Evraklarım Yanımda: Yıllık Plan & Sınıf Yönetimi

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Öğretmenlerimiz için hazırlanan yeni nesil yıllık plan, kazanım ve sınıf yönetimi uygulaması ile artık tüm evraklarınız cebinizde.

Evraklarım Yanımda uygulaması ile neler yapılabilir?

Günlük Plan / Hızlı Erişim Modülü ile mevcut hafta ve güne ait kazanımlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu işlem için ders programınızı girmeniz yeterlidir.

Yıllık plan modülü ile kendi planlarınızı hazırlayabilir, hazırladığınız planı arkadaşlarınıza gönderebilir veya arkadaşlarınızın hazırladığı planları kendi sisteminize aktarabilir, düzenleyebilir ve dilediğiniz anda raporlaştırabilirsiniz.

Sınıf Modülü ile girdiğiniz tüm sınıflara ait fotoğraflı, fotoğrafsız sınıf öğrenci listeleri hazırlayabilirsiniz. Öğrencilerinize ait veli iletişim, kulüp, okuduğu kitaplar gibi vb. bilgileri de kayıt altına alarak dilediğiniz anda raporlaştırabilirsiniz. Artık e-okuldan indirmiş olduğunuz öğrenci listesini de doğrudan sisteme aktarabilirsiniz. Öğrenci Takip Modülü ile birlikte öğrencileriniz için ödev kontrolü, davranış değerlendirme ve kılık kıyafet gibi alanlardan da puanlama yapabilirsiniz.

Rehberlik modülü ile öğrencileriniz ve aileleri hakkında daha detaylı bilgileri kayıt altına alabilir, öğrencileriniz ile görüşme randevuları ayarlayabilir ve bu randevuları kayıt altına alabilirsiniz.

Kitaplık modülü ile sınıf kitaplığı oluşturabilir, öğrencilerinizin okuduğu kitapları kayıt altında tutabilir ve raporlaştırabilirsiniz.

Ders Programı Modülü ile kendi programınızı hazırlayabilirsiniz. Ayrıca nöbet günü, ders başlama saatleri gibi bilgilerinizi de kolaylıkla kaydedebilirsiniz.

Widget aracımız ile günlük ders programınızı ders başlama saatleri ile birlikte cihaz ekranına taşıyabilirsiniz.

Hatırlatma servisi ile seçtiğiniz önemli günlerin bilgilendirme mesajı ile hatırlatılmasını sağlayabilirsiniz.

İş günü takvimine ulaşabilir, haftalık önemli gün takibini yapabilirsiniz.

Dosya paylaşım alanı ile istediğiniz dosyaları paylaşabilir, diğer kullanıcıların paylaştığı dosyaları favorilere ekleyebilir ve istediğiniz zaman cihazınıza indirebilirsiniz.

Sistemde yer alan ders, ünite, konu ve kazanımlara ait bilgiler güvenilir ve doğru kaynaklardan aktarılmıştır.

Bize Ulaşın
http://evraklarimyanimda.com/

Facebook : https://www.facebook.com/evraklarimyanimda/
Instagram : https://www.instagram.com/evraklarimyanimda/
Merak ettiğiniz konular için : evraklarimyanimda@gmail.com
With the new generation annual plan, acquisition and classroom management application prepared for our teachers, all your documents are now in your pocket.

What can be done with the “My Documents With Me” application?

With the Daily Plan / Quick Access Module, you can easily access the gains of the current week and day. For this process, it is enough to enter your course schedule.

With the annual plan module, you can prepare your own plans, send the plan you prepared to your friends, or transfer the plans prepared by your friends to your system, edit and report them whenever you want.

With the Class Module, you can prepare class student lists with and without photos for all classes you have entered. Your students' parent communication, club, books they read, etc. You can also record the information and report it at any time. You can now transfer the student list you downloaded from the e-school directly to the system. With the Student Tracking Module, you can also score for your students in areas such as homework control, behavior evaluation and dress code.

With the counseling module, you can record more detailed information about your students and their families, arrange and record appointments with your students.

With the library module, you can create a class library, record and report the books your students read.

You can prepare your own schedule with the Curriculum Module. In addition, you can easily record your information such as the day of the shift and the starting hours of the classes.

With our widget tool, you can move your daily course schedule to the device screen with the course start times.

With the reminder service, you can ensure that the important days you choose are reminded with an information message.

You can access the working day calendar and keep track of the important weekly days.

With the file sharing area, you can share the files you want, add files shared by other users to favorites and download them to your device whenever you want.

The information regarding the courses, units, subjects and achievements in the system was transferred from reliable and accurate sources.

Contact us
http://evraklarimyanimda.com/

Facebook: https://www.facebook.com/evraklarimyanimda/
Instagram: https://www.instagram.com/evraklarimyanimda/
For topics you are curious about: documentlarimyanimda@gmail.com
Read more
Collapse
4.0
156 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Sistem iyileştirmeleri ve hata çözümleri
Yıllık plan modülündeki haftalık ders saati problemi giderildi
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
September 7, 2020
Size
7.2M
Installs
10,000+
Current Version
11.6.0.5
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Arda ÜLGER
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.