Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

KOZEL OVOZEL

Pomoz kozlovi s jeho zahrádkou! Dozvíš se tak zajímavosti o ovoci a zelenině! Natrhej šťavnaté plody a nasbírej jich plný vozík, dovez jej přímo do své základní školy v zábavné minihře. Bojuj s ostatními školami o prvenství v žebříčku! Sbírej odznaky a porovnávej si je s kamarády.

Kozel Ovozel je nová vědomostní hra v originálním zpracování, která nabízí, zejména dětem na prvním stupni základních škol, procvičení vědomostí hravou formou. Hráč odpovídá na kvízové otázky a sbírá tak plody do vozíku, který pak kozlík odveze do školy, cestou do školy může ještě posbírat pár plodů navíc. Hráč může postupně vysazovat stromy v kozlíkově zahrádce a získávat tak za odměnu různé odznaky. Čím více správně zodpovězených otázek, tím více vysazených stromů a tím více nově nabytých vědomostí.

Kvíz je doprovázen občasnou nápovědou či poučkou, děti si tak mohou rozšířit své znalosti o ovoci a zelenině o způsobu jejich pěstování a o jejich prospěšnosti na lidský organismus. Obtížnost otázek je nastavená podle toho, do jaké třídy žák chodí. Žák si může ze seznamu vybrat školu, do které chodí a za kterou bude hrát a sbírat body. Školy tak mezi sebou mohou soutěžit o prvenství ve vědomostech.

Aplikace je ryze česká a neobsahuje reklamu ani nákupy v aplikaci.

S jakýmikoli problémy v aplikaci se prosím obracejte na ovocedoskol@szif.cz
KOZEL OVOZEL

Help the goat with his garden! You will learn so interesting facts about fruits and vegetables! Tear juicy fruits and collect them full cart, deliver it directly to his elementary school in a fun mini-game. Fight with other schools for first place in the rankings! Collect badges and compare them with your friends.

Kozel Ovozel is a new game in the original knowledge processing, which offers, especially for children in primary schools, practice knowledge in a playful way. Player answering quiz questions and collects and fruits into the truck, which then valerian take them to school, going to school can still pick up a few extra fruits. The player can gradually planting trees in the garden Trestle and get a reward different badges. The more questions answered correctly, the more trees planted and the more recently acquired knowledge.

The quiz is accompanied by occasional help or precept, so children can expand their knowledge of fruits and vegetables on the method of cultivation and about their benefits on the human body. The difficulty of the questions is set according to what class pupil walks. A pupil can choose from a list of schools to which you come and which will play and earn points. Schools and among themselves they can compete for supremacy in knowledge.

The application is a purely Czech and do not contain advertising or in-app purchases.

If you have any problems with the application please contact ovocedoskol@szif.cz
Read more
Collapse
4.2
899 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Opraveny chyby pro verzi Android 9.0
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
April 10, 2019
Size
41M
Installs
10,000+
Current Version
v1.0.7
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
SZIF - Státní zemědělský intervenční fond
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.