Horolezecká metodika - 1. díl - Základy

Tomas Kublak - MMPublishing
11
Free sample

První díl Základy představí celkově horolezectví, jeho jednotlivé disciplíny, aby si čtenář mohl ujasnit, jaká disciplína a způsob provozování horolezectví jej zajímá, a na co se chce zaměřit. Poté je zde probrán lezecký pohyb při skalním lezení, aby bylo zřejmé, co tato nejobvyklejší forma lezení fyzicky obnáší, takže opět si čtenář může rozmyslet, zda tohle je pro něj to pravé. Následuje popis horolezeckého terénu, aby bylo také hned od začátku patrné, v jakém prostředí se horolezectví provozuje. Pak už přichází první náročnější pasáž, která vyžaduje skutečné učení, a to jsou uzly. I když se chcete horolezectví věnovat jen na rekreační úrovni, bez znalostí aspoň několika základních uzlů to nejde. Proto je uzlování hned v prvním díle. Je to brána k dalšímu pokračování. Když tohle dáte, nebo pokud třeba instruktorovi při snaze o vstup do nějakého horolezeckého klubu řeknete, že znáte a umíte, co je v prvním díle Horolezecké metodiky, prokážete tím, že nemáte povrchní zájem o horolezectví, a máte předpoklady zvládnout i to ostatní.
Read more
Collapse
4.5
11 total
Loading…

Additional Information

Publisher
Tomas Kublak - MMPublishing
Read more
Collapse
Published on
Dec 24, 2014
Read more
Collapse
Pages
182
Read more
Collapse
ISBN
9788087715178
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best for
Read more
Collapse
Language
Czech
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.