52 změn: Drobná změna každý týden z vás za rok může udělat produktivnější a spokojenější osobnost

Blue Vision, s.r.o.
72
Free sample

Leo Babauta ve své nové knize nastaví pomyslné zrcadlo k vašemu životu plnému stresu, uspěchanosti, překotných rozhodnutí, neefektivity a nespokojenosti.

Díky knize 52 změn se začnete koncentrovat na věci, které jsou pro vás opravdu důležité. Poznáte tak, že můžete svůj život plnohodnotně žít a užívat si ho.

Během 52 týdnů vás krok za krokem naučí jednoduché metody, kterými zcela změníte svůj život a své návyky. Postupně, jednou malou změnou týdně, až ke konečnému výsledku. Jednoduše si tak budete moci uspořádat svůj soukromý i pracovní život dle snadných a účinných principů efektivity.

Více o knize na http://www.bluevision.cz/52-zmen/

Read more

About the author

Leo Babauta si za svůj život prošel mnoha rolemi. Pracoval jako novinář, uběhl maraton, bydlel na malém ostrově v Tichém oceánu, stal se veganem a v neposlední řadě manželem a otcem šesti dětí. Roli spisovatele nastartoval změnou svého života, kdy se začal zbavovat svých zlozvyků a psát blog zenhabits.net, který se postupně stal jedním z nejnavštěvovanějších blogů na světě.

Své zkušenosti s profesním a soukromým životem následně Leo Babauta promítl do psaní knih, které byly přeloženy do mnoha světových jazyků a obsadily příčky nejžádanějších bestsellerů.

Read more
3.4
72 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Blue Vision, s.r.o.
Read more
Published on
Aug 1, 2013
Read more
Pages
180
Read more
ISBN
9788087672013
Read more
Language
Czech
Read more
Genres
Self-Help / Motivational & Inspirational
Self-Help / Personal Growth / General
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
# DLOUHODOBÝ BESTSELLER – papírová kniha i ebook

Zen a hotovo je knížka pro všechny, kdo chtějí dát svému životu řád. Nabízí stejnojmenný minimalistický systém (anglicky „Zen to done“ – ZTD) deseti návyků, díky nimž je možné úkoly, projekty i povinnosti trvale uspořádat a udržet pod kontrolou. Je určena začátečníkům i pokročilým, kteří při používání různých metod time-managementu, včetně jinak skvělého GTD, narazili na problémy a ztratili trpělivost.

Jednoduchá metoda ZTD se soustředí na praktické změny návyků, které lze uplatnit samy o sobě, ale které jsou zároveň vhodné i pro práci v systému GTD. Soustředí se na změnu návyků jeden po druhém, strukturovaně – ty jsou proto zvládnutelné mnohem snadněji než nástrahy jiných systémů. Z deseti návyků si navíc můžete vybrat takové, které souzní s vaším individuálním pracovním stylem.


# OBSAH

- Předmluva k českému vydání
- Úvod
- Proč ZTD?
- Celkový přehled – co to je ZTD
- Minimální ZTD – nejjednodušší alternativa
- Utváření deseti návyků
- První návyk – Shromažďování
- Druhý návyk – Třídění
- Třetí návyk – Plánování
- Čtvrtý návyk – Vykonání
- Pátý návyk – Jednoduchý věrohodný systém
- Šestý návyk – Uspořádávání
- Sedmý návyk – Hodnocení
- Osmý návyk – Zjednodušování
- Devátý návyk – Rutiny
- Desátý návyk – Najděte svou vášeň
- Den podle Zen a hotovo
- Nejčastěji kladené otázky ohledně ZTD
- Další zdroje
- Poděkování


# Více o knize

http://melvil.cz/kniha-zen-a-hotovo

 # BESTSELLER! Prodáno přes 45 000 výtisků. Autor poskytl médiím desítky rozhovorů, které najdete na http://www.konec-prokrastinace.cz #

# O KNIZE

Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Děláte místo důležitých věcí, ve kterých vidíte smysl, něco nepodstatného? Cítíte občas i vy, že jste se dostali do prokrastinačního začarovaného kruhu?

Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity, přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno?

> Jádrem knihy je osm jednoduchých praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou k větší motivaci, efektivitě, produktivitě a celkově dlouhodobější spokojenosti.

Poznatky a metody popsané v Konci prokrastinace již několikátým rokem pomáhají tisícům lidí, kteří se účastní školení, přednášek či osobních konzultací pod vedením Petra Ludwiga a jeho kolegů z GrowJOB institutu. Mezi jejich klienty patří pracovníci firem jako je Pojišťovna Allianz, OMV, Webnode, H1, Vykupto.cz či instituce jako je Český rozhlas, Akademie věd ČR či mnohé české univerzity. Díky několika letům zdokonalování know-how a sbírání zpětné vazby vznikly antiprokrastinační nástroje použitelné kýmkoliv a to téměř v jakékoli fázi života.

# V knize se dozvíte

co dnes věda ví o tom, proč věci odkládáme, jsme nerozhodní a neefektivníjak sebe motivovat tak, aby nás práce bavila, naplňovala, a přesto nás méně unavovalajak se zbavit závislosti na nebezpečné vnější motivacijak se nestát cílovými feťáky, lidmi, kteří jsou závislí na dosahování stále větších cílůjak lépe motivovat a inspirovat blízké, klienty nebo kolegyjak se zbavit špatných návyků s minimálním rizikem jejich návratujak si na libovolně dlouhou dobu osvojit nové návyky a co dělat, když návyk přerušímejak pracovat s všudypřítomnou rozhodovací paralýzou a vlastní neobjektivitoujak si zorganizovat každý den a celý život tak, abychom dělali na prvním místě to, co má pro nás opravdový smysl Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat váš čas smysluplněji.  

# Více o knize + podklady
http://www.konec-prokrastinace.cz

 ### Kniha byla za necelý rok přeložena již do 30 světových jazyků a stala se mezinárodním bestsellerem.
### "Ticho" mění nejen pohled introvertů na sebe samé, ale i to, jak na introverty pohlížejí ostatní.


Kolik skutečných introvertů znáte? Odpověď vás možná překvapí. Je jich mnohem více, než si myslíte. V kultuře, která nás od základní školy až po byznys vychovává k týmové práci, je vše nastavené pro úspěch extrovertů. Teprve díky této knize získali ti tiší svou mluvčí: Susan Cainovou. 


# O knize


Kniha je důkladným rozborem, polemikou, ale také docela praktickým návodem, jak oběma typům povah usnadnit soužití. Autorka dokládá, jak schopnosti introvertů, včetně vůdčích, bývají v éře ideálu extraverze přehlíženy, podceňovány a systematicky potlačovány, a zabývá se zkoumáním dalekosáhlého dopadu upřednosťování extrovertů. Současně pátrá po nejnovějších poznatcích v oboru psychologie a neurovědy, s cílem odhalit překvapivé rozdíly mezi extroverty a introverty.  


## V knize se dozvíte


Introverti jsou lidé, kteří raději poslouchají než mluví, raději čtou než chodí na večírky. Rádi tvoří, ale nenávidí self-promotion, a raději pracují sami než brainstormují v týmu. Přestože jsou nálepkováni jako ti tiší, ve skutečnosti jim vděčíme za řadu přínosů naší kultuře: od Van Goghových slunečnic po vynález osobního počítače.


Podle Susan Cainové je introvertů mezi námi až třetina. Prokazuje, že základní hodnota dnešní podnikatelské kultury, tedy týmová spolupráce, může být překážkou inovace, když přehlíží sílu tichých myslitelů.


Susan Cainová poskytuje introvertům nedocenitelné rady, například:


- kdy a jak má smysl se ve svém projevu a působení na ostatní inspirovat extraverzí,


- proč introverti ve vedoucích rolích bývají úspěšní, v čem tkví jejich síla,


- jak se lépe vypořádat s rozdíly mezi introverty a extroverty na pracovišti,


- jak řešit rodinné neshody mezi partnery způsobené „nesouladem povah“,


- jak podpořit introvertní děti a co by pro ně naopak mohlo být nebezpečné.


# Více o knize


http://melvil.cz/kniha-ticho

# MEZINÁRODNÍ I ČESKÝ BESTSELLER #

Zbraně vlivu je dnes již téměř klasickou knihou o přesvědčování a manipulaci (nebo taky o vyhovění a persuasi). Autor v knize přináší odpověď na otázku, proč říkáme "Ano", i když nesouhlasíme.


Nejcitovanější sociální psycholog současnosti Robert Cialdini se více jak třicet pět let věnuje výzkumu vyjednávání, přesvědčování a problematice vyhovění. V rámci svého výzkumu se nechával inkognito najímat jako podomní obchodník, dealer drogistického zboží, prodejce automobilů nebo pracovník PR agentury. Absolvoval školení obchodních firem, kurzy prodejních dovedností, analyzoval postupy nejúspěšnějších prodejců. Výsledkem jeho neobvyklého úsilí je dokonalá pomůcka pro každého, kdo chce mít svůj život, ať již profesní či soukromý, pevně ve svých rukou.


> Kniha byla přeložena do 27 jazyků a bylo prodáno přes 2 miliony výtisků


# V knize se dozvíte:


které psychologické principy ovlivňují, že řeknete "ano"jaké jsou techniky manipulující vaše rozhodnutíjak malý je rozdíl ve formulaci požadavku stačí, aby mu bylo vyhověnok čemu využít známky zvýšeného tlakujak si zachránit život při nehodě v davu lidíjak říci "ne"Kniha je určena všem těm, kteří odmítají být manipulováni, kteří chtějí porozumět tomu, v čem tkví síla přesvědčovacích taktik a hodlají se aktivně bránit.


# Více o knize

http://melvil.cz/kniha-zbrane-vlivu

만족, 마음챙김 그리고 흐름을 따라가는 간결한 인생 매뉴얼! 삶은 힘들다. 또는 우리가 그렇게 상상해 왔다. 진실은, 인생은 오직 우리가 그렇게 만드는 만큼만 힘들다는 것이다. 우리들 대부분은 매일 이런저런 많은 일들로 돌진해 들어가 이것저것 불을 끄고, 수많은 드라마들을 처리한다. 하지만 이런 고투의 대부분은 우리 자신이 만든 것이다. 우리는 단순한 존재이다. 행복해지기 위해 필요한 것은 먹을 것과 입을 것, 잠잘 곳 그리고 관계가 전부다. 먹거리는 그냥 단순하고 자연스럽게 자란다. 잠잘 곳은 지붕만 있어도 된다. 입을 것은 그냥 옷이면 된다. 단순한 관계는 상대방에 대한 기대 없이 서로를 즐기는 것이면 족하다. 이런 단순한 욕구를 넘어서서, 우리는 경력, 상사 및 동료, 새로운 기기, 소프트웨어, 소셜 미디어, 자동차와 좋은 옷, 지갑, 노트북, 가방, 텔레비전 등 많은 욕구들을 부가적으로 덧붙여 왔다. 동굴에서 살았던 원시시대로 돌아가야 한다고 말하는 것은 아니지만, 필요한 것이 무엇이고 우리가 만든 것은 무엇인지 기억하는 것이 중요하다. 어떤 것이 인위적으로 만들어졌다는 것을 깨달으면, 우리는 그 욕구를 제거하기로 선택할 수 있다. 그것이 좋은 목적에 소용되지 않는다면, 그리고 삶을 더 어렵게 만든다면, 그냥 놓아 보낼 수 있다! 삶을 어렵게 만드는 것들을 멀리 제거함으로써, 우리는 노력이 필요 없는 손쉬운 삶을 살 수 있다. 나는 훌륭한 수영선수가 되고 싶었을 때 중요한 교훈을 하나 배웠다. 나는 더 멀리, 더 멀리 헤엄치는 것은 단지 더 많이, 열심히 노력하기만 된다고 생각했었다. 나는 미친 듯이 물을 때렸지만, 결과는 지쳐서 나가떨어지는 것이었다. 물이 실제로 나를 들어 올려 뜰 수 있게 해준다는 것을 배웠을 때, 미끄러지듯 물을 뚫고 나아가기가 훨씬 더 쉬워졌다. 나는 긴장을 풀고 억지로 애쓰려는 것을 멈추었고, 더 적은 노력으로 수영을 더 잘하는 것을 배웠다. 인생도 이와 비슷하다. 삶은 물이고, 우리는 너무 힘들게 밀어붙이고, 때리고, 강제하고, 싸우는 경향이 있다. 그러지 말고 대신에 물 위에 뜨는 것, 노력하지 않아도 일이 되도록 허용하는 것을 배우자. 더 멀리 가고 인생은 훨씬 더 즐거워질 것이다. 노력이 필요 없는 삶이란 어떤 것일까? 잠에서 깨어 당신이 좋아하는 일을 하는 삶을 상상해보라. 사랑하는 사람들과 같이 시간을 보내고 그 시간을 충만하게 즐기는 삶. 미래에 대한 걱정 없이, 과거의 실수를 곱씹지 않고 현재에 사는 삶. 몇몇 가까운 친구와 가족이 있고, 그들과 많은 시간을 함께 보내는 것을 상상해보라. 그들에게 아무 바라는 것이 없으므로, 그들은 당신을 실망하게 하지 않는다. 그리고 사실상, 그들이 무엇을 하든지 완벽해 보인다. 당신은 있는 그대로 그들을 사랑한다. 그리고 관계는 복잡하지 않은 채로 유지된다. 당신은 책과 함께, 자연과 함께 생각하면서, 심지어 뭔가를 창조하기도 하면서 고독을 즐긴다. 이것이 단순하고, 손쉬운 삶이다. “노력하지 않는다”는 뜻으로 손쉽다고 하는 게 아니라, 노력이 필요 없이 느껴지기 때문이며 중요한 것은 그것이다. 그리고 그것은 전적으로 가능한 삶이다. 노력이 필요 없는 삶에 유일하게 서 있는 것은 마음이다.
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.