Bizantyjskie Tajemnice Stambułu

· ASLAN Publishing House
4.5
2 reviews
Ebook
109
Pages
Eligible

About this ebook

Bizantyjskie Tajemnice Stambułu to książka opowiadająca o tuzinie mniej znanych historycznych obiektów zachowanych w Stambule z czasów, gdy miasto to, jako Konstantynopol, było stolicą cesarstwa wschodniorzymskiego. Celem tej książki jest zabranie czytelników w podróż w nieznane i odnalezienie zapomnianych skarbów Bizancjum, ukrytych wśród wąskich uliczek miasta. Choć można niniejszą książeczkę traktować jako podręczny przewodnik po opisywanych miejscach, mam nadzieję, że przyniesie Wam ona coś więcej niż suche fakty, jako opowieść o ludziach, którzy niegdyś mieszkali w Konstantynopolu i przyozdobili go pięknymi monumentami. Poszczególne rozdziały można czytać oddzielnie, ale są one ułożone chronologicznie. Wybór miejsc został zainspirowany dążeniem do pokazania różnorodności dawnego Konstantynopola, dlatego można przeczytać o kościołach, kolumnach, cysternach i pałacach. Jeżeli znajdziecie dzień lub trzy na poszukiwanie bizantyjskich tajemnic największego miasta Turcji, to może być dopiero początek wspaniałej przygody.

Ratings and reviews

4.5
2 reviews

About the author

Izabela Miszczak jest redaktorem portalu TurcjaWSandalach.pl skierowanego do niezależnych podróżników. Dyplom magistra socjologii uzyskała na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ze specjalizacją w socjologii kultury. Jest ona autorką publikacji w zakresie nauk politycznych oraz społecznych, a w ostatnim czasie jest zaangażowana w rozwój i promocję nowego portalu poświęconego dziedzictwu kulturalnemu Azji Mniejszej – TurkishArchaeoNews.net.

Rate this book

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.