
Crafty Hiker Noel
For a very simple App it's pretty great. Enter basic info (cost, price, quantity) it'll figure out cost per "unit" used upon entering in your product item. Love NO permissions!! Downside, no Cups/Tbsp/ Tsp. Looking for an App to price cost my recipes. I would pay for this App IF, It ... 1. Added cups/Tbsp/Tsp 2. Could create Folders/ Categories in Materials & Products pages for easier locating of items (I have ALOt of ingredients used!) 3. If could organize (Alphabetical, last entered, etc)

Itoro Udoh
- Flag inappropriate
- Show review history
This new update doesn't seem like it's fixing any bug. It seems like the bug itself. Anytime I update my charge production time and the currency symbol, immediately I leave the app and come back it goes back to the way it was. Edited; I just realised that about 3 of my products are missing after I updated. It's not nice- at all.. P.S This is the newest update that's having these problems
You can update the app. we solve that issue y the version 1.7.3