Polatlı Ticaret Odası

100+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

Polatlı Ticaret Odası'nın üyelerine daha iyi hizmet sunabilmek için üyelerinin akıllı telefonlarına uygun uygulama geliştirmiştir. Uygulama sayesinde üyelerimiz haber ve duyurulardan daha kolay haberdar olacaktır.

Polatlı Ticaret Odası Hakkında
Odamız, Polatlı Ticaret Odası olarak 1965 yılından bu yana Polatlı ilçesi sınırları içinde 10 kişilik personeli ile üyelerine hizmet vermektedir. Odamızın başlıca kuruluş amacı; üyelerinin menfaatleri doğrultusunda, kayıt, resmi evrak, işleyiş ve işyerinde yapılan resmi değişikliklerin takibi, resmi kurumlara karşı sorumluluklarının yerine getirilmesinde aracı bir kurum rolü oynamaktır. 1965 yılından günümüze kadar odamıza kayıt yaptıran ve terk etmiş olan üyelerimizin toplam sayısı 3675’e ulaşmıştır. Bu sayı her hafta yapılan kayıtlarla artmaya devam etmektedir. Güncel olarak şu anda odamızda 202 adet Anonim Şirket, 1858 adet Hakiki Şahıs, 27 adet Kollektif Şirket, 214 adet Kooperatif, 1367 adet Limited Şirket kaydı bulunmaktadır.

Odamıza kayıt olmakta aranan ilk şart, tacir sıfatını taşımak ve vergi kaydının olmasıdır.

Odamız adı altında şimdiye kadar bir çok proje tamamlanmış olup, gelecek günlerde de ilçemiz ve üyelerimizin yarar sağlayabileceği düşünülen projeler gerçekleştirilecektir. Bu projeler iş geliştirme, kapasite arttırma, işleyiş aksaklıkları ,sosyal sorumluluk vb. programlarıdır.

Polatlı Organize Sanayi Bölgesi dahilinde bulunan arsaların yetersiz kalması sebebi ile 2008 yılında Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi kuruluş işlemleri tamamlanmıştır. 4.4420 dönüm arazi üzerine kurulmuş olan Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi parselasyon çalışmaları devam etmektedir. Çalışmaların tamamlanmasının ardından ilçemize yeni yatırımcıların iştirakleri sonucunda istihdam sağlanması ve ilçemizde yaşanan işsizlik sorununun bir nebze azaltılarak gençlerimize yeni iş imkanları sunulması hedeflerimiz arasındadır.
Updated on
Mar 14, 2024

Data safety

Developers can show information here about how their app collects and uses your data. Learn more about data safety
No information available