Venüs Döngüsü

erkan ince
Free sample

Kitabı yayınlamadan önce, bana yardımcı olan ailem ile arka kapak hakkında konuşuyorduk. İki fikir ortaya çıktı. Bunlardan birincisi, “Kitabın arka kapağında ana tema verilmeli.” İken, ikincisi “Arka kapakta merak uyandıracak bir metin olmalı ki, kitap daha çok satılsın.” Diyordu.

Kitabın ana temasını anlatan metin şöyleydi:

“Bir gezegen ki, su dolu olsun. Sularında balıklar dolaşsın, okyanuslarında yelkenliler süzülsün. 

Bir gezegen ki, gök taşlarından koruyan atmosferi olsun. Suları buharlaşsın, atmosfere yükselsin`; su olup yüzeyini ıslatsın, kar olup dağlarını beyaza boyasın. Karları eriyip dere olsun, nehir olsun ve tekrar denizlerine dökülsün.        

Bir gezegen ki, yüzeyi bin bir çeşit ağaçlarla, çiçeklerle, çimenlerle kaplı olsun. Martıları bir denize, bir karaya gezip dursun. Bülbülleri şakısın, aslanları, kaplanları da olsun, kuzuları ceylanları da. 

Bu güzel gezegende kutlu ana-babalar ve mutlu çocuklar olsun. Nesiller, nesiller, nesiller boyu bu güzel yerde yaşasınlar.

Öyle ki, hem güneşinin etrafında dönsün hem de bir o yana, bir bu yana salınarak samba yapsın. Yazları, kışları, baharları olsun. Kuzeyi soğuk iken, güneyi sıcak; kuzeyi sıcak iken, güneyi soğuk olsun.                                                         

Uzaydan bakıldığında masmavi gözüksün. Ona uzaktan bakanlar imrensinler. “Ne güzel bir ev” desinler.

Evrende böyle bir gezegen olduğunu bilen varsa, hiç durmasın, ayağa kalksın!”


Kitabın merak uyandırarak daha çok satılması görüşüne uygun olarak, kitabın içinde yaşanan olağanüstü olaylardan küçük bir kesit veren metin ise şöyleydi:

“Venüs döngüsü her kırk yılda bir, gün dönümünde yaşanır.

O gün Güneş ile Venüs ufuktan birlikte yükselir ve öyle bir an gelir ki, Venüs neredeyse Güneş kadar parlak olur.

Böyle özel bir günde, dünyanın en büyük uçak gemisi USS ARMAGEDDON İstanbul Haliç’e bir karabasan gibi çökmüş ve namlularını Topkapı Sarayı’na doğrultmuştur.

İstanbul’un martıları gün boyu yaşanan olağanüstü olayları, akşam karanlığında, “Aleyke avnullah! Aleyke avnullah!” nidaları ile şehrin en ücra köşelerine haber verirler.

Bu özel günde yaşanan soluk kesici olayları  izleyen Dünya, dumura uğramıştır.

Semada bu mavi gezegen kadar güzel bir “EV” olmadığını Homo Sapiens’in kafasına sokarlar.”


Henüz bir karara varamadık.


Read more
Collapse

About the author

Teknolojinin amansız gelişmesi karşısında ürküntü içindeyim. Yoksa, Einstein e=mc2 yi boşu boşuna mı keşfetti?

Onun gibi parlak insanlar daha az olsaydı belki Dünya bu kadar harap olmazdı. İnsanlar bu güzel dünyada daha çok yaşayabilirdi. Eğer Dünya çok yakın gelecekte biz insanlar tarafından yaşanmaz hale getirilecek ise, nerede doğduğumun, kim olduğumun ve şimdiye kadar yaptıklarımın ne önemi var ki?

 
Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Publisher
erkan ince
Read more
Collapse
Published on
Jul 31, 2019
Read more
Collapse
Pages
382
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Computers / Intelligence (AI) & Semantics
Fiction / Romance / Contemporary
History / Ancient / General
Political Science / Political Ideologies / Anarchism
Religion / Ancient
Religion / Atheism
Social Science / Archaeology
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM free.
Read more
Collapse
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
New York’ta çalışıp, yaşayan 35 yaşındaki Emily Mitchell, bir dizi başarısız ilişkiden geçmişti. 7 yılık erkek arkadaşı onu uzun zamandır beklenen yıl dönümü yemeğine çıkardığında, Emily bu sefer farklı olacağına, bu sefer yüzüğü alacağına emindi.

Yüzük yerine ona küçük bir şişe parfüm verince, Emily artık ondan ayrılmanın vakti geldiğini anlamıştı – ve tüm hayatına yeni, taze bir başlangıç yapması gerektiğini.

Onu tatmin etmeyen, baskıcı hayatından bıkarak, bir değişikliğe ihtiyacı olduğuna karar verdi Emily. Bir hevesle, çocukluğunun büyülü güzellikteki yazlarını geçirdiği, o büyük, tarihi, babasına ait olan, Maine kıyısındaki terkedilmiş eve gitmeye karar verdi. Fakat ev uzun süredir terkedilmişti ve tamire ihtiyaç duyuyordu ve Maine’e kış gelmek üzereydi. Trajik bir kaza kız kardeşini onlardan aldıktan ve aileleri parçalandığından beri, 20 yıldır buraya gelmemişti. Anne ve babası boşanmış, babası ortadan kaybolmuş ve Emily bir daha asla bu evin yakınına bile gelememişti.

Şimdi, bir sebepten, hayatı tuhaf bir haldeyken, çocukluğundan bildiği tek yere doğru çekiliyordu. Bir hafta sonluğuna, aklını boşaltmak için gitmeyi planladı. Ama evdeki bir şeyler; içerideki sayısız sır, babasının hatıraları, baştan çıkarıcı okyanus manzarası, küçük kasaba – ve en önemlisi, evin, yakışıklı ve gizemli bakıcısı – sanki onun gitmesini istemiyordu. Aradığı cevapları burada, en ummadığı yerde bulabilir miydi?

Bir hafta sonu, bir ömre dönüşebilir miydi?

ŞİMDİ VE SONSUZA DEK, sizi güldürecek, ağlatacak ve sayfalarını gece geç saatlere kadar çevirtecek – ve sizi romantizme tekrar aşık edecek büyüleyici bir romantik serinin ilk kitabı.

2. Kitap pek yakında çıkacak.

©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.