İlk6Yıl

11,239
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Çocuğunuzun hayatındaki ilk 6 yıl onun gelişimi için çok önemlidir. Çocuğunuz yürümek, konuşmak veya tuvalete gitmek gibi birçok önemli beceriyi bu dönemde kazanır. Çocuk ileride kullanacağı bütün becerileri ve bilgilerin temelini bu yaşlarda atacaktır. Bu yüzden ona doğru desteği verebilmek, doğru müdahalelerde bulunabilmek ve ona uygun eğitimleri verebilmek için bütün bilgiler artık anne ve babaların ‘elinde’.

Bu çok özel dönemde onu daha iyi tanımak ve gelişimine destek olmak için yapabileceğiniz bir çok şeyi bu uygulamada bulacaksınız.

• İlk6Yıl, doğumundan 6 yaşına kadar geçen her ay için özel bilgiler ve öneriler içerir. Böylece çocuğunuza, tam ihtiyacı olduğu anda, en doğru desteği verebilirsiniz.
• İlk6Yıl uygulaması ile çocuğunuzun en doğal ve en güzel görüntülerinin albümünü yapabilir onu isterseniz çevrenizle paylaşabilirsiniz.
• Çocuğunuzun ‘ilk’leri için tarihlerini özel takvimine işaretleyebilir, doktor randevularınızı ve önemli temel taşlarını kolaylıkla görebilirsiniz.
• Büyükanneler, büyükbabalar, teyzeler dayılar, amcalar, halalar... Siz de aile küçüğünüzün gelişimine tanık olup hep beraber bu güzel anıları paylaşabilirsiniz.

İlk6Yıl uygulamasında çocukların gelişim bilgileri çeşitli kategorilerde bulabilirsiniz.

Oyun: Çocuğunuzun her yaş dönemine uygun oyun ve etkinlik önerileri

Sağlık: Çocuk sağlığıyla ilgili temel uyarılar ve bilgiler

Aklımda: Her ay için dikkat etmeniz gereken gelişim ve sağlık bilgileri

Gelişim: Çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel gelişimiyle ilgili notlar

İletişim: Çocuğunuzun yaş dönemine göre uygun iletişim kurma üzerine gerekli bilgiler

Öneriler: Her dönem için pratik ve etkili ipuçları

Videolar: Çocuk gelişimini anlamak, takip etmek ve desteklemek için hazırlanmış görsel anlatımlar
First 6 years of your child's life is very important for his development. If your child to walk, talk or go to the toilet many important skills, such as gains in this period. The basis of all the skills and knowledge to be used in the future children will take at this age. So to give support to him, be able to make appropriate interventions in order to give him all the information and proper training are now the parents 'hands on'.

This is a very special time, a lot of it you can do to support the development of better and you will find this application.

• ilk6yıl specific information for each month last up to 6 years from the birth and contains recommendations. Thus, your child needs to be complete at the time, you can give the right support.
• Your child can make the album with ilk6yıl application of the most natural and the most beautiful images you can share with your surroundings if you want it.
• Your child 'may mark the special calendar dates for the first, the doctor can easily see your appointments and important cornerstones.
• Grandmothers, grandfathers, aunts and uncles, uncles, aunts ... We also witnessed the development of your family is little one can share these beautiful memories together.

development of children in ilk6yıl application information can be found in various categories.

Game: Your child's games and activities appropriate to each age period suggestions

Health: basic warnings and information about the child's health

My mind: development and health information you need to pay attention to every month

Development: Notes on the child's physical and mental development

Contact: essential information on contacting the appropriate time according to your child's age

Recommendations: practical and effective tips for each period

Videos: to understand child development, visual presentation prepared to follow up and support
Read more
Collapse
4.5
11,239 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Hata düzeltmeleri yapıldı.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
December 17, 2018
Size
12M
Installs
100,000+
Current Version
1.1.6
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
AÇEV
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.