozamızı yırtacak bir olay olur, kendi ezberimizin dışındaki hayat seçenekleriyle karşılaşmak zorunda kalırız. Düşünsenize, gece yatağa şimdiki kişiliğiniz ve hayatınız ile girip, sabah bambaşka bir coğrafyada, bambaşka bir bedende, bambaşka bir kişilikte ve hayal edemeyeceğiniz kadar zor bir hayatta uyanırsanız ne yaparsınız? 

Yastığa başınızı koyduğunuzda sabah hangi hayata uyanacağınızı biliyor musunuz? 

Bu kitaptaki kurgu üzerinden kendi içinizde bir yolculuğa, zihninizdeki sorular arasında bir seyahate çıkmaya hazır olun. Herkes kendi zihinsel kozasında, kendi sorularının esiridir. Cevaplar bulunduğunda, ancak tüm sorular cevaplandığında...

©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.