Aplikace Echo

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Zapojte se do policejního pátrání a pomozte najít pohřešované děti

Policie ČR každoročně pátrá po desítkách dětí, které jsou přímo ohroženy na zdraví nebo na životě. Přitom první hodiny od zmizení jsou naprosto zásadní a s každou další minutou šance na nalezení dítěte výrazně klesá. Mobilní aplikace Echo zapojí do pátrání širokou veřejnost, a to od samého začátku.

Aplikace vznikla v úzké spolupráci s Policií ČR - je přímo napojena na policejní databázi pohřešovaných dětí a v okamžiku, kdy Policie vloží do databáze nový případ, obdrzi všichni uživatelé notifikaci. V aplikaci Echo jsou k dispozici vždy aktuální informace o dětech, které se pohřešují. Uživatelé mohou jedním stisknutím zavolat Policii ČR a předat jakékoliv relevantní informace.

Přejeme si, aby se všechny ohrožené děti vrátily co nejdříve zpátky domů. Zapojte se také. Stáhněte si i vy aplikaci Echo a dívejte se kolem sebe. Víc očí víc vidí.

Oficiálními partnery Aplikace Echo je Policie ČR, Ministerstvo vnitra ČR a Nadace Vodafone.
Join the police search and help find missing children

Every year the Czech police search for dozens of children who are directly endangered by health or life. Yet the first hours of disappearance are absolutely essential and with every passing minute the chance of finding a child decreases significantly. The Echo mobile app engages the general public from the very beginning.

The application was created in close cooperation with the Police of the Czech Republic - it is directly connected to the police database of missing children and when the Police puts a new case in the database, all users will receive a notification. Up-to-date information about missing children is always available in Echo. Users can call the Police of the Czech Republic with one press and provide any relevant information.

We wish all children at risk to return home as soon as possible. Get involved too. Download Echo too and look around. He sees more eyes.

The official partners of the Echo Application are the Police of the Czech Republic, the Ministry of the Interior of the Czech Republic and the Vodafone Foundation.
Read more
Collapse
3.8
25 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Oprava nefunkčních odkazů v aplikaci
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
February 14, 2020
Size
26M
Installs
1,000+
Current Version
1.0.30
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
Aplikace Echo
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.