بود و نمود سخن: literature:its existence,its appearance

Free sample

متن ادبی، با فتار اجتماعی و تاریخ ادبیات، گزیده مقاله های ادبی

ketab - sherkat ketab - شرکت کتاب - ketab.com - ketab corp


Read more
Collapse

About the author

احمد کریمی حکاک در حال حاضر در دانشگاه مریلند استاد کرسی زبان و ادبیات فارسی و فرهنگ‌های ایرانی است. وی از سال 1985 تا 2004 در دانشگاه واشنگتن واقع در شهر سیاتل استاد زبان و ادبیات فارسی و فرهنگ و تمدن ایرانی بود. در سال 2004 در مقام استاد بنیان‌گذار مرکز ایران‌شناسی به دانشگاه مریلند دعوت شد و تا سال 2012 در این مقام خدمت کرد. پرفسور کریمی حکاک در ایران و آمریکا تحصیل کرده و درجه دکتری خود را در سال 1979 در ادبیات تطبیقی از دانشگاه راتگرز دریافت داشته است. او با پیشینة چهل و پنج سال تدریس و تحقیق، مولف،‌ مترجم و ویراستار بیش از بیست کتاب علمی و نویسنده در حدود یک صد و پنجاه مقاله پژوهشی است که بعضی از آنها به زبان‌های دیگر نیز ترجمه شده‌اند. از این میان کتابی که با عنوان «طلیعه تجدد در شعر فارسی» به زبان فارسی ترجمه شده، شناخته‌ترین اثر او در ایران است. بررسی ادبیات در متن جوامع بشری و بر بستر تعامل گروه‌های گوناگون اجتماعی و نیز تحلیل تحولات ادبیات فارسی در درازنای هزار و صد سال گذشته پیوسته گرانیگاه فعالیت‌های علمی او بوده است. او همچنین با دانشنامه‌های بریتانیکا و ایرانیکا همکاری دارد و در خلال چهار دهه خدمت دانشگاهی دهها پایان نامه دکتر را در سمت استاد راهنما هدایت کرده است. همکاران احمد کریمی حکاک او را استادی «دارای شهرت جهانی» می‌شناسند.
Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Publisher
Ketab.com
Read more
Collapse
Published on
Dec 31, 2016
Read more
Collapse
Pages
643
Read more
Collapse
ISBN
9781595845382
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Persian
Read more
Collapse
Genres
Literary Collections / Asian / General
Literary Collections / Middle Eastern
Poetry / Middle Eastern
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
 چو نام نیک باشد زندگی چیست

چو باقی هست فانی را نخواهم

سید محمد رضا فرزند حاج فرزند حاج سید ابوالقاسم کردستانی معروف به میرزاده عشقی در سال 1272 خورشیدی متولد شد. در آموزشگاه های الفت و آلیانس به تحصیل فارسی و فرانسه پرداخت و با در پیش گرفتن شغل مترجمی در مدتی کوتاه زبان فرانسه را به خوبی آموخت. عشقی در اوایل جنگ بین المللی اول به همراهی عده ای از ایرانیان مهاجر به استانبول رفت و چند سالی در آنجا بسر برد. اپرای رستاخیز شهریاران ایران را عشقی در استانبول نوشت. این منظومه اثر مشاهدات او از ویرانه های مدائن بود. در سال 1333 قمری نامه عشقی را در همدان و نوروزی نامه را در سال 1336 قمری در استانبول سرود. عشقی چند سال پایان عمرش را در تهران به سر برد. قطعه کفن سیاه را در دفاع از مظلومیت زنان ایران در آن دوره بود و تاریخچه ای منظوم از انقلاب مشروطیت به شمار می رود. وی در روزنامه ها و مجلات، اشعار و مقالاتی منتشر می کرد که بیشتر جنبه اجتماعی و وطنی داشت. چندی هم روزنامه معروف قرن بیستم را در چهار صفحه با قطع بزرگ منتشر کرد. عمر روزنامه مانند عمر خود وی بسیار کوتاه بود و فقط در 17 شماره منتشر شد. 

عشقی در 31 سالگی در اواخر خرداد 1303 شمسی ترور شد.


ketab - sherkat ketab - شرکت کتاب - ketab.com - ketab corp

 خوانندگان گرامی چنانچه در دریافت و خواندن کتاب، مجلات و یلوپیج شرکت کتاب با مشکلی برخورد کردید خوشحال می شویم که ما را آگاه سازید 

با تشکر 

مدیریت شرکت کتاب

Ketab.com

Email: Publishing@ketab.com

©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.