Yazın Sanatı ve Yaratıcı Yazarlık

altikirkbes, Altıkırkbeş Yayın
Free sample

Ray Bradbury, Mars'tan getirdiği parçaların üzerinde bulunan garip simgeleri bu sefer bizler için çözümlüyor. 

Yazın hayatı boyunca moral bozucu ve keyif verici birçok uçuk kategoriyi bir araya getirme becerisiyle bizleri karşılayan Bradbury, " canavarlar, iskeletler, sirkler, karnavallar, dinazorlar ve Mars " arasındaki bağlantıları nasıl kurduğuna ilişkin ipuçlarını, herkesi aynı kuşku tüneline bindirerek anlatıyor. Her gün en az bin sözcük yazamadığımız bir yaşamdan en fazla ne bekleyebiliriz ki ? 

Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Publisher
altikirkbes, Altıkırkbeş Yayın
Read more
Collapse
Pages
152
Read more
Collapse
ISBN
9786059878128
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Language Arts & Disciplines / Composition & Creative Writing
Philosophy / Zen
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Hepimiz ilham perimizin yanımızda olduğu o nadir zamanlarda çok yaratıcı olabiliyoruz. Ama bu nazlı peri bizi istemediğinde ya da bizi terk ettiğinde işler hiç yolunda gitmeyebiliyor. İçimizdeki hikâyeyi bir türlü kâğıda dökemeyişimiz, yazmaya bir türlü başlayamayışımız, başladığımız kitabı bitiremeyişimiz, yazdıklarımızın bizi ya da başkalarını tatmin etmiyor oluşu hep bu perinin acımasızlıklarından kaynaklanıyor. Ama bu böyle olmak zorunda değil. Gerekli çalışmaları yapıp kendimizi yetkin becerilerle donattığımız zaman artık biz ilham perisinin değil, o bizim peşimizden koşacak. Çünkü aslında bütün ilham perileri tam donanımlı bir yazarın kaleminde ışıldamak ister. Şimdi ilham perimizin başını döndürme zamanı... 

Üç katmandan oluşan bu kurs yazarların yaratıcı üretim süreçlerinde, hiçbir zaman yarı yolda kalmamaları için gerekli becerileri ve bakış açısını kazandırmak üzere tasarlanmaya başlanan eğitim serisinin ilk parçasıdır. Kendi deneyimlerim ve keşiflerimin yanı sıra; başka yazarlar ve kitaplardan; ayrıca psikoloji, sosyoloji, oyunculuk, sinema, tiyatro gibi alanlardan, yaratıcı yazma sürecine uyarladığım ve yıllardır kullandığım yöntemleri de içermektedir.

Kursu takip edenlerin eksiklerine ve ihtiyaçlarına göre programın şekillendirilmesine devam edilecektir. Bu kurs farklı deneyimlere açık olan, çalışkan öğrenciler içindir. Konuların kavranması için yapılması gereken çok sayıda alıştırma içermektedir.

(Udemy’deki Yaratıcı Yazarlık Eğitimi: İçindeki Yazarı Ortaya Çıkar başlıklı kursun diktesidir. Uygulamalı video dersler, alıştırmalar ve etkileşimli bir kurs deneyimi için: https://www.udemy.com/yaraticiyazarlikegitimi adresini ziyaret edin veya Udemy mobil uygulaması üzerinden kursa erişin.) 

©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.