Resimli Masallar: en güzel ezop ve lafonten masalları

AtolyePapirus
Free sample

 Resimli Masallar Ezop ve Lafonten hayvan masallarını içeren fabllardan derlenmiş,ve orjinal illustrasyonlarla resimlenmiş bir kitap. içerikte 10 adet resimli masal bulunuyor..Okumayı yeni öğrenen ya da okul öncesi çocuklar İçin öğütler içeren anonim eserleri yorumluyor...
Read more
Collapse

About the author

 Eseri oluşturan yazar öğretmen Mehmet Murat YILDIRIM.Uzun süren eğitim hayatının ardından çeşitli kurumlarda öğretmenlik yapmıştır..Şimdi kendi çalışmalarını üretmektedir.Yazarın diğer çalışmalarını atolyepapirus.com blog sitesinde bulabilirsiniz...
Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Publisher
AtolyePapirus
Read more
Collapse
Published on
Apr 17, 2019
Read more
Collapse
Pages
176
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Comics & Graphic Novels / Anthologies
Comics & Graphic Novels / Manga / Children's Books & Fairy Tales
Education / Administration / Elementary & Secondary
Education / Elementary
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
 Çocuklarınıza Masal Okuyun,

Çocuklara masal okumak neden önemlidir? Masallar olağan üstü özellikler gösteren, kahraman ya da olayların anlatımı gerçekleştirilen bir sanat dalıdır. Masal okumak çocukları çok mutlu etmektedir. Masalllar da yer ve zaman bağlamı yoktur ve anlatılan her şey hayal ürünüdür. Birçok ünlü masal bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını örneklemek gerekirse akla ilk gelen masallar; ali baba ve kırk haramiler, külkedisi, keloğlan, sindirella, alice harikalar diyarında, Kibritçi kızın hikayesi ve pinokyo akla gelen ilk masallardır.

Çocuklarınızı Masal Dinleterek Büyütün

Farklı türlerdeki masalları dinlemek çocuklar için vazgeçilmez eğlenceler arasında yer alıyor. Çünkü özellikle uyumadan önce çocuklarını masal dinlemesi zihinsel gelişim açısından oldukça önemli bir yere sahip. Masal dinleyen çocukların hayal dünyası çok daha hızlı bir şekilde gelişiyor ve dinlemiş oldukları masallara ait olan kurguları, kafalarında canlandırmaya başlıyorlar. Bu canlandırmalar sonrasında ise hayata karşı bakışları büyük oranda değişiyor.

Masallar genellikle hayal ürünü olarak ele alınan bir edebi türdür. Diğer edebi eserlere göre gerçeklerden daha uzak olan masalların, küçük yaştaki çocuklar için en güzel aktiviteler arasında yer almasının oldukça belirgin bir sebebi vardır.

Yapılan araştırmalara göre bu sebepler arasında, hayali ürünlere yer veren masallar küçük yaştaki çocuklar için oldukça farklı imgeler içeren bir dünya olarak görülüyor. Bundan dolayı da çocuklar bu eğlenceli dünyanın tadını çıkarmak için masal dinlemeyi oldukça seviyorlar. Eğer siz de çocuğunun zihinsel gelişimi büyük oranda katkı sağlamak istiyorsanız, çocuğunuzla yapabileceğiniz en güzel aktiviteler arasında masal dinletmek yer alabilir. Böylece hem çocuğunuz ile beraber verimli vakit geçirmiş olacak hem de onun hayal dünyasının gelişmesi için katkı sağlamış olacaksınız.

Masal dinlemek insanı büyük oranda rahatlatan ve ruhen dinlenmesine katkı sağlayan bir aktivite olarak görülmelidir. Masal anlatma ve dinlenme geleneği, tarihsel açıdan oldukça eski zamanlara kadar dayanıyor. Eski yıllarda düzenlenmekte olan özel günlerde, çocuk masallarıatalardan evlatlara sık sık anlatılır ve bu şekilde nesilden nesile bir aktarım gerçekleştirdi. Aynı zamanda bu masalları küçük yaşta dinlemeye başlayan çocuklar da hayal gücü bakımından kendilerine daha geniş görüş alanı yaratabilirdi.

İşte size birbirinden güzel masallar….

©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.