Urania nr 5/2019: Urania - Postępy Astronomii 5/2019

Urania - Postępy Astronomii
4

"Urania" jest czasopismem popularnonaukowym o astronomii i badaniach kosmosu, eleganckim i nowoczesnym magazynem dla każdego, kogo interesują tajemnice Wszechświata. W numerze 4/2019 m.in.:

- Ciemna materia

- Ochrona ciemnego nieba

- Problem ze stałą Hubble'a

- Początki komputerów w polskiej astronomii

- Nagroda Nobla za planety i kosmologię

- 100 lat Uranii i PTMA

- Niebo nad Polską i ciekawe obiekty


Kategorie i słowa kluczowe: astronomia, astrofizyka, astrofotografia, Droga Mleczna, galaktyka, fotografia.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania odnośnie wersji elektronicznej: www.urania.edu.pl/cyfrowa

Wydawcami "Uranii" są Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) - organizacja skupiająca zawodowych astronomów oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA), którego członkami są pasjonaci kosmosu.


Redakcja "Uranii" prowadzi też aktywnie obszerny portal internetowy: www.urania.edu.pl


"Urania" na Facebooku: www.facebook.com/UraniaPA

* * * * * * * * * * * * * * * * * * *

PROŚBA DO INTERNAUTÓW

Treść "Uranii" to efekt pracy wielu osób, w dużej mierze wykonywanej społecznie. Regularne wydawanie tak obszernego tytułu nie jest sprawą prostą i wymaga poniesienia różnych wydatków. Rozpoczęcie sprzedaży wersji elektronicznej to dla nas duże ryzyko. Jeśli zobaczycie, że ktoś nielegalnie rozpowszechnia pliki "Uranii" (przykładowo na zlocie astronomicznym), uświadomcie go, że postępuje źle i ze szkodą dla całej społeczności miłośników kosmosu i spytajcie czy na pewno chce zniszczyć pismo, które polscy miłośnicy astronomii czytają od prawie 100 lat. Rozpowszechnianie elektronicznych wersji "Uranii" w sposób nieuprawniony, w tym zamieszczanie w internecie na torrentach, "na chomiku" i w innych podobnych miejscach, może być ścigane przez przeznaczone do tego instytucje oraz nieść ze sobą konsekwencje prawne i finansowe dla osoby, która w ten sposób postępuje.

Proszę zwrócić uwagę, że płatne są jedynie numery czasopisma z ostatnich lat (w przypadku wersji elektronicznej w sprzedaży są numery od 2012 roku, czyli tzw. "Urania kolorowa", a w wersji papierowej jeszcze dodatkowo kilka starszych lat), natomiast całe nasze archiwum od 1920 do 1997 roku zeskanowaliśmy i udostępniamy za darmo, zarówno w Google Play, jak i w naszym portalu (www.urania.edu.pl/archiwum).


* * * * * * * * * * * * * * * * * * *


"Urania" is Polish popular science magazine about astronomy and space, one of the oldest in the world. Nowadays it is modern magazine for everyone who is interested in astronomy and the secrets of the Universe.


You may also visit internet portal of Urania: www.urania.edu.pl


"Urania" on Facebook: www.facebook.com/UraniaPA

Read more
Collapse
3.0
4 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Urania - Postępy Astronomii
Read more
Collapse
Published on
Nov 7, 2019
Read more
Collapse
Pages
80
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Polish
Read more
Collapse
Genres
Comics & Graphic Novels / Science Fiction
Fiction / Science Fiction / General
Juvenile Nonfiction / Science & Nature / Astronomy
Science / Astronomy
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.