Kafka Üzerine

altikirkbes, Altıkırkbeş Yayın
Free sample

 Walter Benjamin'in Kafka'nın 10. Ölüm yıldönümünde kaleme aldığı bu değerli eserin bitiminde Réda Bensmaïa'nın Kafka Efekt isimli çok değerli metnine yer verdik. Zira Gilles Deleuze ve Félix Guattari'nin Kafka üzerine ve üzerinden yaptığı kavramsal açılımların okumasını yapmış olan (ve de Benjamin'in bu metnini okumamış olan [ve de tersi]) okur için özellikle böyle bir harekete gereksinim duyduk; zira Bensmaïa eksiksiz bir şekilde neredeyse öncül bir dil kullanmış olan Benjamin'in Kafka tasarrufu ile Deleuze-Guattari ikilisinin minor merkezli ama bir o kadar da yazın ve düşün hayatlarının her yanına yerleşmiş olan Kafka yönelimleri arasındaki farkı net olarak ortaya koyuyor. Bir anlamda Benjamin ve Deleuze Guattari metinlerinin art arda okunmasıın anahtarını ve entelektüel keyif rotasını sunuyor.
Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Publisher
altikirkbes, Altıkırkbeş Yayın
Read more
Collapse
Published on
Dec 31, 2015
Read more
Collapse
Pages
108
Read more
Collapse
ISBN
9786059878210
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Philosophy / Criticism
Philosophy / Language
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
 Değerli okurlar

Kitap da bahsi geçen, farklı toplum ve ülkelerce, farklı adlarla anılan *KIRMIZI CIVA - *FELSEFE TAŞI - *KİBRİD-İ AHMER - *LAWRENCIUM 103 - *RED MERCURY iksiri eminim ki bu kitabı okuyana kadar birçok okurumuzun, olasılığına ihtimal bile veremeyeceği, sadece efsane olarak kabullenebileceği bir maddedir. Fakat bu madde İslamiyet ve diğer dinlerde de varlığı kabul görmüş bir iksirdir. 21 yıllık bir araştırma sonucunda yazdığım bu kitabımdaki tüm olaylar gerçektir. Bu iksirin varlığı konusundaki inancımda samimi oldugumu belirtmek isterim. ''Kırmızı civanın-Felesefe Taşı (Kibrid-i Ahmer) varlığı yaşam kadar gerçektir. Lokmanhekimin ölüme çare bulması ve sonra bulduğu iksiri kaybetmesi efsanesindeki o iksir kitabımda bahse konu olan maddedir. Sayın okurum yaşamımızda gördüklerimizle göremediklerimiz arasındaki muhafazayı sağlayan perdeyi azda olsa aralamaya çalıştım.'' İnsan Ruh ve İnanç'' adlı taslak aşamasında olan kitabım da 3-4 aylık bir süreç sonunda siz değerli okurlarımın hizmetine sunulacaktır. En derin Sevgi ve Saygılarımla.                                                                                                 

                                                                                                  ŞERİFOĞLU 
                                                                                                       ÜMİT 

©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.