پنجره رو به گناه

Ketab.com
1
Free sample

 پنجره رو به گناه برگرفته از احساسات غریبانه و آرزوهای دست نیافتنی نسلی است که چوب نسل گذشته خود را خورد. نسلی که همه به آنها به دید نسل سوخته نگریستند، نسلی که نه اجازه شکوفایی یافت و نه فرصتی برای ارائه توانایی های خویش. نسلی که دید و آه کشید، خواست و نگذاشتند، آرزو کرد و آرزویش بر باد رفت. نسلی که دلخوشی اش حرف زدن با خود است!

من در گذشته، من از گذشته تخیلی است برگرفته از واقعیت هایی دردناک از روزگار ما و روزگار گذشتگان ما، تخیلی که در قالب خود فریاد حقیقتی است تلخ!

بازی خیال شاید تراوش ذهن متشنج من است، ذهنی که حتی ثانیه ای آرامش ندارد. وقتی خواب است خوابش آشفته و وقتی بیدار است چشمانش خفته!

 

امید اسماعیلی
Read more
Collapse

About the author

   ketab - sherkat ketab - ketab.com - ketab corp - entesharat mehrandish - شرکت کتاب

 خوانندگان گرامی چنانچه در دریافت و خواندن کتاب، مجلات و یلوپیج شرکت کتاب با مشکلی برخورد کردید خوشحال می شویم که ما را آگاه سازید 

ئسخه دیجیتالی این کتاب با مجوز ناشر اصلی و یا نویسنده و یا هر دو و یا بازماندگان تهیه و در دسترس قرار گرفته است.

با تشکر 

مدیریت شرکت کتاب

Ketab.com

Email: Publishing@ketab.com

Read more
Collapse
5.0
1 total
Loading…

Additional Information

Publisher
Ketab.com
Read more
Collapse
Published on
Nov 15, 2016
Read more
Collapse
Pages
54
Read more
Collapse
ISBN
9781595845818
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best for
Read more
Collapse
Language
Persian
Read more
Collapse
Genres
Drama / General
Literary Criticism / Middle Eastern
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
 محمد علی جمالزاده در سال 1274 خورشیدی در شهر اصفهان به دنیا آمد. تحصیلات خود را در بیروت آغاز کرد. در فرانسه ادامه داد و بالاخره در لوزان سوییس در رشته ی حقوق به اتمام رسانید. 

جمال زاده در زمستان 1376 در 102 سالگی در ژنو درگذشت و پس از درگذشت او 26 هزار برگ از نامه ها، دست نوشته ها و عکس های موجود در خانه اش به سازمان اسناد ملی ایران تحویل داده شد. "خلقیات ما ایرانیان" یکی از مشهورترین و مطرح ترین نوشته های این نویسنده بزرگ معاصر ایران است.

محمد علی حجمالزاده یکی از پیشگامان مطرح در ادبیات داستانی معاصر و از پایه گذاران نثر مدرن ایران به شمار می رود. وی ضمن این که بیشتر دوران عمر خود را در خارج از ایران سپری کرد، تمام نوشته ها و تحقیقات خود را به ایران و زبان فارسی و گسترش این زبان اختصاص داد.

از میان نوشته های متعدد جمالزاده، می توان به آثار زیر اشاره کرد:

گنج شایان، تاریخ روابط روس با ایران، پندنامه ی سعدی یا گلستان نیکبختی، قصه قصه ها،، بانگ نای، فرهنگ لغات عوامانه، طریقه ی نویسندگی و داستان سرایی، سرگذشت حاجی بابای اصفهانی، اندک آشنایی با حافظ، یک بود یک نبود، سر و ته یه کرباس، دارالمجانین، تلخ و شیرین، فارسی شکر است، قصه های کوتاه برای بچه های ریشدار، قلتشن دیوان، صحرای محشر و ...

خلقیات ما ایرانیان یکی از مشهورترین و مطرح ترین نوشته های این نویسنده ی بزرگ معاصر ایران است.


ketab - sherkat ketab - شرکت کتاب - ketab.com - ketab corp

 خوانندگان گرامی چنانچه در دریافت و خواندن کتاب، مجلات و یلوپیج شرکت کتاب با مشکلی برخورد کردید خوشحال می شویم که ما را آگاه سازید 

با تشکر 

مدیریت شرکت کتاب

Ketab.com

Email: Publishing@ketab.com

بوف کور شناخته‌شده‌ترین اثر صادق هدایت نویسنده معاصر ایرانی، رمانی کوتاه و از شاهکارهای ادبیات سدهٔ ۲۰ میلادی است. این رمان به سبک فراواقع نوشته شده و تک‌گویی یک راوی است که دچار توهم و پندارهای روانی است. کتاب بوف کور تاکنون از فارسی به چندین زبان از جمله انگلیسی و فرانسه ترجمه شده‌ است کتاب با این جملات مشهور آغاز می‌شود «در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره روح را آهسته و در انزوا می‌خورد و می‌تراشد. این دردها را نمی‌شود به کسی اظهار کرد؛ چون عموماً عادت دارند که این دردهای باورنکردنی را جزء اتفاقات و پیش‌آمدهای نادر و عجیب بشمارند و اگر کسی بگوید یا بنویسد، مردم بر سَبیل عقاید جاری و عقاید خودشان سعی می‌کنند آن را با لبخند شکاک و تمسخرآمیز تلقی بکنند. زیرا بشر هنوز چاره و دوایی برایش پیدا نکرده و تنها داروی آن فراموشی به توسط شراب و خواب مصنوعی به‌وسیله افیون و مواد مخدره است. ولی افسوس که تأثیر این‌گونه داروها موقت است و به جای تسکین پس از مدتی بر شدت درد می‌افزاید».


©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.