Radio 7 Albania

Contains Ads

This app is an radio player, you can listen Live:

1) Radio7 Albania
2) Radio7 Nord


Radio7 , The only positive radio in the city.

RADIO 7 APP V 3.0
1.New Design
2.Fixing Some Errors
3.Playning On Bacground

RADIO 7 ANDROID APP V2.1.1

New Features :
1.Album cover,
2.Artist Name & Song title!
3.Running in background
4.Follow us in Facebook...


RADIO 7 ZERI POZITIVI I QYTETIT
Read more
Collapse
4.7
76 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Radio 7 hyri në tregun radiofonik shqiptar si një media që sjell një këndvështrim pozitiv për jetën! Radio 7 është një zë pozitiv përmes përzgjedhjeve muzikore të përditshme, programeve informative, educative dhe sociale.
Është quajtur Radio 7 sepse simbolika biblike e numrit 7 është “dita e pushimit dhe paqes fizike dhe shpirtërore.” Nëpërmjet transmetimeve të saj Radio 7 kërkon t’ju jap dëgjuesve pushim dhe paqe pavarsisht se sa e zhurmshme është dita në qytetet ku jetojmë.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 30, 2015
Size
2.9M
Installs
1,000+
Current Version
3.0
Requires Android
2.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
sednacast.com
Developer
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.