Türkiye ve Dünya Haritaları

5.0
2.6K reviews
100K+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this game

Turkey and World Maps game is an educational application that helps you learn the geography of Turkey and test your knowledge by matching cities. It is suitable for both children and adults.

Learn about countries and cities, find out their geographic location.
Improve your skills with fun and educational matching games. Whether you are a beginner or an experienced geography enthusiast, Turkey and World Maps Game is a great educational tool for you. Download now and start exploring!
Updated on
Aug 24, 2023

Data safety

Safety starts with understanding how developers collect and share your data. Data privacy and security practices may vary based on your use, region, and age. The developer provided this information and may update it over time.
No data shared with third parties
Learn more about how developers declare sharing
No data collected
Learn more about how developers declare collection

Ratings and reviews

5.0
2.36K reviews
Yagmurr
October 16, 2023
Hocam öncelikle elinize sağlık ciddir bir emek var. Gercekten bu uygulamayı indirme amacimi karşılıyor, lakin diğer modlar uzun süreden beridir yok. Bu durum hakkında güncelleme yaparsınız hiç fena olmaz.
10 people found this review helpful
Did you find this helpful?
Abdullah Sağ
September 30, 2023
Indirilmemesi gerekiyor kendi ürününü satis üzerine kurulmuş harita konusunda size birsey katmaz
1 person found this review helpful
Did you find this helpful?
melikeomac
December 12, 2023
Hocam uygulama yapımı ve amacı itibariyle de mükemmel geliştirmeniz açısından soyleyebilceklerim ise ulkeler açıldıktan sonra isimleri üzerinde yazacak şekilde gelistirirseniz daha da iyi olur bu arada videolarınızi da severek izliyorum 💗
2 people found this review helpful
Did you find this helpful?

What's new

Dünya Haritaları: Dünya haritasını uygulamamıza ekledik. Artık dünya çapında ülkeleri eşleştirerek, global coğrafya bilginizi test edebilir ve geliştirebilirsiniz.

Cihaz Yönleme Özelliği: Artık cihazınızı istediğiniz yöne döndürebilirsiniz.

Gelişmiş Yakınlaştırma Özelliği: Küçük ülkelerin eşleştirilmesi zor olabilir. Bu nedenle, Haritayı istediğiniz ölçüde yakınlaştırabilir ve böylece küçük ülkeleri daha rahatlıkla tıklayabilirsiniz.