Zbiór wierszy i prac plastyczno-technicznych wykonanych przez dzieci i rodziców z Przedszkola Mały Światek w Toruniu. Ilustracje i teksty przygotowane zostały przez dzieci i rodziców z Przedszkola Mały Światek (roczniki uczęszczające w roku szkolnym 2018-2019) z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Egzemplarz przedpremierowy w wersji drukowanej przekazany został Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotrowi Całbeckiemu.- w dniu 08.11.2018.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce widziane oczami dzieci, które już w swoich latach przedszkolnych z chęcią zostały grafikami i copywriter'ami i z pomocą rodziców uczestniczyły w projekcie.

Read more
Collapse
5.0
4 total
Loading...

Additional Information

Publisher
WB System
Read more
Collapse
Pages
29
Read more
Collapse
ISBN
9788394591120
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Polish
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM free.
Read more
Collapse
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.