Дівчата зрізають коси: Книга спогадів / російсько–українська війна

Український інститут національної пам’яті.
31

Книга містить спогади 25 жінок-військових, що брали участь в АТО у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 рр. як стрілки, кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки тощо. Це розповіді про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій. Для всіх, хто цікавиться історією російсько-української війни на Донбасі.

Read more
Collapse
4.9
31 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Український інститут національної пам’яті.
Read more
Collapse
Pages
346
Read more
Collapse
ISBN
9786177420391
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Ukrainian
Read more
Collapse
Genres
Biography & Autobiography / Personal Memoirs
History / Military / Special Forces
History / Military / Wars & Conflicts (Other)
History / Modern / 21st Century
History / Russia & the Former Soviet Union
Political Science / World / Russian & Former Soviet Union
Social Science / Regional Studies
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Про Голодомор 1932–1933 років в Україні публікацій уже не бракує. Однак ця книжка – унікальна. Писали її не історики, не архівісти, не публіцисти – її авторами були звичайні люди: селянин, учителька, студент, партієць… Свої нотатки вони робили не сподіваючись, що ті колись будуть опубліковані, що їх прочитають тисячі й тисячі людей. Вони не ставили перед собою цілі написати історії Голодомору, а лише фіксували побачене, почуте, прожите та пережите.

Парадоксально, але ті записи вціліли донині завдяки радянським спецслужбам. Для чекістів вони були «вєщдоками» – речовими доказами, промовистими свідченнями «контрреволюційної діяльності» авторів. У конвертах при їхніх кримінальних справах і збереглися ці сім історій людей, записаних в режимі реального часу на тлі апокаліпсису – Голодомору, з усіма його «декораціями»-жахіттями. Герої в ті роки катастрофи проживають свої особисті історії – із найнесподіванішими сюжетними лініями й поворотами. І то такими, що не спали б на думку й найгеніальнішому драматургові.

На сторінках цих щоденників, попри пекельно-смертельне лихоліття, коли їх писано, людське життя триває у всій повноті: з радістю від народження дітей і болем від утрати рідних, з коханням та інтригами, з прикладами небаченої жертовності та відразливої ницості. Тут багато безцінних свідчень «із перших уст» про стратегії виживання людей у ті страшні часи. У спустошених голодом українських селах, містечках і містах.

Брошура створена за матеріалами виставки Українського інституту національної пам’яті «Донбас»: переPROчитання образу.

Важливою складовою частиною гібридної агресії Росії проти України та вкрай небезпечною зброєю масового інформаційного ураження став сконструйований російською пропагандою образ Донбасу як «особливого» регіону, який внаслідок свого історичного минулого завжди був переважно радянським і ніколи – українським.

Конструювання та поширення у публічному просторі такого образу варто розглядати як інформаційно-психологічну спецоперацію, мета і завдання якої очевидні: нав’язуючи суспільству сприйняття Донбасу як однозначно чужого та ворожого до України й усього українського, про­штовхуючи ідею відмови від регіону, активізуючи дезінтеграційні настрої і дії, завадити консолідації нації та сприяти поразці Української держави у війні за Незалежність і Соборність.

На превеликий жаль, російській пропаганді вдалося поширити в українському інформацій­ному просторі потрібний їй образ «неукраїнського» і «люмпенізованого» Донбасу. Цьому сприя­ють і розповсюджені в соціальних мережах безвідповідальні висловлювання публічних осіб про Донбас, як про «гангрену», яку необхідно рішуче відрізати, «чужу чужину» тощо.

Автори впевнені, що в українському дискурсі потрібно формувати образ Донбасу як невідокремної частини України, без реінтеграції якої неможливі ані консолідація української політичної нації, ані Соборна Українська держава.

Книжка представляє українському читачеві творчість класика кримськотатарської літератури, письменника, поета і публіциста Шаміля Алядіна (1912–1996).

До видання включено три твори: роман «Запрошення на бенкет диявола», автобіографічну повість «Я – ваш цар і бог» і публіцистичний нарис «Жертви Кремля», що відображають і драматичний життєвий шлях самого Автора, і трагічну долю кримськотатарського народу у XX столітті.

Головними героями роману «Запрошення на бенкет диявола» (завершений 1979 року в депортації) є великий просвітник Ісмаїл Гаспринський і поет Усеїн Токтаргази, про яких заборонялося згадувати упродовж тривалого часу.

1994 року письменник повернувся на Батьківщину – в Крим, де 1995 року, окрім автобіографічної повісті «Я – ваш цар і бог», завершив публіцистичний нарис «Жертви Кремля», в якому, описуючи долю кількох відомих діячів кримськотатарської політичної верхівки, розмірковує про наслідки сталінської національної політики щодо народів СРСР.

Ці твори досить повно представляють творчість одного із класиків кримськотатарської літератури, а також дозволяють сучасному українському читачеві не лише замислитися про історичні події, а й емоційно залучитися до розуміння трагічного минулого кримськотатарського народу.

Видання підготовлено за підтримки Українського культурного фонду.

©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.