HALI YIKAMA: Halı yıkama sektörüne yazılmış blog yazılarım.

· Rıdvan Bektaş
3.7
3 reviews
Ebook
128
Pages

About this ebook

Bu sektörden ekmek kazanan bir insan olarak öğrendiklerimi paylaşmaya devam edeceğim. Umarım daha temiz bir dünya için çalışan dostlarıma ufak bir desteğim olmuştur. Umarım gelecek nesiller daha temiz ortamlarda umutla yaşar. 

Önümüzdeki günlerde yazmaya devam edeceğime göre bu kitap burada bitmez. İkincisi gelir.

Dünyayı temizleyen dostlar, sizi çok seviyorum. İşinizi kolaylaştırmak için çalışmaya, üretmeye, gelişmeye devam edeceğiz.

3.7
3 reviews

About the author

İlkokuldan terk bir tornacı ile Ali okulu mezunu bir annenin ilk evladı olarak dünyaya geldi. Babası ona dedesinin adını verdi. Tabi ki Fenerbahçeli olması da bunda etkiliydi. Sülalenin soyadını taşıyacak ilk torun olması hasebi ile geniş ailenin en sevileniydi. Ta ki “ortakları” doğana kadar.


Erzurum'da 5 çocuklu orta gelirli bir ailede ilk ve orta eğitimini tamamladı. Esnaf olan babasının imalat aşkı, 2 başarısız imalat girişimi nedeniyle onu dar gelirli bir ailenin lise talebesi yaptı.


Erzurum Lisesi Rıdvan’ın okuduğu dönemde sosyal sınıfı açmadığı için açıktaki tüm seçmeli derslere felsefe öğretmenlerinin boca edilmesine neden oldu. Eşit ağırlık sınıfında okumayı sevdi. Tabi yazmayı o dönemde kafasına koydu. Korsan kitap satan felsefe öğretmenini, edebiyat öğretmenini hiç unutmadı. Tabi okulda rehberlik servisi 2000’li yılların başında yoktu. Bu sebeple mühendislik için onu yanlışlıkla sayısal yerine eşit ağırlık bölümüne yönlendiren matematik öğretmenini hiç unutmadı. Kemal hocam selamlar.


Çarpık eğitim sistemimiz vesilesi ile sınıf öğretmenliğini bitirerek makine üretmeye başladı. Tabii ki babasının şirketinde. “Oğlum memurluğu boş ver, kardeşlerinin başında dur” sözü ve biraz da üşengeçlik onu 2008 yılında Bursa'ya taşınmaya itti. Tanıştığı işadamı dostlarının yönlendirmesi ile işletme yüksek lisans yaparken diğer MBA yapan büyük girişimcilerde olduğu gibi yarıda bıraktı. (Tabii aydınlanma geliyor yüksek lisans yapınca.) Şimdilerde Gar-Mak’ı ve halı yıkama sektörünü iyileştirmek için elinden geleni ardına koymuyor. Halı yıkamanın kitabını yazmayı kafasına koymuş bir kere. Allah müstahakını versin. Sınıf öğretmenliği okurken öğrendiği numaraları 4 çocuğu üzerinde deniyor. 10 yılı aşkın süredir Esra hanım ile mutlu bir evliliği var.

Rate this book

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.