İlk 90 Gün

· Optimist Yayın Grubu
4.5
2 reviews
Ebook
287
Pages

About this ebook

Yirmi yedi dile çevrilen, 10 yıldır Harvard Business Review Press'in çok satanlar listesinde yer alan ve sekiz yüz bin kişi tarafından okunan İlk 90 Gün, gözden geçirilmiş ve genişletilmiş baskısıyla huzurlarınızda. Kitabın başa baş noktasına ulaşma süresini yüzde 40 kısaltan olağanüstü yaklaşımı yıllar boyu birçok eğitime esin kaynağı oldu ve yüz binlerce lidere yarar sağladı.

 

Dünyanın önde gelen geçiş hızlandırma uzmanı Michael Watkins, günümüzün talepkâr iş dünyasında, geçiş dönemlerini en az hasarla nasıl atlatabileceğinizi açıklarken karşılayacağınız sorunlarda hangi araçlar ile stratejileri kullanacağınızı anlatıyor; hangi tuzaklardan nasıl kaçacağınıza dair senaryolarla, yeni rolünüze uyum sağlamanızın yolunu açıyor.

 

Yeni bir işe başlayanlar, terfi edenler, bölgesel veya uluslararası yönetici konumuna yükselenler, hatta CEO'lar... Geleceğinizin anahtarı, geçiş dönemini nasıl geçireceğinizde saklı. Bu macerada en güvenilir arkadaşınız İlk 90 Gün olacak.

4.5
2 reviews

About the author

MICHAEL WATKINS dünyanın önde gelen geçiş hızlandırma uzmanı ve Fortune 500 şirketlerine yönelik işe alıştırma tasarımı ve geçiş hızlandırma çözümleri, atölyeler ve koçluk alanında uzmanlaşmış liderlik geliştirme danışmanlık firması Genesis Advisers’ın kurucu ortaklarındandır (www.genesisadvisers.com). Aynı zamanda liderlik profesörü olarak görev yaptığı İsviçre’nin Lozan kentindeki IMD işletme okulunda üst düzey yürütmecilik dersleri vermektedir. Bu okula geçmeden önce Harvard İşleme Okulu ile Harvard Devlet Okulunda profesörlük görevinde bulundu.

Profesör Watkins yürütmecilerin işlerini etkin şekilde yerine getirmelerine, ekiplerine iyi önderlik edebilmelerine ve örgütlerini dönüşüme uğratmalarına yardım etmeyi bir tutku olarak benimsemiştir.

Profesör Watkins liderlik ve geçişler üzerine, İlk 90 Gün’ün yanı sıra, düzinelerle makalenin ve kitabın yazarı veya ortak yazarıdır. Son yayınlarından bazıları şöyledir: “Yöneticiler Nasıl Lider Olur” (Harvard Business Review, Haziran 2012); Your Next Move: The Leader’s Guide to Navigating Major Career Transitions (Bir Sonraki Hamleniz: Liderin Önemli Kariyer Geçişleri Rehberi (Harvard Business Press, 2009); “Doğru Geçiş Stratejisini Seçmek” (Harvard Business Review, Ocak 2009).

Kanada doğumlu olan Profesör Watkins Waterloo Üniversitesinden elektrik mühendisliği lisans diploması aldıktan sonra, lisansüstü eğitimini Batı Ontario Üniversitesinde hukuk ve işletme dalında yaptı, doktorasını ise Harvard Üniversitesinde decision sciences (karar bilimleri) dalında tamamladı.

Rate this book

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.