Horacio Lavandera - Ludwig Van Beethoven

Horacio Lavandera7 декември 2018
Classical© 2018 Virtuoso Records
1
Слушајте го албумов и милиони други. Првиот месец е бесплатен.
Песни
1
"Para Elisa“ WoO 593:47
2
Seis Variaciones Op. 76: ¨Marcha Turca¨ de las Ruinas de Atenas5:21
3
Sonata No. 14 en Do Sostenido Menor, Op 27 No. 2: Adagio Sostenuto5:32
4
Sonata No. 14 en Do Sostenido Menor, Op 27 No. 2: Allegretto2:12
5
Sonata No. 14 en Do Sostenido Menor, Op 27 No. 2: Presto agitato7:33
6
Sonata No. 8 en Do Menor, Op. 13 : Grave8:46
7
Sonata No. 8 en Do Menor, Op. 13 : Adagio cantabile5:00
8
Sonata No. 8 en Do Menor, Op. 13 : Rondo Allegro4:38
9
Sonata No. 21 en Do Mayor, Op.53 : Allegro con brio10:54
10
Sonata No. 21 en Do Mayor, Op.53 : Introduzione, Adagio molto3:47
11
Sonata No. 21 en Do Mayor, Op.53: Rondo, Allegretto moderato10:07
12
Himno Nacional Argentino4:16
2,0
Вкупно 1
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Дополнителни информации

Жанрови
Вкупна должина
1:11:52
Песни
12
Објавен
7 декември 2018
Продукциска куќа
© 2018 Virtuoso Records
File type
MP3
Access type
Streaming and by permanent download to your computer and/or device
Internet connection
Required for streaming and downloading
Playback information
Via Google Play Music app on Android v4+, iOS v7+, or by exporting MP3 files to your computer and playing on any MP3 compatible music player
©2020 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.