Kör Nokta

· Cinius Yayınları
3.7
3 reviews
Ebook
128
Pages

About this ebook

Peşimdekileri umursamıyorum. Yaşama ve yaşatma ihtimalimizi umursamıyorum. Ölüm korkusuyla değil, harflerin birbirine ahenkle eklenişine, o güzelliğe kapılarak unuttum ne yazacağımı.

Güzel, büyük büyük harflerle yazılan hakikatten çok uzak. Kazmayı hayata atılma nedenine vurup, olan bitenin peşine düşüp kaşıkla verilen özgürlüğü çarçur edecek değilim. Basitçe, çok daha küçük, sipsivri anlar söz ettiğim. Onlardan kaçmak, onları kaçırmak aklıma yatmıyor çünkü geçmişimiz hikâye, geleceğimiz varsayım. Yaşadığımız an, elimizdeki tek hakikat. Ama, elbette, bir de karşı hakikatimiz var: inandıklarımız: hakikatteki düş/üş payı. Sıfırdaki bir, merdivenin tepesindeki kuyu… Onu görmek, onu duymak, ona dokunmak ne güzel. Öyleyse şükürler olsun durmaya, susmaya. Karanlıkta çakan şimşeğe, şükürler olsun.

Yayınevi: Cinius Yayınları

Ratings and reviews

3.7
3 reviews

About the author

Ayşegül Ural 1973 yılında Gelibolu’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Öylüleri Notos, Kitap-lık, Dünyanın Öyküsü ve Sarnıç Öykü dergilerinde yayımlandı. Öykü: İyi Pazarlar, İyi Pazartesiler (Aylak Adam Yayınları, 2013)

Rate this ebook

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.