Asrın Getirdiği Tereddütler-1

Blue Dome Press, Inc
10
Free sample

“Asırlardır biriken tereddüt ve şüpheler, beyinlerde bir törpü, bir burgu gibi içten içe, fert fert veya gruplar hâlinde insanların inançlarını aşındırıp delik-deşik etti. Bilhassa asrımızda toptan bir inkâr hâlinde ortaya çıktı. Dünyanın bir kesimi bu şüpheler karşısında dayanamamıştı. Bizde de ilk anda sendelemeler oldu. Hatta, bu asrın başında inancını kaybeden bazı gençler, son olarak yazıp bıraktıkları mektuplarında, iman olmadan yaşamanın mânâsızlığına dikkati çekerek intihar ediyorlardı. Bin senedir tedârik ve teraküm edilen müfsit âletler ile kalb-i umumî ve efkâr-ı âmme dehşetli yaralanmış, insanımızın, bilhassa avam halkın istinatgâhları olan İslâmî esaslar, İslâmî cereyanlar, İslâmî şiârlar kırılmış; bunların neticesi vicdan-ı umumî bozulmaya yüz tutmuştu. Bu geniş yaralar Kur’ân’ın ve imanın ilaçları ile tedavi edilmeliydi...”Read more

Reviews

3.0
10 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Blue Dome Press, Inc
Read more
Published on
Jan 23, 2016
Read more
Pages
302
Read more
ISBN
9781682369005
Read more
Language
Turkish
Read more
Genres
Religion / Islam / General
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Tüm okuyucu kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Buradan indirilen her kitap için platform bizlere Türkiye için 1,51 TRY Yurtdışı için ise 1,22 TRY ödemektedir. Yani ortalama bir ekmek parası.. indirdiğiniz her kitap ile ihtiyaç sahibi bir ailenin bir ekmeğini temin ettiğinizi dolayısı ile şükrü çoğalttığınızı bilmelisiniz. Eğer az şükrederseniz hayatınız az değişir.Eğer şükrü her gün bolca kullanırsanız, hayatınız inanılmaz ölçüde ve hayal bile edemeyeceğiniz biçimlerde değişir. "Kulum sana vermiş olduğum nimetlerin kıymetini bilirsen nimetlerini çoğaltırım. Yükseltirim. Büyütürüm. Bilmezsen elinden alırım."

Nimete hakkıyla şükretmek, berekete bereket katar.

Hiçbir şeyi kuldan değil, Allah’tan istemek, bereket kapısını sürekli açık tutmaktır. 

Halbuki her anımızda bize şah damarımızdan daha yakın olan yüceler yücesi tek yaratıcı ile her an her yerde beraberiz.

Gizlimiz, saklımız, mahremimiz asla yok.

Şimdi bir düşünün ne kadar rezil durumlarda kayıt altına alındığımızı,

utanın benim utandığımdan daha fazla bir utançla..

Bunun farkına vardığınızda bir şeyler istemek değil

tövbe etmek, özür dilemek, af dilemek ilk yapmamız gereken şey olur değil mi??!

“Leyla’ dan geçme faslındayım Mevla yı bulma yollarında..”

Leylada takılı kaldığımızdan asıl olana bir türlü ulaşamıyoruz. Bence ilahi aşkın ön provası Leyla’dan yahut Mecnun’dan geçiyor..

Şu an yazdıklarımın bile ilahi aşktan başka bir sebebi yok.

Göremediğimiz, itiraf edemediğimiz gerçekleri başkalarının da görmesine beni vesile edebileceğinin şükrü, mutluluğuma mutluluk katıyor.

Tüm dünyada 7 milyar insan olmasının benim için pek bir önemi yok desem yeridir.

Çünkü benim için bir ben, birde Rabbim var. Bu sizin içinde geçerli olan en basit gerçek…

Hangi millete hangi dine hangi ırka hangi renge dahil olursanız olun yaratılmışların en şereflisi olarak bu dünyaya gönderildiniz ve sizin dışınızda yaratılan her şey size hizmet etmek için yaratılmışken bu acizliğin sebebi ne?!

©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.