Yalın Etki

Optimist Yayın Grubu
Free sample

“İnovasyon ve ölçek bugün sosyal sektörün en yakıcı gündem maddeleri;

oysa bunlara gösterilen ilgi henüz yaygın bir etki yaratmaya yeterli çığır açıcı fikir üretmenin yanına bile yaklaşamadı. Ann Mei Chang’in kitabı Yalın Etki güncel yaklaşımların etkimizi neden sınırladığını ve bu durumu düzeltmek için neler yapabileceğimizi açıklıyor. Chang çeşitli sektörlerdeki derin çalışmaları sonucu liderlerin inovasyon sayesinde büyük ölçekli etki yaratmaya giden bir yol çizebileceklerini gösteren taze içgörüler sunuyor. Gerek ABD’de gerekse tüm dünyada değişim için çaba harcayan herkesin okuması gereken önemli bir kitap.”

- Jeffrey L. Bradach, Yönetici Ortak ve Kurucu, Bridgespan Group

 

“En başarılı sosyal işletmeler dönüştürücü değişim arayışı sürecinde sürekli olarak yineleme yaparlar. Yalın Etki sosyal inovasyon süreci üzerindeki sis perdesini kaldırıyor ve onu girişimciler ve bağışçılar için erişilebilir hale getiriyor.”

- Christy Chin, İdari Ortak, Draper Richards Kaplan Vakfı

 

“Bugün dünyamızın önünde duran çetin problemleri çözmek için etkili inovasyon metodolojilerine ihtiyacımız var. Yalın Etki insanı merkeze alan tasarımın önemli ölçüde bütünleyici öğeleri olan pozitif sosyal etkiye sahip çözümler geliştirmeye yarayan çok güçlü araç ve teknikler sunuyor.

- Jocelyn Wyatt, CEO, IDEO.org

Read more
Collapse

About the author

Ann Mei Chang, önde gelen Silikon Vadisi şirketleri, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve devlet işletmelerindeki yöneticilik görevlerinde çeşitli sektörlerden derlediği ender bulunan bir perspektif getiriyor. Kitabını ABD’deki ve dünyanın dört bir tarafındaki kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, sosyal işletmeler, şirketler, vakıflar, devlet kurumları, hayırseverler ve etki yatırımcılarının esin verici gerçek yaşam öyküleri ve dersleriyle aydınlatıyor.

Yalın Etki büyük düşünme, ufaktan başlama ve yorulmaksızın etki peşinde koşmanıza yardımcı olacak temel bir sosyal değişim rehberidir.


Ann Mei Chang Lean Startup Company’de Yalın Etki Yürütmeden Sorumlu Direktördür. Daha önce USAID’de (dünyanın uluslararası gelişme için fon sağlayan en büyük kuruluşlarından biri) US Global Development Lab’ın Yürütmeden Sorumlu Direktörü ve Baş İnovasyon Sorumlusu olarak çalışmıştır. Ann Mei sosyal fayda sektörüne geçmeden önce, Google, Apple ve Intuit gibi önde gelen şirketlerde, ayrıca birçok startup’ta yirmi yıllık deneyimiyle ustalaşmış bir Silikon Vadisi yöneticisiydi.  

Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Publisher
Optimist Yayın Grubu
Read more
Collapse
Pages
302
Read more
Collapse
ISBN
9786257010061
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Business & Economics / General
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.