Anarşizme Kenar Notları

Propaganda Yayınları
3
Free sample

Gün Zileli, bu toprakların çıkardığı en üretken anarşist yazar kuşkusuz. Biz okurlar içinse bunun faydası, yaklaşık otuz yıla yayılmış üretimin net bir panoramasını bu kitapta görebilmek. Kaldı ki bu panoramaya tanıklık etmekle yetinmiyor, bunu post-yapısalcı bir eleştirellikle tekrar değerlendirme şansına erişiyoruz. Bu manada, eşi az bulunur bir eser ‘Anarşizme Kenar Notları’.Kitabı okuyunca farkedeceksiniz 400’e yakın dipnotla, kenar notuyla zenginleştirilmiş bir çalışma elinizdeki. Dolayısıyla, okura bu notları es geçmemesi gerektiğiniş anımsatalım.
Read more

Reviews

5.0
3 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Propaganda Yayınları
Read more
Published on
Sep 9, 2016
Read more
Pages
250
Read more
ISBN
9781927893593
Read more
Language
Turkish
Read more
Genres
Political Science / Political Ideologies / Anarchism
Read more
Content Protection
This content is DRM free.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
İbrahim Sarı
Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş'in düşüncelerinden oluşan bu eser, aradan yıllar geçmesine rağmen sanki bugün söylenilmiş, bugün yazılmış gibi tazeliğini, güncelliğini korumakta, yol göstericiliğine devam etmektedir. Bu canlılığını daha uzun yıllar koruyacağından emin olduğumu  da söyleyebilirim.

Bu kitaptan her kesimin, her yaşta kişilerin alacağı, çıkaracağı büyük dersler vardır. Unutulmamalıdır ki Dokuz Işık daha uygulama zemini bulamamış bir medeniyet projesidir, bir insanlık projesidir… Dahası çağlar açacak bir devlet anayasasıdır…

Dün 9 ışığı anlayamamış, kavrayamamış yada akılları onu anlamaya kavramaya yetmemiş olabilir!

Yönetici ve idarecilerimiz 9 ışığı akıl danışmanı olarak kendilerine seçmelidir… Bunda çekinecek, utanılacak bir durum yoktur…

Rahmetle ve minnetle andığımız, Türklük aleminin eşsiz ve Bilge Lideri, Son Başbuğ'u, merhum Alparslan TÜRKEŞ'in, gençlerle yaptığı söyleşilerden derlenmiş, "Türk'ün kurtuluş reçetesi" DOKUZ IŞIK kitabının "ilk" şeklini, sizlerle paylaşmaktan şeref duyuyorum.

Kitabın basım tarihi 1967. Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in, daha sonra adı MHP olarak değişecek olan CKMP Genel Başkanı olduğu yıllar…

Yanı Ateşle barutun yanyana olduğu, Kurdun Kuşa yem edilmek istendiği yıllar…

İşte bu yıllarda Alparslan Türkeş bu günleri de görerek 9 ışıkla vatan, millet, bayrak mücadelesine başlamış…

BAŞBUĞ’un,“9 IŞIK” ideolojisi nesilden nesile okunması gereken baş ucu eserlerinden…

Bu nedenle diyorum ki Kuran rehberiniz, 9 ışık mücadeleniz olsun…Günümüz zalimlerine karşın….

Başbuğ Alparslan Türkeş'i rahmetlerle anıyor, okuyucuları eserle baş başa bırakıyoruz.

Gün Zileli
 “Bu büyükçe parklarda, işsiz siyahlara olduğu gibi, bizim Türkiyeli sığınmacılara da rastlardınız. Sokaklarda ya da parklarda, kafasında köylü kasketi, üstüne bol gelen ceketi ve pantolonu, uzun sarkık bıyıklı, yaşlı Alevi köylülerine rastlamak insana hüzün verirdi. Kim bilir hangi rüzgâr savurmuştu onu köyünden alıp bu yabancısı olduğu diyarlara. Elleri arkasında, parmaklarına tespihini dolamış, başı havalarda, öylece, tek başına dolaşırdı. Belki de konuşacak birilerini arardı... Sığınamamış sığınmacının heykeli gibi bir taşın ya da bankın üzerine oturmuş olurdu. Çaresiz, umarsız, yalnız, ne geldiği yere ne kendi içine ne de dilsiz kaldığı bu ülkeye sığabilen acılı sığınmacının...”Gün Zileli Gün Zileli’nin 1946-2000 yıllarını kapsayan uzun soluklu otobiyografisi elinizdeki bu ciltle tamamlanıyor. Önceki dört ciltte, gençlik yıllarını, 1960, 1970 ve 1980’lerdeki siyasal mücadelesini anlatan Zileli, bu ciltte 1990 yılında gidip yaklaşık on beş yılını geçirdiği Londra’daki “sığınmacı” yaşamının on yılını konu ediyor. Yalnızca kişisel anılarını aktarmakla kalmıyor, aynı zamanda “göçmenlik” gerçeklerine Türkiyeli bir sığınmacının gözünden tanıklık etme fırsatı sunuyor okuyucuya. ’90’lı yılların Londrası’na ait bir panorama ortaya koyması da cabası…Sığınmacılar, benzersiz bir yaşam anlatısının beşinci ve son halkası. Aynı zamanda Türkiye’nin yakın dönem sol siyasal geçmişinde aktif bir yere sahip olan Zileli’nin Londra’daki Türkiyeli göçmenlerin yaşamına içeriden tanıklığı.
©2017 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.