Ацэнка змесціва
Для ўсіх
Здымак экрана

Пра гэту гульню

Ажыццявіце свае футбольныя мары і станьце футбольным прафесіяналам Англіі! Лёгкае кіраванне ў спаборніцтве адзін на адзін да вяршыні!

Зборная Англіі па футболе прадстаўляе Англію ў міжнародным футболе з першага міжнароднага матчу ў 1872 годзе. Англія ўдзельнічае ў трох буйных міжнародных турнірах, у якіх удзельнічаюць еўрапейскія краіны: чэмпіянаце свету, чэмпіянаце Еўропы і лізе нацый.

Англія з'яўляецца найстарэйшай зборнай у футболе, якая згуляла ў першым у свеце міжнародным футбольным матчы ў 1872 годзе супраць Шатландыі. Хатняй пляцоўкай зборнай Англіі з'яўляецца стадыён «Уэмблі» ў Лондане, а яе трэніровачны штаб знаходзіцца ў парку Сэнт-Джордж, Бертан-апон-Трэнт. Гарэт Саўтгейт - цяперашні менеджэр каманды.

Англія выйграла фінал чэмпіянату свету 1966 года на сваёй зямлі, зрабіўшы яе адной з васьмі краін, якія выйгравалі чэмпіянат свету. Яны кваліфікаваліся на чэмпіянат свету 16 разоў, з іх лепшымі выступленнямі былі чацвёртае месца як у 1990, так і ў 2018 гадах. Англія ніколі не выйгравала Чэмпіянат Еўропы, з іх лепшым выступленнем на сённяшні дзень было другое месца ў 2020 годзе. Як складовая краіна Вялікабрытанія, Англія не з'яўляецца членам Міжнароднага алімпійскага камітэта і таму не ўдзельнічае ў Алімпійскіх гульнях. На дадзены момант Англія з'яўляецца адзінай камандай, якая выйграла чэмпіянат свету на дарослым узроўні, але не свой галоўны кантынентальны тытул, і адзінай несуверэннай арганізацыяй, якая выйграла чэмпіянат свету.
Абноўлена
12 жні 2023 г.

Бяспека даных

Бяспека пачынаецца з разумення таго, як распрацоўшчыкі збіраюць і абагульваюць вашы даныя. Спосабы забеспячэння прыватнасці і бяспекі даных залежаць ад выкарыстання праграмы, месца пражывання і ўзросту карыстальніка. Распрацоўшчык даў гэту інфармацыю, але з цягам часу ён можа змяніць яе.