Kültür Çıkmazı Dergisi 16. Sayı: İnternetten Yayınlanan Aylık Edebiyat ve Kültür - Sanat Dergisi

İlker Ardıç
15

2015’in son sayısında, edebiyatımıza büyük katkılar sağlamış ancak değeri vefatından sonra anlaşılmış bir yazarı konu edindik; Oğuz Atay… Usta kalemin hayatını ve sanat hayatını yazarlarımızdan Benan Şahindoğan sizler için derledi.

Her ay olduğu gibi bu ay da çok keyifli röportajlar gerçekleştirdik. İlkay Kıyak ve Çiğdem Erken bizi kırmayıp sorularımızı yanıtlayarak sayfalarımızdaki yerlerini aldılar.

Sadece bu kadar değil tabi ki. Editörümüz Neslihan Şahin “Yolun Sonundaki Okyanus” isimli kitabı sizler için inceledi. Red Special bölümümüzde ise Özge Özgüner, Tool Grubunu tanıttı.

- “Mektup Ritüeli” yazı dizisinin 6. bölümü.
- “Gau” yazı dizisinin ikinci bölümü.

Ve daha birçok şiir, deneme, öyküyle zengin bir sayı daha hazırladık. Lütfen okuduktan sonra #kulturcikmazi etiketiyle görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın :)

Read more
Collapse
4.5
15 total
Loading…

Additional Information

Publisher
İlker Ardıç
Read more
Collapse
Pages
54
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best for
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.