Noel Doğuş Bayramı: Tanrı’nın Sevgisi Dünyayı Ziyaret Etti

Yaşam Kilisesi
8

Bu kitap ücretsiz olmasına rağmen Google kredi kart detaylarınızı istiyor. Bunları vermek istemiyorsanız bizim websayfamızdan bu kitabı indirebilirsiniz https://hristiyankitaplar.com/play/135

Google Play'da en son çıkan kitabımız 'Mesih’in Mesajı' https://hristiyankitaplar.com/tr/node/150

Noel Doğuş Bayramı

Ben çocukken babam otobüs şoförü olarak gidip geldiği Almanya’dan Aralık ayına denk gelen günlerde her zamankinden farklı çikolatalar, tatlılar, hediyeler getirirdi. Henüz Noel diye bir şey bilmediğimden o günlerde bu eşyaları dikkatle inceler ne olduğunu anlamaya çalışırdım. Çikolata kâğıtlarının üstü çam ağaçları, renkli süsler, yıldızlarla dolu resimlerle kaplıydı. Bazı eşyaların üstünde bir kadın ve kucağında bir bebek vardı. Babam “Avrupa’da büyük bayram var. Bu günlerde her yer ışıl ışıl, İsa’nın doğumunu kutluyorlar” derdi. 

İsa kim, doğumu neden bayram olsun gibi sorular kafamda dolanırdı ama çikolataların ve hediyelerin güzelliğine dalıp bunları unuturdum. Seneler sonra bunların ne demek olduğunu anlayacaktım. Şu son yirmi senedir iletişimin daha fazla ilerlediği günlerde Noel kutlamalarının yabancı kanalların yayınlarından, sosyal medyada yer alan haber ve durumlardan bu konudan biraz daha haberdar oluyoruz. Ne yazık ki bazen yanlış anlıyoruz. 

Daha fazla ücretsiz e-kitaplar indirmek için lütfen https://hristiyankitaplar.com/play/ 'e ziyaret edin.

[Anahtar Kelimeler: Allah, Tanrı, Peygamber, Hıristiyan, Tevrat, Hıristiyan, Yaşam Kilisesi, Doğuş Bayramı, İsa Mesih, Mezmur, Zebur, Zebur, Mesih, Noel, Kilise, Mezmur, Noel, Kilise, Turkce, İncil, Kitap, Turkce, Doğuş Bayramı, Türkçe Kitaplar, İsa Mesih, Peygamber, Allah, Türkçe Kitaplar, İncil, Hristiyan, Mesih, Tevrat, Tanrı, Kitap, Yaşam Kilisesi, Hristiyan]

Read more
Collapse
3.4
8 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Yaşam Kilisesi
Read more
Collapse
Pages
12
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Religion / Christianity / General
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM free.
Read more
Collapse
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Bu kitap ücretsiz olmasına rağmen Google kredi kart detaylarınızı istiyor. Bunları vermek istemiyorsanız bizim websayfamızdan bu kitabı indirebilirsiniz https://hristiyankitaplar.com/play/134

Google Play'da en son çıkan kitabımız 'Mesih’in Mesajı' https://hristiyankitaplar.com/tr/node/150

Havva ve Ötesi

Kadın neden yaratıldı? Toplumdaki yeri ve rolü nedir? Tanrı’nın kadına bakış açısı nedir? Aslında tüm bu soruların cevaplarını Kutsal Kitap’ta adları geçen kadınların hayatlarında bulabiliriz. Hristiyanlıkla ilgili her konuda çeşitli kitaplar bulunurken, kadınlar ile ilgili pek fazla kitabın bulunmayışı üzücüdür, bu konu hakkında yazmamın en büyük nedeni de budur. Biri çıkıp ta bana ileride bir kitap yazacağımı söyleseydi, kesinlikle inanmazdım, çünkü yazı yazma konusunda iyi olmadığımı düşünüyordum… Günlük bile yazamam! Bu kitabı 2003 yılında yazmaya başladım. O zamanlar büyük kızımız Elçin’e hamileydim. Doğumdan sonra bir süre ara vermek zorunda kaldım. Ardından Barış ve Ezgi’nin doğumlarından dolayı da ara vermem gerekti. Neden bu kadar uzun sürdü derseniz birkaç kez de bilgisayarın azizliğine uğradım ve tekrar yazmak zorunda kaldım. Yani kısacası 14 yılda üç çocuk, bir kitap dersem soruya bir cevap vermiş olabilir miyim acaba?

Kutsal Kitap’ta ister evdeki hizmetçi olsun, ister ülkenin başındaki kraliçe olsun hiçbir kadının ismi tesadüfen geçmez. Tanrı’nın her biri için ayrı amaçları ve bizlere öğretmek istediği dersler vardır. Her birinin yaşadığı olaylardan ve tecrübeden farklı şeyler öğreniriz.  

Bu kitabı yazarken adı geçen her kadını tek tek araştırdım ve kendimi onların yerine koyup iç dünyalarında neler yaşamış ve neler hissetmiş olabileceklerini dile getirmeye çalıştım. Yazarken her bir kadının hayatından bereket ve farklı dersler aldım, okurken sizin de bereket ve teşvik almanız en büyük temennimdir. 

Daha fazla ücretsiz e-kitaplar indirmek için lütfen https://hristiyankitaplar.com/play/ 'e ziyaret edin.

[Anahtar Kelimeler: GDK, Tevrat, Zebur, Peygamber, Kutsal Kitap, Tevrat, İsa Mesih, Turkce, Mesih, Tanrı, Kitap, İncil, Mesih, Hıristiyan, Mezmur, Hıristiyan, İncil, Türkçe Kitaplar, Allah, Zebur, Allah, Peygamber, GDK, Kitap, Mezmur, Kutsal Kitap, Turkce, Kadın, Kilise, Kilise, İsa Mesih, Tanrı, Hristiyan, Türkçe Kitaplar, Kadın, Hristiyan]

Google Play'da en son çıkan kitabımız 'Vaaz Verme Sanatı' https://habercikitaplar.com/tr/node/305

Diriliş Ve Yaşam Benim

ARKA KAPAK YAZISI

 

Bu kitapta anlatılan Diriliş gerçeği yazarın Hristiyan inancına göre ele almasıdır.

  Ölüm hiç kaçamadığı gölgesi gibi çıkıveriyor insanın karşısına. İnsanlığın kaderi bu kadar mı? Bu kısır döngüyü tersine çeviren birisi çıkıyor karşımıza; İsa Mesih. O hem ölümü yaşamak hem de ölümü ortadan kaldırmak için yücelerden aramıza geldi. Ölümün nedeni olan günah sorununun köküne indi. O çarmıhta "dünyanın günahını kaldıran Tanrı kuzusu" olarak öldü.

  Bununla da bitmedi, O ölümden dirildi, çünkü "Yaşam Önderinin" ölüme tutsak kalması imkânsızdı. O ölüm üzerinde muhteşem bir zafer kazandı. O şimdi kendisine iman edecek olan herkese dirilişi ve yaşamı vaat ediyor. Kendi dirilişi ve değiştirdiği yaşamlar bunun kanıtı. Banu Çelik bu kitapta İsa Mesih'in neden beden alıp aramıza geldiğini, neden çarmıhta öldüğünü ve dirilişinin öyküsünü hem aklımıza hem de yüreklerimize hitap ederek anlatıyor.

Kaan Koryürek

Beşiktaş Protestan Kilisesi Önderi

[Anahtar Kelimeler: Kitap, Kilise, İsa Mesih, Allah, Turkce, Tanrı, Hristiyan, Mezmur, Peygamber, Türkçe Kitaplar, Peygamber, Tanrı, Hıristiyan, Turkce, Allah, Tevrat, Mesih, Hıristiyan, Hristiyan, Haberci Basın Yayın Dağ. Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti, Zebur, İsa Mesih, Haberci Basın Yayın Dağ. Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti, Zebur, Mesih, İncil, Kilise, Kitap, İncil, Yorum ve Görüşler, Tevrat, Yorum ve Görüşler, Mezmur, Türkçe Kitaplar]

Bu kitap ücretsiz olmasına rağmen Google kredi kart detaylarınızı istiyor. Bunları vermek istemiyorsanız bizim websayfamızdan bu kitabı indirebilirsiniz https://hristiyankitaplar.com/play/128

Google Play'da en son çıkan kitabımız 'Mesih’in Mesajı' https://hristiyankitaplar.com/tr/node/150

Sorgulayan Gelsin!

Soru sormak insanın en temel ihtiyaçlarından biridir. İlk konuşmaya başlayan çocuk genellikle her şeyi sorgulayarak anne babasını neredeyse delirtir: ‘Bu ne?’, ‘Nasıl?’, ‘Ama neden?’... Ne yazık ki bulunduğumuz coğrafyada çoğu zaman açıklayıcı bir cevap almak yerine, ‘Boş ver’, ‘Kurcalama orayı’, ‘Ayıptır!’ ya da ‘Sus!’ gibi yanıtlarla karşılaşmışızdır. Özellikle hayatın en önemli konularına gelince, din ve Tanrı gibi, genellikle ‘Fazla soru sormak iyi değil, yoksa dinden çıkarsın’ denmiştir. Böylece çoğu insanımız sorularını içine atıp bir yerlerde hapsetmiştir duygularını, ama bazılarımız sormadan edemeyiz. Ne var ki soru sordukça da kafamız iyice karıştı ve sağlıklı bilgi edineceğimiz kişiler bulamadığımız için gittikçe yalnızlığa ve karamsarlığa gömüldük. Bu sayede birçok kişi gerçekten dinden çıkmıştır ve Tanrı’dan da vazgeçmiştir. 

Peki soru sormak gerçekten günah mıdır? İnsana akıl veren Allah bu harika armağanı kullanmamıza neden engel olsun ki? Sora sora Bağdat bulunuyorsa, aynı yöntemle Tanrı’ya giden yolu bulamaz mıyız? Elbette buluruz! Aslında soru sormak şarttır. Özellikle hayatın en önemli meselelerini anlamak için birçok şeyi sorgulamak gerek. Sen de sevgili okur soru sormayı sevenlerden isen bu kitap tam sana göredir. Şu anda merak edip irdelediğin konulardan ötürü belki ‘dinden çıkmış’ damgasını yemiş olabilirsin, ama bunun hiç bir önemi yoktur. Kendini deist, kuşkulu, agnostik ya da ateist olarak görüyor olabilirsin, benim için sorun değil, önemli olan aklını kullanıyor olman ve gerçekleri samimiyetle arıyor olmandır.   

Öncelikle, klasik kültürel anlatımlarla yetinmeyip farklı bir bakış açısını okumaya yanaştığın için seni tebrik ederim. Bu davranışın bana hayatın en derin mevzuları olan Tanrı, inanç ve yaşamın esas anlamı hakkındaki sorularının cevaplarını gerçekten bulmak istediğini gösteriyor. Bu önemlidir çünkü birçok insan, ister dindar olsun veya olmasın, sadece ebeveynlerin, öğretmenlerin ve başkaları tarafından söylenenleri pek düşünmeden ve onlara verilen bilgilerin geçerliliğini test etmeden inanmaya razı olurlar. Bu çok yanlıştır!

Hayattaki zor sorularla uğraşmaya cesaret edenlere çok büyük saygı duyarım. Çoğu insana, onlara önceden öğretilmiş olan şeylere gerçeklik boyutunu kontrol etmeden inanmak daha kolay gelir çünkü kurulmuş dengeyi ve düzeni kimse sarsmak istemiyor. Fakat şöyle bir gerçek vardır; hepimiz tatmin edilmeye muhtaç akıllara sahibizdir. Özellikle modern çağda şanslıyız ki bize sunulan iddiaların doğruluğunu değerlendirebilmemiz için ihtiyacımız olan gerçeklere daha fazla ulaşılabilirliğimiz vardır. Böylece eskisi gibi karanlık bir köşede saklanmaya gerek yok, içinde büyüdüğümüz toplumun sınırlarını aşıp gerçeğin ufuklarını keşfedebiliriz. 

Ben, soru sormanın hatta şüphe etmenin bile hayatlarımızda önemli yeri olduğunu düşünüyorum. Çünkü test edilmeyen bir “gerçek iddiasının” kolaylıkla yalan bahanesine dönüşebildiğini hepimiz görmüşüzdür. Belli bir gerçeğin inanılmaya değer olabilmesi için, mantıklı eleştiriye karşı ayakta durabilmesi gerekmektedir. Gerçekçi bir argüman eleştiriden kaçınmamalı, çünkü sağlıklı bir fikir alışverişinden her zaman daha güçlü bir gerçeklik doğar. Zira dürüstçe sorgulamak birinin doğru bildiklerini başta sarsa da eninde sonunda onu daha doğru bir inanca sevk edeceği kesindir. Bu sebeple şüpheci veya ateist arkadaşlarımdan gelen eleştirileri hoş karşılarım çünkü bu diyalogların Tanrı’ya olan imanımı ve güvenimi güçlendirmeye sebep olduğunu fark etmişimdir. 

Daha fazla ücretsiz e-kitaplar indirmek için lütfen https://hristiyankitaplar.com/play/ 'e ziyaret edin.

[Anahtar Kelimeler: Turkce, Kitap, Türkçe Kitaplar, Tanr'nın Varlığı, Hıristiyan, GDK, Kitap, Zebur, Hristiyan, Tanrı, Hristiyan, İsa Mesih, Mezmur, Turkce, İncil, Allah, Peygamber, Kilise, Kilise, Hıristiyan, Kutsal Kitap, Mezmur, İsa Mesih, Türkçe Kitaplar, GDK, Peygamber, Tevrat, Zebur, İncil, Kutsal Kitap, Mesih, Mesih, Tanrı, Tanr'nın Varlığı, Allah, Tevrat]

Bu kitap ücretsiz olmasına rağmen Google kredi kart detaylarınızı istiyor. Bunları vermek istemiyorsanız bizim websayfamızdan bu kitabı indirebilirsiniz https://hristiyankitaplar.com/play/124

Google Play'da en son çıkan kitabımız 'Mesih’in Mesajı' https://hristiyankitaplar.com/tr/node/150

Genç Yeryüzü

YERYÜZÜ MİLYARLARCA MI YAŞINDADIR YOKSA BİNLERCE Mİ? PEKİ BUNUN BİR ÖNEMİ VAR MIDIR?

Tanrı dünyamızı gerçekten altı günde mi yarattı, yoksa dünyamız uzun sürede kendi kendine mi oluştu? Yaratılış / Evrim tartışmalarında anahtar bir soru olan yeryüzünün yaşı, bilim ile din arasında bir mesele olarak ortaya konulmuştur, ancak gerçekten bu, o kadar basit midir?

Bu soruların yanıtları sadece yer bilimini değil, aynı zamanda Kutsal Yazıları anlamak için de son derece önemlidir. Dr. John Morris Genç Yeryüzü adlı bu eserinde yerkürenin bizzat kendisi hakkında bize gerçekten neler anlattığına ilişkin delilleri incelemektedir. Bu müstesna çalışma bilimin ve tarihin sorgulanmasında Kutsal Kitap’a güvenebileceğimizi göstermektedir.

Genç Yeryüzü, gerek bilimsel çözümlemelerde, gerekse Kutsal Kitap’ın etkin olarak anlatılmasında ikna edicidir. Bu eser, okyanuslardaki tuz oranları, atmosferin yaşı, okyanus çökeltilerinin birikimi ve dahası gibi anahtar kavramları açıklayan güçlü bir kaynaktır.

Sunumlar ve kişisel çalışmalar için muazzamHer büyüklükteki öğrenim gurupları için düzenlenmişÖnemli noktaları aydınlatan açıklamalı slaytlar ile birlikte örneklendirilmiştir.

Tanrı’nın dünyasındaki gerçekler, bilimsel olarak ve çürütülemez bir şekilde, Tanrı Sözü’nün doğruluğunu duyurur.

Daha fazla ücretsiz e-kitaplar indirmek için lütfen https://hristiyankitaplar.com/play/ 'e ziyaret edin.

[Anahtar Kelimeler: Mezmur, Peygamber, İsa Mesih, Evrim, Tanrı, Tanrı, Tevrat, Kitap, Dünyanın Yaratılışı, Mezmur, Hristiyan, Kilise, Hıristiyan, GDK, Mesih, Evrim, Mesih, Turkce, GDK, Kitap, Zebur, Türkçe Kitaplar, Dünyanın Yaratılışı, İncil, Allah, Peygamber, Turkce, İsa Mesih, İncil, Kilise, Türkçe Kitaplar, Hristiyan, Tevrat, Zebur, Allah, Hıristiyan]

©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.