Bokken. Miecz w Aikido: Kihon Aikiken

· PAA
5.0
18 reviews
Ebook
1240
Pages

About this ebook

Trenujesz aikido? Pasjonują Cię Japońskie sztuki walki? Jeśli tak, to ta książka jest dla Ciebie. W „Bokken. Miecz w Aikido. Kihon Aikiken. Tom I” znajdziesz podstawy sztuki władania mieczem w aikido – jednego z czterech integralnych działów aikido. Książka ma dwa bloki tematyczne. Pierwszy z nich opisuje podłoże historyczne japońskiego wojownika i katany (rozdziały: 1-5):

- społeczne i militarne uwarunkowania, które przez stulecia nadawały kształt sztuce miecza,

- informacje na temat japońskiego wojownika i miecza katana,

- fakty z życia mistrza Morihei Ueshiby oraz sylwetki jego uczniów

Drugi blok tematyczny poświęcony jest podstawom technicznym aikiken (rozdziały: 6-9). Z tej części dowiesz się, co jest niezbędne dla opanowania umiejętności władania bokkenem.

Ponadto książka zawiera mnóstwo ilustracji (ponad 400) oraz rozbudowany słownik japońskich słówek (ponad 700 terminów) spotykanych w budo, wraz z ich zapisem w kanji.
5.0
18 reviews
Konrad Kolman
April 24, 2019
Bardzo obrazowa i od postaw opisująca sztukę poslugiwania się tradycyjną japońską bronią białą. Opisuje japońską tradycję poslugiwania się mieczem jak i na podstawie ilustracji pokazuje techniki jek użycia. Polecam zdecydowanie!

About the author

Bartosz Ciechanowicz ur. 4. 12. 1976 r. w Kołobrzegu. Ukończył Instytut Kultury Fizycznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Na studiach był wielokrotnym stypendystą. Uzyskał dyplom nauczyciela wychowania fizycznego. Zawodowo związany był miedzy innymi z Zakładem Anatomii Człowieka Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie jako asystent i wykładowca prowadził kursy dydaktyczne w zakresie anatomii człowieka i fizjologii wysiłku na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych IKF US, w tym na kierunku kształcenia Zdrowie Publiczne. Z zamiłowania nauczyciel aikido i entuzjasta kultury oraz sztuki Japonii, szczególnie bonzai. Aikido zainteresował się w szkole średniej. Trenuje aikido ustawicznie od 1993 roku. Po kilku latach treningu w Polskiej Federacji Aikido rozpoczął naukę aikido w Szczecinie, w Polskiej Unii Aikido, jako uczeń mistrza Jacka Wysokiego (8 dan). Od 2005 roku sam naucza aikido i prowadzi szkolenia w Pomorskiej Akademii Aikido, w Kołobrzegu i Koszalinie. Autor kilkunastu publikacji naukowych z zakresu dziedzin kultury fizycznej, w tym publikacji o tematyce aikido.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.