Satelity

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Pokud vlastníte satelitní přijímač bez funkce FastScan, jistě jste se setkali s nutností přeladění přijímače na nové nebo akutalizované transpordéry. S počtem přidávaných programů se však zvyšuje i šance, že bude nutné provádět přeladění častěji. Pokud to tedy Váš přístroj neumí automaticky, musíte si sednout k internetu a požadované specifikace nalézt ručně. Díky této aplikaci však budete mít veškeré aktuální údaje stále u sebe a nové údaje pak už nemusíte nikde hledat. Aplikace využívá jen datové připojení, které je pro její běh nutné. Využíváme dat serveru www.parabola.cz a www.digitalnitelevize.cz.

Aplikace vyžaduje následující oprávnění:
- vypnutí zámku obrazovky
- přijímání dat z internetu
- úplný přístup k síti
- zobrazování síťových připojení

Tato oprávnění jsou nezbytně nutná k běhu aplikace a oprávnění můžete kdykoli odmítnout (je však možné, že některá část aplikace nebude funkční). V průběhu práce s aplikací nejsou odesílána žádná osobní data a nutná data jsou využívána jen v okamžiku zpracování. Pokud máte jakékoli další dotazy ohledně oprávnění či Vám není něco jasné, napište nám na e-mail.
If you have a satellite receiver without the FastScan function, you have certainly encountered the need to retune the receiver to new or updated transponders. However, as the number of programs added, the chances increase that you will need to retune more often. Therefore, if your device cannot do this automatically, you must sit down on the Internet and find the required specifications manually. Thanks to this application, however, you will always have all the current data with you and you no longer have to look for new data anywhere. The application uses only the data connection that is necessary to run it. We use the data of the server www.parabola.cz and www.digitalnitelevize.cz.

The application requires the following permissions:
- turn off the screen lock
- receiving data from the Internet
- full network access
- display network connections

These permissions are necessary to run the application, and you can deny the permissions at any time (however, some parts of the application may not work). No personal data is sent while working with the application and the necessary data is used only at the time of processing. If you have any further questions about permissions or something is not clear to you, write to us by e-mail.
Read more
Collapse
4.0
63 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

- přidán poskytovatel Orange TV
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 11, 2021
Size
4.4M
Installs
10,000+
Current Version
6.3.0
Requires Android
7.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Jiří Valtr
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.