Horolezecká metodika - 2. díl - Výzbroj a výstroj

Tomas Kublak - MMPublishing
7
Free sample

V druhém díle Výzbroj a výstroj se popisují věci, které budete potřebovat při provozování horolezectví, a to jak pro letní, tak i zimní období. Dozvíte se zde základní přehled toho, jaké věci je možné si pořídit a k čemu slouží, a jak toto vybavení funguje. Jsou zde zařazeny věci jak pro skalní lezení, horskou turistiku, tak i horolezectví v horách. Mimo tento všeobecný přehled jsou zde také podrobně popsány některé konkrétní výrobky (především jsou to jisticí pomůcky), které reprezentují určitý typ konstrukce, který je společný i pro další výrobky jiných výrobců.
Read more
Collapse
4.7
7 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Tomas Kublak - MMPublishing
Read more
Collapse
Published on
Jan 11, 2015
Read more
Collapse
Pages
189
Read more
Collapse
ISBN
9788087715185
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Czech
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.