Tamamen Duygusal

Optimist Yayın Grubu
Free sample

PARA HARCAMANIN AKILLICA YOLLARI 


ÇOK SATAN "AKILDIŞI AMA ÖNGÖRÜLEBİLİR" İN YAZARINDAN 

Paranın önemi ve para hakkında mantıklı bir şekilde düşünmenin güçlüğü göz önüne alındığında, “düşünce şeklimizi geliştirmek için ne yapabiliriz” sorusu gündeme geliyor. Bu soruya verilen yanıt “finans eğitimi” ya da daha havalı ifadesiyle “finansal okuryazarlık” oluyor. Ancak araba almanın ya da ev kredisi bulmanın yolları gibi finansal okuryazarlık dersleri, davranışlarımızı hemen hiç etkileyemeden kısa sürede unutulup gidiyor. 

Bu kitap bize “finansal okuryazarlık” dersleri vermeye, cüzdanımızdaki parayla ne yapacağımızı öğretmeye kalkmayacak. Bunun yerine, para konusundaki en yaygın hataları, daha da önemlisi bu hataları neden yaptığımızı araştıracağız. Bu sayede, bir daha finansal bir karar vermemiz gerektiğinde devrede olan güçleri daha iyi anlayabilecek ve umarız daha iyi seçimler yapabileceğiz. En azından daha bilinçli seçimler…

Paranın düşünce biçimimize etkisini anlayarak, finansal olmayan konularda da daha iyi kararlar verebileceğimize inanıyoruz. Nasıl mı? Çünkü para konusundaki kararlarımız sadece parayla ilgili değildir. Para konusundaki gerçeklerimizi şekillendiren güçler, hayatımızın diğer alanlarındaki önemli şeylere verdiğimiz değeri de etkiler: Zamanımızı nasıl harcadığımız, kariyerimizi nasıl yönettiğimiz, diğer insanlara bakışımız, kurduğumuz ilişkiler, kendimizi mutlu etme yöntemlerimiz ve hepsinin ötesinde, çevremizdeki dünyayı algılama biçimimiz. 

Basitçe ifade edecek olursak, bu kitap her şeyi güzelleştirecek. Verdiğiniz paraya değmez mi?


DAN ARIELY, Duke Üniversitesinde Davranışsal İktisat profesörüdür. Fuqua İşletme Fakültesi Bilişsel Nöroloji Merkezi ve Ekonomi bölümünde çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Aynı zamanda İleri Geçmişe Bakış Araştırmaları Merkezinin kurucusu ve MIT Medya Laboratuvarının konuk profesörüdür. Bugüne kadar sayısız ödül almıştır. 

Dan Ariely’nin çalışmaları, önde gelen bilimsel psikoloji, iktisat, nöroloji, tıp, işletme dergilerinde; New York Times, Wall Street Journal, Wasdhington Post, New Yorker, Boston Globe, Scientific American ve Science gibi popüler medya organlarında yayınlanmaktadır.

Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Publisher
Optimist Yayın Grubu
Read more
Collapse
Published on
Mar 1, 2020
Read more
Collapse
Pages
320
Read more
Collapse
ISBN
9786257010856
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Business & Economics / General
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.