Divoká Šárka: Horolezecký cvičební průvodce

Tomas Kublak - MMPublishing
Free sample

Horolezecký průvodce s prvky učebnice po cvičných skalách v Divoké Šárce v Praze. Průvodce podrobně popisuje zhruba 80% skalních objektů, na kterých je vhodné se cvičit v horolezectví. V některých výstupových cestách je popsáno, jaké metodické postupy tu lze uplatnit. Průvodce tak pomáhá začínajícím lezcům nepřehlédnout příležitost si určitou dovednost procvičit. Určeno pro pokročilejší začátečníky. Abyste s průvodcem mohli v daném terénu lézt, musíte už základy horolezectví ovládat. Knižní průvodce nemůže nahradit úvodní kurz.

Tento “cvičební průvodce” obsahuje text, seznam cest, fotografie a kresby stěn, zakreslené výstupové trasy, a dále metodický text, kresby a fotografie.
Read more
Loading...

Additional Information

Publisher
Tomas Kublak - MMPublishing
Read more
Published on
Sep 4, 2017
Read more
Pages
117
Read more
ISBN
9788087715451
Read more
Read more
Best For
Read more
Language
Czech
Read more
Genres
Sports & Recreation / Mountaineering
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.