İş Dünyasında LinkedIn ile Networking

Optimist Yayın Grubu
Free sample

Çok Satanlar "Networking, Tanışma, Tanıştırma

ve Tanınma Sanatı" Kitabı Yazarından

ERTUĞRUL BELEN

 

İş Dünyasında LinkedIn ile Networking 

 

LinkedIn ile yeni işbirlikleri oluşturun. İlişkilerinizi başarıyla yönetin. Tanınırlığınızı artırın.

 

LinkedIn'in bir kariyer sitesi olmadığını fark etme zamanı geldi, hatta geçiyor!

 

LinkedIn, işbirliklerini geliştirmek, yeni bir çevre oluşturmak ve mevcut ilişkilerinizi güçlendirmek için kaldıraç etkisi oluşturuyor. 

İş dünyasının uluslararası rehberi LinkedIn, milyonlarca üyesiyle dijital ilk izleniminizi yönetmek ve networking yapmak için 26.2 milyar dolar değerinde bir kanal oldu.

 

Üstelik Ertuğrul Belen'in gerçek vakalar ve uygulamalarla geliştirdiği P.A.N.O. Network Yönetim Stratejisi yöntemiyle LinkedIn’de etkili bir profil oluşturmak, akıllı aramalar yaparak istenilen kişilere hızlı ulaşmak, onlarla networking yapmak, profilinizde yayın ve paylaşım stratejilerini yönetmek artık çok daha kolay!

 

Önsözünü Sina Afra'nın yazdığı kitabın referanslarında BIST 100 grup firma profesyonelleri, girişimciler, yatırımcılar ve sektörel uzmanların gerçek hikâye ve gözlemlerine yer veriliyor. 

 

“LinkedIn’de doğru profili oluşturmaktan, akıllı arama, networking ve paylaşım stratejilerine kadar pek çok konuda tüyolar veren bu kitap, iş dünyasında yer alan herkes için başucu kitabı olmaya aday.”

Sina Afra, Afra Global 3, Evtiko CEO ve Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı 

 

"Ertuğrul Belen’in bu alandaki birikimleri ve tecrübeleri sayesinde “İş Dünyasında LinkedIn ile Networking” kitabı iş hayatının basamaklarını çıkan herkes için değerli bir kaynak olacak."

Arda Kutsal, Webrazzi, CEO

 

"Hayalinizi hedefe, hedefinizi hayata geçirme sürecindeki o heyecanlı yolculukta networkünüzü hem oluşturmak, hem de etkili kullanmak için bu kitabı okumalısınız."

Melek Pulatkonak, TurkishWIN ve BinYaprak Kurucusu

Read more
Collapse

About the author

Ertuğrul Belen, sonuç odaklı işbirliklerini geliştirmek, kişi ve kurumların hedeflerine yönelik güven odaklı ilişki ağı stratejilerini tasarlamak vizyonuyla Business Networking Akademi’yi kurmuştur.


Yirmi yılın üzerindeki networking deneyimlerini Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma™ metodolojisiyle tanımlayan Ertuğrul Belen, birçok BIST 100 grup şirketine ve 80.000’in üzerinde profesyonel ve girişimciye Türkiye’de bir ilk olan Speed Networking™ hızlı tanışma seanslarını yaptırmış, LinkedIn ve tescilli networking eğitimleri vermiştir.


Networking eğitimleri, LinkedIn çalıştayları, Speed Networking™ uygulamaları ve CEO Networking Programı’nın yanı sıra araştırmalarını düzenli yayınlayan Ertuğrul Belen, çok satanlara girmeyi başaran Networking: Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma Sanatı ve Girişimciliğin Altın Kuralları kitaplarının yazarıdır.


TEDx konuşmacısı olan Belen, Galatasaray Lisesi ve Wisconsin Üniversitesi mezunudur.


Ertuğrul Belen, Erickson Coaching International’da Profesyonel Koçluk ve NLP Master çalışmalarını tamamlamıştır.

Belen, Türkiye Milli Yüzme Takımı eski yüzücüsüdür.


Özge’yle evli, Dila ve kedi Martin’in babasıdır.

Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Publisher
Optimist Yayın Grubu
Read more
Collapse
Published on
Jun 1, 2018
Read more
Collapse
Pages
352
Read more
Collapse
ISBN
9786057842633
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Business & Economics / General
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
 En değerli networküm aileme teşekkür ederim. Babam Murat Belen’e

saygı ve nezaketin her zaman kazandırdığını anlamamı sağladığı, annem

Betül Belen’e kararlılık ve azmin gücünü gösterdiği ve kız kardeşim Elçin

Belen Sertoğlu’na paylaşmayı öğrettiği için minnettarım.

Eşim Özge Önsen Belen’e hayatım ve hayallerimin en büyük destekçisi

olduğu için sevgiyle ve Dila & Martin’le teşekkür ederim.

Bu kitabı, o zamanlar kendi dahi adının Networking olduğunu bilmeden

başarıyla yapan ve bunu bana sevdiren rahmetli dedem Hakkı Şinasi

Çermik’e adıyorum.

Önce Girişimciliğin Altın Kuralları ve şimdi Networking kitabı hayata

geçerken heyecanıma tanıştığımız ilk gün itibarıyla ortak olan Optimist

Yayınevi kurucusu Zülfü Dicleli, Genel Yayın Yönetmeni Mutlu Dinçer ve

Optimist ailesinden Deniz Bektaş Çelik, Tuba Çakır, Utku Umut Bulsun’a

teşekkür ederim.

Kurucusu olduğum Business Networking Akademi’nin tüm mentorlarına

müteşekkirim. Tülay Batur’a ve Güray Özgün’e özel teşekkür ederim.

Bu kitap, binlerce saat ve kişiyle olan Networking deneyimlerimin bir ürünüdür.

Türkiye’de Networking adına ilkleri temsil ettikleri için kitabın üçüncü

bölümünde özellikle bu deneyim ve referanslara kapsamlı yer verdim.

Bu doğrultuda birçok kurum ve kişiye teşekkür borçluyum: Bana

Networking stratejilerini oluşturma fırsatını veren CEO’lar, insan kaynakları

ve eğitim birimi yöneticileri, şirketler, profesyoneller, girişimciler, Sivil

Toplum Kuruluşları, kamu ve özel kuruluşlar, üniversiteler, meslek okulları

ve hatta liseler..

 Bitcoin ve öteki kripto paralar uzun bir süredir kullanılıyor. Ancak Bitcoin’in inanılmaz bir şekilde değer kazanmasıyla herkesin gündemine girebildiler.

Peki kripto paralar kara paranın aklandığı teknik platformlardan mı ibaret, yoksa şu anda içinde yaşadığımız ekonomik sistemi uzun vadede yıkabilecek ya da en azından baştan aşağı değiştirebilecek bir potansiyele mi sahip? Yoksa bütün kripto paralar ciddi bir krizle patlayacak birer balon mu?
Bu kitap sadece Bitcoin ve bütün kripto paraların değil, başlangıcından bugüne paranın tarihini de ele alıyor. Kripto paraların doğuşu, kripto paranın kısa tarihindeki önemli ve kritik olaylar, kripto paraları mümkün kılan teknik altyapı ayrıntılarıyla inceleniyor.
Kripto para madenciliğinin ve işlem platformlarının kapsamlı tasvirini, madenciliğin ciddi elektrik tüketimine ilişkin sorular izliyor: Kripto para madenciliğinin harcadığı muazzam enerjiyi düşürmenin ya da sıfıra indirmenin yolları nelerdir?
Kripto para borsalarına ve kripto para ekonomisine ilişkin bölümlerde, dünya ekonomisiyle kripto paraların entegrasyonuna ilişkin örnekler de yer alıyor.
Bütün bu gelişmelerin gerisindeki teknoloji olan BlockChain işlemlerin güvenilir ve saydam olmasını nasıl sağlıyor? BlockChain teknolojisi yakın vadede hayatımızda ne gibi değişiklikler yaratabilir? Belli başlı kripto paralar ve özellikleri nelerdir? Güvenlik sağlamaya yönelik önlemlere ve BlockChain teknolojisine rağmen BlockChain hırsızlıkları nasıl yapılabiliyor? Türkiye’de kripto para ekonomisi ne durumda? Bütün bu soru ve tartışmaların yanıtını elinizdeki kitapta bulacaksınız. Tabii, bu teknolojinin yepyeni olduğu ve hem soruların hem de cevapların çok çabuk değişebildiği uyarısıyla birlikte...

Para Kavramı ve Paranın TarihçesiKripto Para Kavramı ve TarihçeBitcoin - Altcoin - Token ve AltyapıKripto Para MadenciliğiKripto Para İşlem Platformları (Borsalar)Kripto Para EkonomisiBlockChain - Fintech - ICO/IFOBitcoin ve Kripto Para HırsızlıklarıTürkiye’de Kripto Paralarla İlgili GelişmelerKripto Para Endüstrisi Ne Olur?
Duygusal farkındalığınızı artırın

 

Harvard Business Review Duygusal Zekâ Serisi’nde yer alan, son zamanlarda iş dünyasının trend kavramı Mindfulness üzerine hazırlanmış rehber niteliğindeki bu kitap, duygusal farkındalığınızı artırarak ana odaklanabilmenize yardımcı oluyor.

 

HBR Duygusal Zekâ Serisi, okuyucuya profesyonel yaşamın insani tarafı üzerine akıllı ve esaslı bir okuma seçkisi sunuyor. Dizide yer alan Mindfulness, Resilience, Mutluluk, Empati ve Özgün Liderlik gibi kitaplarla alanında uzman onlarca yazar, duygularımızın iş hayatını nasıl etkilediğini çeşitli araştırmalara dayanarak anlatıyor. 

 

Serinin Mindfulness isimli kitabında Karmaşa Çağında Mindfulness bölümünde Alison Beard’la yapılmış röportaj, bize bu yöntemin merak edilen yanlarını açıklarken; Rasmus Hougaard ve Jacqueline Carter’ın kaleme aldığı Mesaide Mindfulness Uygulamaları isimli makalesi pratik uygulamaları anlaşılır bir dille, basitçe anlatıyor, günlük iş rutininizde mindful olabilmeniz için uygulayabileceğiniz adımlar sunuyor. Daniel Goleman, kitabın Yeniden Ayağa Kalkmak bölümünde zor zamanlardan güçlenerek çıkmanın yollarını anlatıyor. David Brendel ise Mindfulness’ın Riskleri makalesi ile anın farkında olmak için meditasyonun değerini ve hayatında yarattığı büyük değişimi bizlerle paylaşırken, mindfulness trendinin ortaya çıkarabileceği tuzaklara dikkat çekiyor. 

 

Mindfulness’ın size sağlayacağı faydalar arasında daha iyi bir performans, yüksek yaratıcılık, derin bir özfarkındalık ve karizma yer alır. Artan iç huzuru saymıyoruz bile…©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.