Primerno za najstnike
Slika posnetka zaslona

O tej aplikaciji

Najboljša kakovost HD in 4k ozadja v živo. Ozadja skrbno izberejo naši uredniki. Naša aplikacija ponuja različna ozadja za začetni zaslon, zaklenjeni zaslon in ozadje.

Arda Güler (turška izgovorjava: rojen 25. februarja 2005) je turški profesionalni nogometaš, ki igra kot vezist za La Liga klub Real Madrid in turško reprezentanco.
Güler je leta 2014 začel mladinsko kariero pri klubu Gençlerbirliği iz Ankare. Leta 2019 se je pridružil mladinskim vrstam Fenerbahçeja.

Fenerbahče
Güler je 13. januarja 2021 s Fenerbahçejem podpisal dve leti in pol dolgo poklicno pogodbo. Velja za čudežnega otroka in veliko perspektivo za prihodnost.

Sezona 2021–22
Güler je debitiral kot rezervni igralec proti finskemu klubu HJK v krogu play-offa Evropske lige UEFA 2021–22. Tekma je potekala 19. avgusta 2021 na stadionu Şükrü Saracoğlu in se končala z 1:0 za Fenerbahče. Na svoji prvi tekmi Süper Lig tri dni pozneje je z asistenco poskrbel za edini zadetek na tekmi Miha Zajca v 89. minuti tekme.

V sezoni 2021–2022 je začel dobivati ​​več časa za igranje. Marca 2022 je Güler postal najmlajši strelec Fenerbahčeja v zgodovini Süper Lig, saj je tri tedne prej dopolnil 17 let. Do maja 2022 je Güler dosegel 3 gole in prispeval 3 podaje v samo 255 minutah igralnega časa. Po osupljivem začetku njegove kariere so poročali, da so veliki evropski klubi, kot so Arsenal, Liverpool, Bayern München, Borussia Dortmund, Barcelona in Paris Saint-Germain, pokazali zanimanje zanj.

17. marca 2022 je Fenerbahče sporočil, da je z njim podpisal triletno pogodbo.

Sezona 2022–23
Na začetku sezone 2022/23, po odhodu Mesuta Özila, je Güler dobil številko 10, ki ima za navijače Fenerbahčeja poseben pomen, saj je številka legende kluba Alexa de Souze. Svojo prvo tekmo v sezoni je odigral proti Kasımpaşi in dosegel dva zadetka v 21 minutah igre.[10] 3. novembra 2022 je dosegel svoj prvi gol v evropskih tekmovanjih in prispeval tudi asistenco pri zmagi z 2:0 v gosteh nad kijevskim Dinamom v skupinskem delu Lige Evropa.

11. junija 2023 je Arda v finalu turškega pokala 2023 proti İstanbul Başakşehirju zmagal z 2–0 v finalu turškega pokala.

6. julija je Güler na Instagramu objavil svoj odhod iz Fenerbahçeja, s čimer je označil konec svojega mandata v turškem klubu.

Real Madrid
6. julija 2023 je klub La Lige Real Madrid objavil podpis šestletne pogodbe z Gülerjem, ki bo trajala do junija 2029. Dogovor je bil sklenjen s sprožitvijo njegove odpustne klavzule z začetnim plačilom 20 milijonov evrov, kar je preseglo 17,5 milijona evrov. klavzulo iz prejšnje pogodbe s Fenerbahčejem. Güler je od Real Madrida zahteval, da plača več kot njegova odpustna klavzula, da bi dobil sredstva za svoj nekdanji klub. Posledično je Real Madrid sprožil njegovo odpustno klavzulo in plačal 20 milijonov evrov, več od njegove trenutne odpustne klavzule