Εικόνα στιγμιότυπου οθόνης

Περιγραφή εφαρμογής

Αυτή η εφαρμογή είναι ένα γραφικό στοιχείο Android που εμφανίζει επαγγελματικά νέα για παιχνίδια μπέιζμπολ στην αρχική οθόνη σε πραγματικό χρόνο.
Η πρόοδος των επαγγελματικών παιχνιδιών μπέιζμπολ εμφανίζεται πάντα στην αρχική οθόνη, επομένως δεν χρειάζεται να ανοίξετε το πρόγραμμα περιήγησης.
Επιπλέον, χρησιμοποιώντας τη λειτουργία ειδοποίησης που σας ειδοποιεί με ήχο ειδοποίησης και δόνηση όταν αλλάζει η κατάσταση αγώνα, ακόμη και άτομα που δεν μπορούν να δουν τα κινητά τους τηλέφωνα ενώ οδηγούν ή εργάζονται μπορούν να παρακολουθούν την κατάσταση του αγώνα και τα αποτελέσματα του αγώνα.

[Βασικές λειτουργίες του γραφικού στοιχείου Επαγγελματικών Ειδήσεων του Μπέιζμπολ]

■ Λειτουργία προβολής οθόνης

Ένα γραφικό στοιχείο μεγέθους 2x1 που εμφανίζει τρία παιχνίδια Central League ή Pacific League, ένα γραφικό στοιχείο μεγέθους 1x1 που εμφανίζει την πρόοδο του αγώνα μόνο μιας ομάδας, ένα γραφικό στοιχείο μεγέθους 2x2 που εμφανίζει τη βαθμολογία και επαγγελματικά νέα του μπέιζμπολ Έχουμε ένα γραφικό στοιχείο μεγέθους 4x1 που εμφανίζεται

■ Λειτουργία αυτόματης ενημέρωσης

Ενημερώνει αυτόματα τις πληροφορίες προόδου κατά τη διάρκεια του αγώνα σε καθορισμένα διαστήματα (3 έως 60 λεπτά)
Εκτός των αγώνων, εκτελούνται μόνο οι ελάχιστες απαραίτητες ενημερώσεις για τη μείωση της κατανάλωσης μπαταρίας (σε βήματα αρκετών ωρών).

■ Λειτουργία

Αγγίξτε την κορυφή (περιοχή τίτλου/ημερομηνίας) για να ενημερώσετε μη αυτόματα την πρόοδο του αγώνα.
Αγγίξτε το κάτω μέρος (περιοχή σκορ) για να εμφανίσετε λεπτομέρειες αγώνα, επαγγελματικές ειδήσεις σχετικά με το μπέιζμπολ και ειδήσεις σχετικά με το WBC.

■ Λειτουργία ειδοποίησης

Όταν αλλάξει η κατάσταση αγώνα της σετ ομάδας, θα ειδοποιηθείτε με ήχο ειδοποίησης και δόνηση.
Παράδειγμα 1) Ειδοποιήστε πότε ο Chunichi κερδίζει το παιχνίδι, πότε το παιχνίδι τελειώνει με νίκη και όταν το παιχνίδι τελειώνει ισόπαλο.
Παράδειγμα 2) Η Softbank θα σας ειδοποιήσει πότε ξεκινά το παιχνίδι, πότε χάνετε και πότε χάνετε και τελειώνετε το παιχνίδι.
Μπορείτε επίσης να ορίσετε ήχους ειδοποιήσεων και μοτίβα δόνησης για κάθε παίκτη, ώστε να μπορείτε να λαμβάνετε την κατάσταση αγώνα της ομάδας υποστήριξης και της αντίπαλης ομάδας σας ανά πάσα στιγμή χωρίς να ανοίξετε το τηλέφωνό σας.

■ Ρυθμίσεις σχεδίασης

Μπορείτε να ορίσετε το χρώμα φόντου, το χρώμα του κειμένου και τη διαφάνεια για κάθε γραφικό στοιχείο.
*Οι ρυθμίσεις παρασκηνίου περιορίζονται σε Android 2.2 ή νεότερη έκδοση.

[Τέσσερα χαρακτηριστικά του Professional Baseball Breaking News Widget 2023]
1. Ελέγξτε τις πληροφορίες αγώνα εκ των προτέρων στην καρτέλα του προγράμματος!

・Πατήστε τις πληροφορίες αγώνα στην καρτέλα του προγράμματος για να ελέγξετε εκ των προτέρων τις πληροφορίες του αγώνα, όπως τα αποτελέσματα του αρχικού pitcher και των αγώνων της ομάδας!
・Μπορείτε να ελέγξετε ποιος σταθμός μετάδοσης θα μεταδίδει τον αγώνα.

2. Ελέγξτε αναλυτικά δεδομένα από κάθε κατάταξη πρωταθλήματος!

・Μπορείτε να ελέγξετε τα αποτελέσματα κάθε ομάδας από τη βαθμολογία τόσο του πρωταθλήματος του Κεντρικού όσο και του Ειρηνικού.
・Μπορείτε επίσης να δείτε μεμονωμένα αποτελέσματα από τις λεπτομέρειες κατάταξης.

3. Δείτε τα πιο πολυσυζητημένα επαγγελματικά νέα του μπέιζμπολ για κάθε ομάδα με τη λειτουργία ειδήσεων!

- Παρέχετε καθημερινά μοντέρνα επαγγελματικά νέα του μπέιζμπολ
・Μπορείτε να περιορίσετε τις αγαπημένες σας ομάδες από τη λίστα ειδήσεων και να διαβάσετε άρθρα για τις αγαπημένες σας ομάδες.

4. Αλληλεπιδράστε με τους θαυμαστές μέσω ζωντανής συνομιλίας!

・Στη ζωντανή συνομιλία, μπορείτε να δημιουργήσετε κανάλια για 12 ομάδες όπως φαίνεται παρακάτω και να αλληλεπιδράσετε με άλλους θαυμαστές παρακολουθώντας τα τελευταία νέα του αγώνα στο κανάλι κάθε ομάδας.
・ Τα σκορ εμφανίζονται σε πραγματικό χρόνο στη συνομιλία και οι έκτακτες ειδήσεις δημοσιεύονται αυτόματα όταν ο αγώνας κινείται.

Οι ενημερώσεις εφαρμογών και άλλες πληροφορίες δημοσιεύονται εδώ.