Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Dünyada kabul görmüş Gıda standartlarına uymak isteyen firmalar daha sistematik olma ve teknolojiden en üst seviyede faydalanmak için Gıda Güvenliği ve Sanitasyon yönetim yazılımına ihtiyaç duymaktadırlar. Hazırladığımız bu yazılım (Aybit – ARI) ile gıda üretimi gerçekleştiren fabrikalarda hijyen ve sanitasyon işlemlerinin planlanması, bu işlemlerin kontrolü, takibi, ölçme ve değerlendirmelerinin kesin bir şekilde yapılmasına yardımcı olmaktır.

Gıda güvenliğini sağlarken kağıt veya excel üzerinden takip eden işletmeler veri girişi yaparken hem zaman kaybı yaşamakta hem de kağıtları arşivlemek için fiziksel depolamaya ihtiyaç duymaktadırlar. Ayrıca verilere anlık ulaşmak zor ve yavaş olacaktır, verileri bulmak çok fazla iş gücü kaybına yol açmaktadır. Bu da işletmeye personel ve zaman kaybı olarak geri dönmektedir. Aybit – ARI sayesinde veriye ulaşım her yerden ve hızlı gerçekleştirilmektedir. İşletmeler raporlamalarını gerçek zamanlı olarak istedikleri platformdan ( Mobil, Tablet, PC vb.) alabilirler.

Aybit – ARI ile öncelikle Sanitasyon departmanının görünürlüğünün artması, yazılı program ve talimatlarla uygunluğun artması, son uygulama validasyon işlemlerinin standart hale gelmesi, kolay hedef ve verimlilik tablolarının hazırlanması, stok kontrolü, ekip eğitim ve yönetimi konularında iyileştirmeler yapmasına olanak sağlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda bu uygulamayı kullanacak firmalar standart çalışma prosedürlerine uyumluluk, kalite, eğitim, raporlama yetenekleri ve kalite operasyonlarını iyileştirmek için proaktif bir önlem almalarını sağlayacaktır.
Companies that want to comply with the world-recognized food standards need Food Safety and Sanitation management software to be more systematic and benefit from the highest level of technology. With this software (Aybit-ARI) we prepare, we plan the hygiene and sanitation procedures in the factories which produce food and help to make sure that these processes are controlled, followed, measured and evaluated.

While providing food security, businesses that follow paper or excel are both wasting time and need physical storage for archiving paper. It will also be difficult and slow to reach the data instantaneously. This is a loss of staff and time to return to the business. Thanks to Aybit - ARI, access to data is carried out quickly and everywhere. Businesses can receive their reports in real time from their desired platform (Mobile, Tablet, PC, etc.).

Aybit - ARI enables the Sanitation Department to increase the visibility of the Sanitation Department, increase compliance with written programs and instructions, standardize the final application validation processes, prepare easy target and efficiency tables, stock control, team training and management.

To this end, companies that will use this application will ensure that they take proactive measures to improve compliance with standard operating procedures, quality, training, reporting capabilities and quality operations.
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
March 17, 2021
Size
28M
Installs
10+
Current Version
2.5
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Aybit Teknoloji A.Ş.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.