Herkes İçin Kodsuz Mobil Oyun Geliştirme Sanatı: Mobil Oyunlardan Para Kazanma (Gerçek Bir Girişimcilik Hikayesi)

Beyazay Books
27
Free sample

Google Play Books - En Çok Satanlar listesi 1. Sıra (07.10.2019 - 15.10.2019)


₺99,00 YERİNE ₺69,30!


Milyonlarca mobil oyun arasından öne çıkabilmenizi sağlayacak 260 sayfalık bilgi birikimine ihtiyacınız olacak.


Bu Kitabın Konusu

Hepinizin bildiği üzere, bilgi güçtür. Bilgiye sahip olmak; verimli kaynak planlaması için elzemdir.

Yeterli bilgim olmadan yaptığım oyun geliştirme ve yayınlama denemelerinde, binlerce saat ve on binlerce lira boşa harcandı; ancak böylelikle bu kitabın bazı satırlarının yazılabilmesi mümkün oldu. Kaynak israfına yol açan bu hataları sizler de yapmayın diye yazılı bir kılavuz hazırlama ihtiyacı duydum.

Bu kitabı satın aldığınızda bilgiden daha fazlasına;

  • gerçek reklam kampanyalarından elde edilen gerçek istatistiklere,

  • para kazanma aşamasında karar alabilmenize yardımcı olacak formüllere,

  • doğruluğu tecrübe edilmiş verilere,

  • doğru oyunu geliştirebilmenizi sağlayacak bakış açısına,

  • mobil oyunlarla internetten para kazanma becerisine,

  • pasif gelir elde etme imkanına,

sahip olacaksınız.


Bu kitapta gerçek bir girişimcilik hikayesini okuyacaksınız. Girişimcilik fikirleri arayanlar bu kitapta aradıkları iş fikrini bulacak. Mobil oyun nasıl yapılır, hangi mobil oyun fikirleri ile başlanmalı, mobil oyunların reklamı nasıl yapılır, mobil oyundan para kazanma ve daha birçok sorunuzun cevabı bu kitapta.Bu Kitabın Amacı

Herkes İçin Kodsuz Mobil Oyun Geliştirme Sanatı isimli, elinizde tuttuğunuz bu kitabı yazmamdaki ana hedefleri aşağıdaki gibi özetleyebilirim:

  1. Sizlerin de, aynı bilgiyi edinebilmek için, zaman ve para israfı yapmanızın önüne geçmek.

  2. Dolayısı ile Google Ads, Facebook Ads vb. reklam platformlarının herkesten ayrı ayrı “fazladan” kazanç elde etmesini engellemek.

  3. Oyun geliştirme ve tanıtımı konusunda edindiğim bilgi ve tecrübeyi daha sistematik ve daha hızlı aktarabilmek.

  4. Mobil oyun sektörü gibi (benzeri çok az olan) bir pasif gelir yönteminden faydalanmanıza katkı sağlamak.

  5. Bilişim ihracatının o kadar da zor olmadığını göstermek.

  6. Ülkemizin, mobil oyun sektörüne girmek isteyen genç girişimcilerine yardımcı olmak.


Neleri Anlatmayacağım

Bu kitapta uygulama kodlama, C#, Google Play’e uygulama yükleme, Unity 3D’de tasarım gibi teknik konulara mümkün mertebe girmeyeceğim. Youtube ve benzeri ağlarda Türkçe ve İngilizce anlatımlı videoları izleyebilirsiniz. “Tavsiye Edilen Kaynaklar” bölümünde örnek adresleri fikir edinebilmeniz için listeledim. Başlangıç aşamasında benim de yaptığım gibi kodlama, Unity 3D, grafik tasarım vb. konularda dışarıdan ücretli hizmet alabilirsiniz.

Read more
Collapse

About the author

Son yıllarda yerli mobil oyun sektöründeki gelişmeler hepinizin dikkatini çekmiştir;

- bir milyar liranın üzerindeki bir tutara satışı yapılan Türk mobil oyun firması,

- yüz milyonlarca liraya uluslararası oyun firmalarına satılan yerli mobil oyunlar,

- yüz milyonlarca defa indirilerek rekor üstüne rekor kıran Türk yapımı uygulamalar,

ve benzeri haberler çoğu insanla birlikte benim de bu sektöre olan ilgimi arttırdı.


Yaklaşık 3 yıl önce oyun geliştirmeye başladım. O zamanlar if-else seviyesinde (çok az) kodlama bilgim vardı, şimdi ise değişen pek bir şey olmadı 🙂. Bu kitapta mobil oyun geliştirme serüvenimde edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşacağım.

Read more
Collapse
4.3
27 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Beyazay Books
Read more
Collapse
Published on
Sep 22, 2019
Read more
Collapse
Pages
260
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Business & Economics / Advertising & Promotion
Business & Economics / Entrepreneurship
Computers / Information Technology
Education / Computers & Technology
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Makām veya terkîb öğretimindeki anlayış, dönemlere göre farklılık göstermekte, sınıflandırma ve tarifler de bu farklılığın bir neticesi olarak değişiklikler arz etmektedir. XVIII. asırdan itibaren öncesine göre farklı bir nazarî oluşumun içinde bulunan Türk mūsikîsi, XX. asra kadar bu anlayışını sürdürmüştür. Perde ve seyrin ön planda tutulduğu bir ifade tarzına sahip olan nazarî oluşum, XX. asır ile son bulmuş, Rauf Yekta Bey ile bilhassa batı notasının da yayılmasıyla bazı batı ifade tarzları nazariyât diline girmiş ve en sonunda Arel-Ezgi-Uzdilek adı verilen ve genel olarak batı nazariyesi üzerinden ifadelere yer verilen bir akım, eğitim-öğretimde kendini göstermiştir. Batı nazarî anlayışına sahip olan bu düşünce; dizi, dörtlü, beşli yapılar ve yeni terimler ile tariflerde kendini göstermeye başlamıştır. Elbette bir konunun rahat anlaşılabilmesi için izlenen her yol doğru sayılmalıdır. Fakat gelenekten neredeyse tamamen kopuk olan bu yeni zihniyet; bazı artılarının yanında büyük eksikliklerle makām ve terkîblerin asıl yapılarının dışına çıkmasına sebep olmuştur.

Bugün geleneğe bağlı kalanlar ile yeni tarzda anlatımı tercih edenler arasında anlaşmazlıklar ortaya çıkabilmektedir. Bunun sebebi; eski sistem ile yeni sistem arasında önemli farkların olması ve bazı ifade tarzlarında anlam kargaşasının meydana gelmesidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus; tercih edilen anlatım tarzının bir makāmın veya terkîbin özünü ifade etmede yeterli olup olmadığıdır.

Hazırladığımız kitap; makām ve terkîb hakkında inceleme ve araştırma içermektedir. Ele alınacak her makām ve terkîbin tarihi süreç içerisinde bestelerde nasıl uygulandığını örneklerle gösteren, nazariye kitaplarında nasıl tarif edildiğini alıntılarla özetleyen, yorum ve karşılaştırmalarla farklı bakış açıları sağlamayı gaye edinen bir çalışmadır.

Kitabımız ilk olarak “e-kitap” biçiminde yayımlanmaktadır. Bunun en önemli sebebi, özellikle örnek eser güncellemelerini anında okurlara ulaştırabilmektir. Belli bir süre sonra matbu olarak sunulacaktır. Meraklılara yararlı olması dileğiyle

 

Doç. Dr. Emrah HATİPOĞLU

 Siber saldırılara karşı hazırlıklı olun!

Düşmanınızı tanıyın!

Hacking yöntemlerini öğrenerek sisteminizi güvende tutun...

Bugün internete bağlanmayan, dünya çapındaki ağların gölgesinde yaşamayan bilgisayar neredeyse hiç yok. İnternete ve çeşitli ağlara bağlanmanın bize sunduğu nimetler tartışılmaz: Anında bilgiye erişim, işlem kolaylığı, hayatı kolaylaştıran uygulamalar... Ama bu dünyanın bir de karanlık yüzü var: Bilgi güvenliğinizi tehdit eden, bilgisayarınıza, bağlantınıza ve verilerinize saldıran kötü niyetli kişiler! Hacker olarak adlandırılan bu kişiler çok çeşitli yöntemlerle bilgisayar ağlarının içine sızıyorlar, bilgisayar ve internet servislerinin şifrelerini kırarak başkalarının bilgilerini ele geçiriyorlar. Enes Aslanbakan, bu kitapta hacker'ların nasıl çalıştığını, bilgi güvenliğini hangi yöntemlerle tehdit ettiklerini ele alıyor ve temel hacking yöntemleri hakkında okuru bilgilendiriyor. Çünkü yöntemlerden haberdar olmak, hacker tehdidine karşı alınacak ilk ve en kritik önlem.

Bilgi Güvenliği ve Uygulamalı Hacking Yöntemleri, hacking yöntemlerini uygulamalı olarak, çeşitli yazılımlarla anlatıyor ve hacker'ların hangi yollardan sisteminize sızabileceklerini somut olarak gösteriyor. Siber saldırılara karşı hazırlıklı olmak için benzersiz bir başvuru kaynağı...

“Sızma testi çalışmalarına meraklı olan herkese bir yol haritası sunan bu kitap, özellikle uygulayarak öğrenmek isteyenler için adım adım ilerleme sağlayan iyi bir kaynak. Hemen her konuya ve pratikte kullanılan istismar araçlarına değinmesiyle geniş bir yelpazede öğretici olduğu gibi, adım adım siber saldırıların nasıl kolay gerçekleşebildiğini de göz önüne sererek tehdit boyutuna bir kere daha dikkat çekmemizi sağlıyor. Sızma testleri ve zafiyet istismarı alanında kendini geliştirmek isteyenlerin veya yönettiği sistemlerin güvenliğini sağlamak için saldırganları daha yakından tanımak isteyenlerin 'Nereden başlamalıyım?' sorusuna cevap veriyor.”

Burak ÇİFTER (Siber Güvenlik Uzmanı)

* Hacker'lar ve Exploit Türleri
* Penetrasyon Testi Nedir
* Vulnerability Analysis
* Password Attacks
* Wireless Attacks
* Bilgi Toplama Yöntemleri
* Ağ (Network) Haritalama
* Yerel Ağ Saldırıları
* DNS Spoofing
* Parola Kırma Saldırıları
* FTP Servisine Yönelik Parola Saldırısı
* Mail Hesaplarına Yönelik Parola Saldırısı
* Anonim Olarak Gezinme
* Web Zafiyet Analizi ve Hacking Yöntemleri
* DDoS Saldırısı
* Firewall Tespiti
* Nessus ile Sızma Testi
* Exploit Edilen Cihazdan Alınabilecek Veriler ve İşlemler
* WPA / WPA2 Şifreli Ağlara Saldırı
* Gizli Kablosuz Ağların Tespiti
* Adli Bilişim  

©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.