Ben Webster Plays Ballads Remastered

Ben Webster23 ноември 2018
Jazz© 1968 Storyville Records
Слушајте го албумов и милиони други. Првиот месец е бесплатен.
Песни
1
Stardust (Remastered)6:18
2
Cry Me a River (Remastered)4:10
3
For Heavens Sake (Remastered)7:46
4
Greensleaves (Remastered)2:21
5
My Romance (Remastered)8:32
6
Willow Weep for Me (Remastered)5:15
7
Old Folks (Remastered)7:25
Се вчитува...

Дополнителни информации

Жанрови
Вкупна должина
41:47
Песни
7
Објавен
23 ноември 2018
Продукциска куќа
© 1968 Storyville Records
File type
MP3
Access type
Streaming and by permanent download to your computer and/or device
Internet connection
Required for streaming and downloading
Playback information
Via Google Play Music app on Android v4+, iOS v7+, or by exporting MP3 files to your computer and playing on any MP3 compatible music player
©2019 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.